DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 17 marca 2019 r.

 1. Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Przeżyjmy go godnie i owocnie. Pomogą nam w tym nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa - w piątki o godz. 17.00 - dla dzieci i młodzieży, o 18.30 - dla dorosłych; Gorzkie Żale z nauką pasyjną - w niedziele o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego prosimy składać do puszki przy krzyżu lub na tacę w czasie Drogi Krzyżowej. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu - 7 kwietnia.
 2. Dzisiaj - zgodnie z prośbą Episkopatu Polski - przed kościołami zbierane są ofiary do puszek na pomoc Misjonarzom w Afryce.
 3. We wtorek przypadnie uroczystość św. Józefa - Patrona Kościoła Powszechnego i Patrona naszej Diecezji. Za przyczyną św. Józefa modlimy się w intencji naszych rodzin i polecamy je Jego opiece.
 4. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Polecamy lekturę tego tygodnika.
 5. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Halina Maria Wnuk, l. 85, z ul. Włocławskiej
  Śp. Rafał Kołodziejczak, l. 54, z ul. Sienkiewicza.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 6. Na głębokie przeżywanie Wielkiego Postu życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 18 marca 2019

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 10 marca 2019 r.

 1. W środę razem z całym Kościołem przez posypanie naszych głów popiołem wkroczyliśmy w okres Wielkiego Postu. To szczególny czas, w którym mamy na nowo odnaleźć drogę wiodącą do Boga.
 2. W głębokim i należytym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa: Droga Krzyżowa - w każdy piątek o godz. 17.00 - dla dzieci i młodzieży, o 18.30 - dla dorosłych; Gorzkie Żale z nauką pasyjną - w każdą niedzielę o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego prosimy składać do puszki przy krzyżu lub na tacę w czasie Drogi Krzyżowej.
 3. W tym tygodniu w czwartek, piątek i sobotę odbędą się w naszym kościele Diecezjalne Rekolekcje Trzeźwościowe, w których weźmie udział znany i ceniony aktor telewizyjny i teatralny Lech Dyblik. Szczegóły podane są na plakatach w gablocie przed kościołem. Serdecznie zapraszamy.
 4. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Polecamy lekturę tego tygodnika.
 5. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: Śp. Wojciech Matuszewski, l. 60, z ul. Kajki Śp. Józef Kmiecik, l. 73, z ul. Włocławskiej Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 6. Na głębokie przeżywanie Wielkiego Postu życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 3 marca 2019

ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA - 10 marca 2019 r.

 1. Dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prace. Za tydzień II niedziela miesiąca - taca inwestycyjna przeznaczona na zaplanowane na ten rok prace i inwestycje. Za każdy gest życzliwości składamy serdeczne podziękowania. Bóg zapłać!
 2. W środę przez posypanie naszych głów popiołem wkroczymy w okres Wielkiego Postu. To szczególny czas, w którym mamy na nowo odnaleźć drogę wiodącą do Boga. W Środę Popielcową Msze św. w naszym kościele o godz.: 7.00, 9.00, 10.30, 16.00 (z udziałem dzieci), 18.00. Na każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły. W okresie Wielkiego Postu wielu z nas podejmuje dobrowolne umartwienia, jako wynagrodzenie Bogu za grzechy. Powstrzymajmy się w tym czasie od napojów alkoholowych, jako wynagrodzenie Bogu za grzechy pijaństwa.
 3. W głębokim i należytym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa: Droga Krzyżowa - w każdy piątek o godz. 17.00 - dla dzieci i młodzieży, o 18.30 - dla dorosłych; Gorzkie Żale z nauką pasyjną - w każdą niedzielę o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego prosimy składać do puszki przy krzyżu lub na tacę w czasie Drogi Krzyżowej.
 4. W tym tygodniu przypadnie I czwartek miesiąca. Na Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Serdecznie zapraszamy.
 5. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Polecamy lekturę tego tygodnika.
 6. 6. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Dawid Górnik, l. 21, z ul. Asnyka
  Śp. Halina Strzelińska, l. 73, z ul. Broniewskiego
  Śp. Waldemar Burdziński, l. 83, z ul. Sienkiewicza
  Śp. Stanisława Stelmasik, l. 84, z ul. Broniewskiego.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 7. Wszystkim, którzy w tym miesiącu obchodzą imieniny, urodziny i inne rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, a na kolejny tydzień życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 3 marca 2019

SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 lutego 2019 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prace. Bóg zapłać!
 2. Rozpoczął się kolejny cykl przygotowania do sakramentu małżeństwa. Spotkania odbywają się w soboty o godz. 16.00.
 3. W tym tygodniu przypadnie I piątek i I sobota miesiąca. W piątek Msze św. o godz.: 7.00, 9.00, 16.00, 18.00. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 - nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Serdecznie zapraszamy.
 4. W przyszłą niedzielę zapraszamy małżeństwa, które w marcu obchodzić będą rocznicę ślubu. Na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 5. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Polecamy lekturę tego tygodnika.
 6. W tym tygodniu odszedł do wieczności:
  Śp. Władysław Rzepka, l. 100, ostatnio zam. w Koninie, a wcześniej na ul. Toruńskiej
  Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłego polecamy modlitwie Parafian.
 7. Na nowy tydzień życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 24 lutego 2019

SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 lutego 2019 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiarę na prace. Bóg zapłać!
 2. Wspólnota "Drzewo Życia", która powstała przy naszej Parafii zaprasza na spotkania w każdy wtorek. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
 3. W przyszłą niedzielę, 24 lutego, gościć będziemy członków Wspólnoty Cenacolo, którzy dadzą nam świadectwo trzeźwego życia i powiedzą jak wyszli z piekła narkomanii. Serdecznie zapraszamy.
 4. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Stanisław Kostrzewa, l. 82, z ul. Włocławskiej
  Śp. Stanisław Sochacki, l. 62, z ul. Grodzkiej
  Śp. Stanisław Merdziński, l. 76, z ul. Kilińskiego.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 5. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Polecamy lekturę tego tygodnika.
 6. Na nowy tydzień życzymy Parafianom i zawsze mile widzianym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 17 lutego 2019

PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 10 lutego 2019 r.

 1. W dalszym ciągu przyjmujemy zgłoszenia na Kolędę uzupełniającą u Parafian, którzy z różnych powodów nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie.
 2. Jutro przypadnie Światowy Dzień Chorego. Naszym chrześcijańskim obowiązkiem jest otaczać chorych opieką i troską. Pamiętajmy, że cokolwiek czynimy dla chorych i potrzebujących, czynimy to dla samego Chrystusa. W związku z tym jutro w kościele św. Bogumiła na Płaszczyźnie od godz. 17.30 odbędą się obchody Światowego Dnia Chorego pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza Wiesława Meringa transmitowane bezpośrednio przez Radio Maryja i Telewizję Trwam.
 3. Od przyszłej soboty rozpoczynamy kolejny cykl przygotowania do sakramentu małżeństwa. Spotkania odbywać się będą w soboty o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy.
 4. Przypominamy, że spotkania Liturgicznej Służby Ołtarza odbywają się w soboty o godz. 10.00. Ks. Paweł serdecznie zaprasza ministrantów i lektorów.
 5. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Polecamy lekturę tego tygodnika.
 6. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Kazimierz Piotrowski, l. 65, z ul. Toruńskiej
  Śp. Barbara Czub, l. 70, z ul. Toruńskiej
  Śp. Janina Magierska, l. 71, z ul. Sienkiewicza
  Śp. Barbara Ostrowska, l. 71, z ul. Leśnej
  Śp. Jan Żywanowski, l. 79, z ul. Wojciechowskiego.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian
 7. Na nowy tydzień życzymy naszym Parafianom i zawsze mile widzianym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 9 lutego 2019

CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 lutego 2019 r.

 1. We wtorek zakończy się w naszej parafii wizyta duszpasterska tzw. "Kolęda". W tym tygodniu "Kolęda" będzie jeszcze: w poniedziałek od godz. 14.30 - ul. Toruńska (numery nieparzyste), we wtorek od godz.14.00 - w Domu Pomocy Społecznej. Chcielibyśmy odwiedzić także tych, którzy z różnych powodów nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii albo kancelarii parafialnej.
 2. W środę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Hospicjum, Koło Żywego Różańca i Koło Obrońców Życia. Po Mszy św. spotkania w salkach.
 3. W tym tygodniu przypadnie I czwartek. Na Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 4. Za tydzień przypadnie druga niedziela miesiąca, a związku z tym taca inwestycyjna przeznaczona na dalsze prace przewidziane w naszej parafii w bieżącym roku. Dziękujemy za każdy gest życzliwości. Bóg zapłać!
 5. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też jeszcze kalendarze na bieżący rok.
 6. W tym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Krystyna Mikos, l. 44, z ul. Zawadzkiego
  Śp. Marzena Zejdler, l. 53, z Domu Pomocy Społecznej
  Śp. Józef Szkudlarek, l. 71, z ul. Asnyka.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 7. Wszystkim, którzy w tym miesiącu obchodzą imieniny, urodziny i inne rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, a na nowy tydzień życzymy Parafianom i zawsze mile widzianym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 3 lutego 2019

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 stycznia 2019 r.

 1. W czwartek odbędzie się kolejna akcja poboru krwi w domu parafialnym w godz. od 8.00 do 12.00. Zapraszamy pełnoletnie i zdrowe osoby, dla których ważne jest ratowanie ludzkiego życia i zdrowia. Prosimy o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości.
 2. W sobotę przypadnie święto Ofiarowania Pańskiego zwane w tradycji świętem Matki Bożej Gromnicznej. Od dawna czczono w Kościele pamiątkę przyniesienia przez Maryję i Józefa Dzieciątka Jezus do świątyni w Jerozolimie. Od X wieku upowszechnił się obrzęd poświęcenia świec - tzw. gromnic. Płonąca świeca przypomina nam, że Chrystus jest Światłem naszego życia. Święto to obchodzone jest też jako Dzień Życia Konsekrowanego. Na każdej Mszy św. nastąpi obrzęd poświęcenia świec. Msze św. w sobotę u nas o godz.: 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. świece będą poświęcone w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30.
 3. W tym tygodniu przypadnie I piątek i I sobota miesiąca. W piątek Msze św. o godz.: 7.00, 9.00, 16.00, 18.00. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 - nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Serdecznie zapraszamy.
 4. W przyszłą niedzielę zapraszamy małżeństwa, które w lutym obchodzić będą rocznicę ślubu. Na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 5. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też jeszcze do nabycia kalendarze na bieżący rok.
 6. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Jadwiga Sochacka, l. 96, z ul. Żeromskiego
  Śp. Irena Jakubowska, l. 85, z ul. Kilińskiego
  Śp. Tomasz Ostrowski, l. 53, zam. w Zdunach
  Śp. Jerzy Jankowski, l. 67, z ul. Sienkiewicza
  Śp. Edward Wościński, l. 72, z ul. Wojciechowskiego
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 7. 7. Trwa wizyta duszpasterska tzw. "Kolęda". Duszpasterze udają się do domów, aby we wspólnocie rodzin w imię Chrystusa zanieść błogosławieństwo Boże. Plan "Kolędy" jest dostępny w zakładce AKTUALNOŚCI oraz na naszym parafialnym Facebooku pod adresem: fb.com/kolskafara


Dodano: 26 stycznia 2019

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 stycznia 2019 r.

 1. Od piątku przeżywamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Modlimy się, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa zjednoczyli się w wierze i miłości. W związku z tym we wtorek o godz. 18.00 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej zostanie odprawione nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem ks. biskupa Stanisława Gębickiego z udziałem duchownych i wiernych innych wyznań chrześcijańskich. Duszpasterze tamtejszej Parafii wszystkich serdecznie zapraszają.
 2. Jutro obchodzony będzie Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Z tej okazji wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask, zdrowia i wiele radości z wnuków.
 3. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też jeszcze do nabycia kalendarze na bieżący rok.
 4. W tym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Stanisława Gwóźdź, l.72, z ul. Krętej
  Śp. Wojciech Walczak, l. 72, z ul. Powstańców Wlkp.
  Śp. Salomea Chwiałkowska, l. 88, z ul. Zawadzkiego .
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 5. Trwa wizyta duszpasterska tzw. "Kolęda". Duszpasterze udają się do domów, aby we wspólnocie rodzin w imię Chrystusa zanieść błogosławieństwo Boże. Plan "Kolędy" jest dostępny w zakładce AKTUALNOŚCI oraz na naszym parafialnym Facebooku pod adresem: fb.com/kolskafara


Dodano: 20 stycznia 2019

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO - 13 stycznia 2019 r.

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy tym, którzy przyczynili się do zorganizowania Orszaku Trzech Króli. Dziękujemy także tym, którzy w tym Orszaku uczestniczyli. Szczególne podziękowania składamy ks. Januszowi i tym, którzy mu pomagali. Bóg zapłać!
 2. Kościół w liturgii dnia dzisiejszego wspomina chrzest Pana Jezusa. Niech to będzie dla nas okazją do przypomnienia sobie prawd związanych z przyjęciem sakramentu chrztu, a zwłaszcza prawdy, że przez chrzest zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła i za tworzenie tej wspólnoty jesteśmy współodpowiedzialni.
 3. W piątek rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Modlimy się gorąco, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa zjednoczyli się w wierze i miłości.
 4. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Warto w nim przeczytać o uroczystości Trzech Króli, a także o sakramencie chrztu świętego. Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też jeszcze do nabycia kalendarze.
 5. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: Śp. Sławomir Kaczorowski, l. 64, z Domu Pomocy Społecznej Rodzinie tego zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłego polecamy modlitwie Parafian.
 6. Trwa wizyta duszpasterska tzw. "Kolęda". Duszpasterze udają się do domów, aby w imię Chrystusa zanieść błogosławieństwo. Plan "Kolędy" dostępny jest w zakładce AKTUALNOŚCI oraz na naszym parafialnym Facebooku pod adresem: fb.com/kolskafara


Dodano: 13 stycznia 2019

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO - 6 stycznia 2019 r.

 1. Dzisiaj przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana uroczystością Trzech Króli. Zgodnie z tradycją w kościołach święcone jest kadzidło i kreda. Kredą na drzwiach naszych domów i mieszkań kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu. Ma ta tradycja rangę świadectwa wiary. Nie rezygnujmy więc z tego pięknego zwyczaju. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na Misje. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 Orszak Trzech Króli. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 2. Dzisiaj o godz. 16.00 spotkanie opłatkowe Asysty, Koła Żywego Różańca, Hospicjum, Wspólnoty Modlitewnej. Przy tej okazji informujemy, że powstała u nas Wspólnota Modlitewna "Drzewo Życia". Spotkania odbywają się we wtorki - rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele o godz. 17.00 (a w czasie trwania kolędy o 17.30). Dokładniejsze informacje są w gablocie przed kościołem. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 3. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też jeszcze do nabycia kalendarze.
 4. W tym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: Śp. Krzysztof Jaroński, l. 45, z ul. Włocławskiej Rodzinie tego zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłego polecamy Miłosierdziu Bożemu i modlitwie Parafian.
 5. Wszystkim, którzy w tym miesiącu obchodzą imieniny, urodziny i inne rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa.
 6. Trwa wizyta duszpasterska tzw. "Kolęda". Duszpasterze udają się do domów, aby we wspólnocie rodzin w imię Chrystusa zanieść błogosławieństwo. Ofiary składane z racji "Kolędy" są przeznaczone na dalsze prace remontowo-konserwatorskie. Plan "Kolędy" jest dostępny w zakładce AKTUALNOŚCI oraz na naszym parafialnym Facebooku pod adresem: fb.com/kolskafara


Dodano: 6 stycznia 2019

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY - 30 grudnia 2018 r.

 1. Jutro ostatni dzień Starego Roku. Wkraczamy w Nowy Rok. Podziękujmy Bogu za miniony czas i w Jego imię rozpocznijmy nowy 2019 r. Chciejmy pamiętać też o zmarłych, którzy odeszli od nas do wieczności w mijającym roku. Dlatego też jutro o godz. 9.00 będzie nabożeństwo połączone z wypominkami oraz Msza św. w intencji zmarłych w tym roku naszych Parafian i zmarłych z naszych rodzin. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie tych, którzy w mijającym roku odprowadzili swoich bliskich na miejsce doczesnego spoczynku. Natomiast o godz. 18.00 na zakończenie Starego Roku Msza św. z procesją eucharystyczną. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia Bogu.
 2. We wtorek Nowy Rok - jest to Światowy Dzień Modlitw o Pokój w życiu narodów i społeczeństw, o pokój w naszych rodzinach. Prosimy o ten pokój za przyczyną Świętej Bożej Rodzicielki, którą tego dnia czcimy w liturgii Kościoła. Porządek nabożeństw w Nowy Rok jak w każdą niedzielę, z tą tylko różnicą, że nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 rano.
 3. W tym tygodniu przypadnie I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.
 4. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy małżeństwa, które w styczniu będą obchodzić rocznicę ślubu. Na Mszy św. nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 5. W przyszłą niedzielę - 6 stycznia - przypadnie uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w tradycji uroczystością Trzech Króli. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystym i radosnym Orszaku Trzech Króli, który kolejny już raz przejdzie ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.00. Następnie Trzej Królowie z kościołów: Farnego, MB Częstochowskiej i św. Bogumiła ze swoimi orszakami przejdą ulicami naszego miasta w poszukiwaniu Świętej Rodziny, aby złożyć pokłon narodzonemu w Betlejem Jezusowi.
 6. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: Śp. Helena Walecka, l. 55, z ul. Bema Rodzinie tej zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłą polecamy modlitwie Parafian.
 7. Trwa wizyta duszpasterska tzw. "Kolęda". Duszpasterze udają się do domów, aby we wspólnocie rodzin w imię Chrystusa zanieść błogosławieństwo. Ofiary składane z racji "Kolędy" będą przeznaczone na dalsze prace remontowo-konserwatorskie. Plan wizyty duszpasterskiej na nowy tydzień jest umieszczony w zakładce AKTUALNOŚCI oraz na naszym parafialnym Facebooku pod adresem: fb.com/kolskafara


Dodano: 26 grudnia 2018

BOŻE NARODZENIE - 30 grudnia 2018 r.

 1. Na radosne, rodzinne i uroczyste święta Bożego Narodzenia składamy serdeczne życzenia wszystkim Parafianom i zawsze mile widzianym Gościom: Niech Bóg, który stał się Człowiekiem, będzie natchnieniem i pomocą dla wszelkiego dobra. Niech będzie umocnieniem dla małżeństw i rodzin, niech pokazuje drogę młodzieży i dzieciom, niech wspiera cierpiących i opuszczonych, niech daje zdrowie i siły seniorom. Modlimy się o obfite łaski dla wszystkich od Dzieciątka Jezus i Jego Przeczystej Matki. Nadeszło do Parafii wiele świątecznych życzeń. Za wszystkie składamy serdeczne podziękowanie.
 2. W pierwszym i drugim dniu Bożego Narodzenia Msze św. według porządku niedzielnego, z tą tylko różnicą, że w pierwszym dniu świąt nie będzie Mszy św. o 7.00 rano. Serdecznie zapraszamy.
 3. W niedzielę na Mszach św. o godz. 10.30 i 12.00 będzie przedstawiony bożonarodzeniowy program słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów Liceum Ogólnokształcącego. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 4. Przygotowujemy się do Orszaku Trzech Króli, który przejdzie ulicami naszego miasta 6 stycznia. Orszak to uliczne jasełka i pielęgnowanie tradycji opartej na staropolskich obyczajach. Chcemy z Dobrą Nowiną dotrzeć do wszystkich ludzi i zaprosić ich do wspólnego świętowania. Jest to propozycja na przekazywanie świadectwa, jak radosne jest chrześcijaństwo. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.00. Następnie Trzej Królowie z kościołów: Farnego, MB Częstochowskiej i św. Bogumiła ze swoimi orszakami przejdą ulicami naszego miasta w poszukiwaniu Świętej Rodziny, aby złożyć pokłon narodzonemu w Betlejem Jezusowi. Już dzisiaj zapraszamy do udziału w uroczystym i radosnym Orszaku.
 5. W parafiach rozpoczną się tradycyjne odwiedziny duszpasterskie, tzw. "Kolęda". Duszpasterze udają się do domów, aby we wspólnocie rodzin w imię Chrystusa zanieść błogosławieństwo. Odwiedziny te chciejmy przeżyć jako akt religijny. Prosimy, aby przygotować: wodę święconą, krzyż, zapalone świece, a dzieci i młodzież prosimy o przygotowanie zeszytów z katechizacji. Postarajmy się, aby atmosfera tego spotkania była podniosła, miła i serdeczna. Zgodnie z tym, co pisaliśmy w liście otrzymanym z opłatkiem, ofiary składane z racji "Kolędy" będą przeznaczone na dalsze prace remontowo-konserwatorskie. W naszej parafii "Kolęda" rozpocznie się w czwartek. Plan "Kolędy" jest dostępny w zakładce AKTUALNOŚCI oraz na naszym parafialnym Facebooku pod adresem: fb.com/kolskafara
 6. Wszystkim naszym Parafianom i miłym Gościom na radosne przeżywanie świąt Narodzenia Pańskiego życzymy Szczęść Boże!


Dodano: 26 grudnia 2018

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU - 23 grudnia 2018 r.

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiarę na prace. Dziękujemy także tym, którzy włączyli się w akcję charytatywną pomocy biedniejszym rodzinom. Bóg zapłać!
 2. Jutro przypadnie wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o tradycyjną i chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. To niezwykła okazja do pojednania skłóconych i zwaśnionych. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie Ewangelii o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd. Przy wigilijnym stole wspomnijmy tych, którzy już od nas odeszli do wieczności. Jutro nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Pasterka - tradycyjnie o godz. 24.00. Pół godziny przed północą koncert kolęd w wykonaniu Chóru Farnego "Lutnia". Serdecznie zapraszamy.
 3. W pierwszym i drugim dniu Bożego Narodzenia Msze św. według porządku niedzielnego, z tą tylko różnicą, że w pierwszym dniu świąt nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 rano.
 4. Przygotowujemy się do Orszaku Trzech Króli, który przejdzie ulicami naszego miasta 6 stycznia. Orszak to uliczne jasełka i pielęgnowanie tradycji opartej na staropolskich obyczajach. Chcemy z Dobrą Nowiną dotrzeć do wszystkich ludzi i zaprosić ich do wspólnego świętowania. Jest to propozycja na przekazywanie świadectwa, jak radosne jest chrześcijaństwo. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.00. Następnie Trzej Królowie z kościołów: Farnego, MB Częstochowskiej i św. Bogumiła ze swoimi orszakami przejdą ulicami naszego miasta w poszukiwaniu Świętej Rodziny, aby złożyć pokłon narodzonemu w Betlejem Jezusowi. Już dzisiaj zapraszamy do udziału w uroczystym i radosnym Orszaku.
 5. Jest do nabycia świąteczny numer tygodnika "Idziemy" z kalendarzem na przyszły rok. Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też jeszcze świece na stół wigilijny rozprowadzane przez Caritas. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc dzieciom z niezamożnych rodzin. Są także do nabycia kalendarze na przyszły rok/
 6. W tym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: Śp. Zbigniew Żabski, l. 87, z ul. Wojciechowskiego. Rodzinie tego zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłego polecamy modlitwie Parafian.
 7. Wszystkim Parafianom i miłym Gościom na radosne przeżywanie świąt Narodzenia Pańskiego życzymy Szczęść Boże!


Dodano: 23 grudnia 2018

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU - 16 grudnia 2018 r.

 1. Przeżywany przez nas Adwent jest czasem naszej wewnętrznej, duchowej mobilizacji i przemiany. Czekamy bowiem na spotkanie z Jezusem i do tego spotkania się przygotowujemy. Wykorzystajmy wielki dar, jaki nam w tym okresie daje Kościół przez rekolekcje. W naszym kościele rozpoczynają się one dzisiaj. Poprowadzi je dla nas ks. Mateusz Szurgot - nasz rodak. Plan rekolekcji jest następujący: dzisiaj o godz. 7.00, 9.00, 18.00 - Msze św. z nauką ogólną; o godz. 10.30 - Msza św. z nauką dla dzieci; o godz. 12.00 - Msza św. z nauką dla młodzieży. Rekolekcje będą trwały do wtorku. W poniedziałek i wtorek: o godz. 7.00 - Msza św. roratnia z nauką ogólną; o godz. 9.00 - Msza św. z nauką ogólną; o godz. 15.30 - Msza św. z nauką dla dzieci; o godz. 17.00 - Msza św. z nauką dla młodzieży; o godz. 18.30 - Msza św. z nauką ogólną. Msza św. z nauką dla chorych - we wtorek o godz. 9.00. Spowiedź będzie we wtorek przed każdą Mszą św. Plan rekolekcji wywieszony jest w gablotach.
 2. Jutro i pojutrze Parafialne Koło Charytatywne przeprowadzi tradycyjną zbiórkę artykułów trwałej żywności i środków chemicznych, z których zostaną przygotowane paczki i przekazane przed świętami niezamożnym rodzinom z naszej parafii. Artykuły te prosimy składać do koszów, które będą wystawione w prezbiterium. Wszystkim, którzy ochotnym sercem włączą się w tę akcję serdecznie dziękujemy.
 3. Do chorych, którzy nie będą mogli przybyć do kościoła na rekolekcje pojedziemy w piątek - 21 grudnia w godzinach przedpołudniowych. Prosimy zgłaszać tych chorych w zakrystii albo kancelarii parafialnej.
 4. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też do nabycia świece na stół wigilijny rozprowadzane przez Caritas. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc dzieciom z biednych rodzin. Są też jeszcze do nabycia kalendarze na przyszły rok.
 5. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Jerzy Grzeszkiewicz, l. 70, ostatnio zam. w Domu Pomocy Społecznej
  Śp. Stanisław Janiszewski, l. 84, z ul. Broniewskiego.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 6. Na głębokie przeżywanie rekolekcji adwentowych życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 10 grudnia 2018

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU - 16 grudnia 2018 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prace. Dziękujemy także za ofiary składane dzisiaj na tacę inwestycyjną. Bóg zapłać! Dzisiaj - zgodnie z prośbą Episkopatu Polski - zbierane są ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 2. Przeżywany przez nas Adwent jest czasem naszej wewnętrznej, duchowej mobilizacji i przemiany. Czekamy bowiem na spotkanie z Jezusem i do tego spotkania się przygotowujemy. Wykorzystajmy wielki dar, jaki nam w tym czasie daje Kościół przez rekolekcje. W naszym kościele rozpoczną się one w przyszłą niedzielę. Plan rekolekcji będzie następujący: w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 18.00 - Msze św. z nauką ogólną, o godz. 10.30 - Msza św. z nauką dla dzieci, o godz. 12.00 - Msza św. z nauką dla młodzieży; Rekolekcje będą trwały do wtorku włącznie. W poniedziałek i wtorek o godz. 7.00 - Msza św. roratnia z nauką ogólną; o godz. 9.00 - Msza św. z nauką ogólną; o godz. 15.30 - Msza św. z nauką dla dzieci; o godz. 17.00 - Msza św. z nauką dla młodzieży; o godz. 18.30 - Msza św. z nauką ogólną. Msza św. z nauką dla chorych - we wtorek o godz. 9.00. Spowiedź będzie we wtorek przed każdą Mszą św. Do chorych, którzy nie będą mogli przybyć do kościoła na rekolekcje pojedziemy w piątek - 21 grudnia w godzinach przedpołudniowych. Prosimy zgłaszać tych chorych w zakrystii albo kancelarii parafialnej. Rekolekcje poprowadzi dla nas ks. Mateusz Szurgot - nasz rodak.
 3. Przypominamy, że Roraty w naszym kościele są: we wtorki i czwartki o godz. 18.00, a w pozostałe dni tygodnia, a więc poniedziałki, środy, piątki i soboty o godz. 7.00 rano. Codziennie kwadrans przed godz. 7.00 śpiewane są Godzinki.
 4. Przygotowujemy się do Orszaku Trzech Króli, który odbędzie się - tak jak w ubiegłych latach - 6 stycznia. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci z rodzicami, także szkoły, do włączenia się w radosne przeżywanie tej uroczystości. Szczegółowe informacje na ten temat podamy w późniejszym terminie.
 5. W przyszłą sobotę o godz. 11.00 na sali w domu parafialnym odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Serdecznie zapraszamy.
 6. W tym tygodniu p. Organista będzie roznosił opłatki na Starówce.
 7. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Są też do nabycia świece na stół wigilijny rozprowadzane przez Caritas. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc dzieciom z ubogich rodzin. Są też jeszcze kalendarze na przyszły rok.
 8. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Marianna Jeziorska, l. 85, z ul. Kajki.
  Śp. Henryk Bocian, l. 82, z ul. Sienkiewicza.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian i miłosierdziu Bożemu.
 9. Na kolejny tydzień adwentowego oczekiwania życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 10 grudnia 2018

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU - 2 grudnia 2018 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prace. W ostatnim czasie wykonane zostały nowe drzwi między zakrystią a prezbiterium - dostosowane wyglądem do neogotyckiego wystroju kościoła. Za tydzień II niedziela miesiąca - taca inwestycyjna na kolejne prace.
 2. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent. Jest to czas naszego przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego na ziemię. Adwent to także czas, który kieruje nas ku oczekiwaniu na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Najpiękniejszym wzorem oczekiwania niech będzie dla nas Matka Najświętsza. Uczestniczenie we Mszy św. roratniej ku czci Matki Bożej i udział w rekolekcjach pomogą nam we właściwym przeżywaniu tego świętego czasu. Roraty odprawiane będą: we wtorki i czwartki z udziałem dzieci - o godz. 18.00, w pozostałe dni tygodnia, a więc poniedziałki, środy, piątki i soboty - o godz. 7.00 rano. Kwadrans przed godz. 7.00 będą śpiewane Godzinki. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będą od III niedzieli Adwentu tj. od 16 grudnia.
 3. W środę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Hospicjum, Koło Żywego Różańca i Koło Obrońców Życia. Po Mszy św. spotkania w salkach.
 4. W tym tygodniu przypadnie I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek Msze św. o godz.: 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.
 5. W sobotę przypadnie uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystość ta wyraża wiarę Kościoła, że Maryja - wybrana przez Boga na Matkę Syna Bożego - jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.00 i 18.00. W godzinach od 12.00 do 13.00 odbędzie się Godzina Łaski. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. zostaną poświęcone medaliki. Serdecznie zapraszamy.
 7. Przy naszym kościele farnym powstaje nowa wspólnota modlitewna. Chętnych do włączenia się w tę grupę zapraszamy w najbliższy wtorek na godz. 17.00. Spotkanie rozpocznie się w kościele adoracją Najświętszego Sakramentu.
 8. Przygotowujemy się do Orszaku Trzech Króli, który odbędzie się - tak jak w ubiegłych latach - 6 stycznia. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci z rodzicami, także szkoły, do włączenia się w radosne przeżywanie tej uroczystości. Szczegółowe informacje na ten temat podamy w późniejszym terminie.
 9. W tym tygodniu p. Organista będzie roznosił opłatki na ul. Garncarskiej, Asnyka, Nowym Rynku i przyległych oraz w blokach przy ul. Zawadzkiego.
 10. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Są też do nabycia świece na stół wigilijny rozprowadzane przez Caritas. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc dzieciom z biednych rodzin. Są też jeszcze kalendarze na przyszły rok.
 11. Wszystkim, którzy w tym miesiącu obchodzą imieniny, urodziny i inne rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, a na głębokie przeżywanie Adwentu życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 3 grudnia 2018

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA - 25 listopada 2018 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prace. Bóg zapłać!
 2. Dzisiaj - w ostatnią niedzielę roku liturgicznego - Kościół oddaje cześć Jezusowi Chrystusowi jako Królowi Wszechświata. Rozważamy prawdę, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje spełnienie w Chrystusie.
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Jest to czas przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia. Równocześnie Adwent kieruje nas ku oczekiwaniu na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów.
 4. W czwartek odbędzie się kolejna akcja poboru krwi w domu parafialnym w godz. od 8.00 do 12.00. Zapraszamy pełnoletnie i zdrowe osoby, dla których ważne jest ratowanie ludzkiego życia i zdrowia. Prosimy o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości.
 5. 30 listopada (w piątek) o godz. 17.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych odbędzie się Wieczornica Niepodległościowa. W programie występ młodzieży i wystawa obrazów Janusza Oblizajka. Organizatorzy wszystkich serdecznie zapraszają.
 6. W tym tygodniu przypadnie I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 7. W przyszłą niedzielę zapraszamy małżeństwa, które w grudniu obchodzić będą rocznicę ślubu. Na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 8. W piątek będzie obchodził imieniny pan Andrzej Wrąbel - pełniący u nas posługę kościelnego. Dostojnemu Solenizantowi składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i obfitości Bożych darów, a jednocześnie dziękujemy za Jego bardzo gorliwą pracę dla dobra naszej wspólnoty parafialnej.
 9. W tym tygodniu Pan Organista będzie roznosił opłatki na ul. Toruńskiej i przyległych oraz w blokach przy ul. Broniewskiego, Ceramicznej i Zawadzkiego.
 10. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też jeszcze kalendarze na przyszły rok.
 11. W tym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Mirosława Ebel, l. 77, z ul. Bogumiła
  Śp. Daniel Bartosik, l. 35, z ul. Garncarskiej
  Śp. Michał Zarębski, l. 71, z ul. Włocławskiej.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian
 12. Na nowy tydzień życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 25 listopada 2018

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA - 18 listopada 2018 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prace. Bóg zapłać
 2. W czwartek w kalendarzu liturgicznym przypadnie wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy - patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji wszystkim Chórzystom naszego Chóru Farnego "Lutnia" wraz z jego dyrygentem i farnym organistą p. Janem Kordylewskim - życzymy wielu osiągnięć i dalszych sukcesów. Jednocześnie dziękujemy za obecność w życiu naszej Parafii i ubogacanie naszej modlitwy śpiewem na chwałę Bożą. Z tej okazji dzisiaj o godz. 15.30 odbędzie się w naszym kościele Cecyliański Koncert Chórów. Dziękujemy też Panu Bogu za 50 lat pracy artystycznej i zawodowej naszego organisty pana Jana Kordylewskiego.
 3. W środę będzie obchodził imieniny ks. Janusz. Dostojnemu Solenizantowi składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i obfitości Bożych darów, a przy tej okazji dziękujemy za Jego gorliwą posługę dla dobra naszej parafii.
 4. W tym tygodniu Pan Organista będzie roznosił opłatki na ul. Bogumiła - za obwodnicą, Miłosnej, Zamkowej, Leśnej, Zawadzkiego - domy jednorodzinne i tzw. stara zabudowa, w Dzierawach oraz w blokach przy ul. Wojciechowskiego i Broniewskiego.
 5. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też jeszcze kalendarze na przyszły rok.
 6. W tym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Dariusz Dolata, l. 59, z ul. Miłosnej
  Śp. Zygmunt Fret, l. 82, z Gozdowa.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu i modlitwie Parafian.
 7. Na nowy tydzień życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 18 listopada 2018

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA- 11 listopada 2018 r.

 1. Dzisiaj przypada 100. rocznica odzyskania naszej niepodległości po wielu latach niewoli. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy przelali swoją krew i oddali życie w obronie Ojczyzny. Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem Pocztów Sztandarowych oraz Władz Powiatu i Miasta sprawowana będzie o godz. 10.30. Serdecznie zapraszamy.
 2. 22 listopada w kalendarzu liturgicznym przypadnie wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy - patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji wszystkim Chórzystom naszego Chóru Farnego "Lutnia" wraz z jego dyrygentem i farnym organistą - p. Janem Kordylewskim - życzymy wielu osiągnięć i dalszych sukcesów. Jednocześnie dziękujemy za obecność w życiu naszej Parafii i ubogacanie naszej modlitwy śpiewem na chwałę Bożą. Z tej okazji w przyszłą niedzielę o godz. 15.30 odbędzie się w naszym kościele Cecyliański Koncert Chórów. Będziemy też wtedy obchodzili 50-lecie pracy artystycznej i zawodowej naszego organisty Pana Jana Kordylewskiego. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 3. W tym tygodniu Pan Organista będzie roznosił opłatki w blokach przy ul. Powstańców Wlkp. i Włocławskiej oraz na ulicach: Krańcowej, Słonecznej, Harcerskiej, Powstańców 1863 r., Bogumiła i przyległych.
 4. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy" poświęcony 100-leciu odzyskania niepodległości. Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też do nabycia kalendarze na przyszły rok.
 5. 5. W tym tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Barbara Szymczak, l. 63, z ul. Włocławskiej.
  Rodzinie tej zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłą polecamy modlitwie Parafian.
 6. Na nowy tydzień życzymy naszym Parafianom i zawsze mile widzianym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 12 listopada 2018

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA - 4 listopada 2018 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prace. Bóg zapłać! Za tydzień II niedziela miesiąca - taca inwestycyjna przeznaczona na zapłatę za wykonane w ostatnim czasie nowe odcinki chodnika na cmentarzu parafialnym.
 2. Dziękujemy także tym, którzy uczestniczyli w środę w "Korowodzie Świętych". Szczególnie dziękujemy tym, którzy przyczynili się do przygotowania i zorganizowania tego wydarzenia na czele z ks. Pawłem.
 3. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca procesja eucharystyczna o godz. 18.00. Prosimy Asystę.
 4. W środę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Hospicjum, Koło Żywego Różańca i Koło Obrońców Życia. Po Mszy św. spotkania w salkach.
 5. W przyszłą niedzielę - 11 listopada - przypadnie 100. rocznica odzyskania naszej niepodległości po wielu latach niewoli. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy przelali swoją krew i oddali życie w obronie Ojczyzny. Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem Pocztów Sztandarowych oraz Władz Powiatu i Miasta sprawowana będzie o godz. 10.30. Serdecznie zapraszamy. Pamiętajmy, aby na ten dzień udekorować domy flagami narodowymi.
 6. W tym tygodniu Pan Organista rozpocznie roznoszenie opłatków na stół wigilijny. Wierni chrześcijańskiej tradycji przyjmijmy opłatek i niech to też będzie okazją do wdzięczności dla Pana Jana za jego wieloletnią posługę w naszym kościele. Razem z opłatkiem przekazany będzie Parafianom list od nas - duszpasterzy Parafii. Prosimy o refleksję nad treścią listu. W tym tygodniu opłatki będą roznoszone na ul. Żeromskiego i Łąkowej za obwodnicą, w Gozdowie i Straszkowie, na ul. Szpitalnej, Dąbrowskiego i przyległych oraz w blokach na ul. Sienkiewicza.
 7. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też do nabycia kalendarze na przyszły rok.
 8. W tym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Zbigniew Sobczyński, l. 67, z ul. Ceramicznej
  Śp. Regina Szymańska, l. 57, z ul. Garncarskiej.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 9. Na nowy tydzień życzymy Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 5 listopada 2018

ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA - 28 października 2018 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prowadzone prace. Bóg zapłać!
 2. Dzisiaj obchodzimy rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Z tej okazji wyrażamy wdzięczność tym, którzy budowali naszą świątynię, troszczyli się i troszczą o jej utrzymanie i piękno.
 3. Dzisiaj też przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlimy się za prześladowanych chrześcijan w różnych krajach świata, a w tym roku szczególnie za chrześcijan w Pakistanie. Przed kościołem zbierane są ofiary na pomoc prześladowanym chrześcijanom.
 4. W czwartek przypadnie uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w Farze o godz. 7.00 i 18.00, a na cmentarzu parafialnym o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 15.00. Główne nabożeństwo na cmentarzu, a więc Msza św. i procesja żałobna - o godz. 12.00. Msza św. na cmentarzu w Leśnicy - o godz. 12.00. Nabożeństwo na cmentarzu ewangelickim - o godz. 14.30. Ofiary zbierane na cmentarzu i w kościele przeznaczone będą na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Policja informuje, że w dniu Wszystkich Świętych do godz. 18.00 na części dróg w okolicach naszego cmentarza obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy. Prosimy o stosowanie się do zaleceń Policji i Straży Miejskiej. Samochody należy parkować w miejscach wyznaczonych, pamiętając o tym, by nie zastawiać drogi innym.
 5. 2 listopada - Dzień Zaduszny. Msze św. w Farze o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Msza św. zbiorowa za zmarłych z wypominkami na cmentarzu parafialnym w Zaduszki - o godz. 16.00, w Leśnicy także o godz. 16.00. Na wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy w kancelarii parafialnej. Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Koła w środę przed naszym cmentarzem parafialnym, a w czwartek przed cmentarzem ewangelickim przeprowadzi kwestę na renowację nagrobków mających wartość historyczną.
 6. W środę zapraszamy na Korowód Świętych. O godz. 17.45 w kaplicy na cmentarzu parafialnym rozpoczniemy nasze przeżywanie uroczystości Wszystkich Świętych nie jak dzieci ciemności przeżywające pogańskie "Halloween", ale jak dzieci światłości przeżywające radość Wszystkich Świętych. Rozświetlony świecami i lampionami korowód do Fary wraz z relikwiami Świętych i Błogosławionych pomoże nam zgłębić tajemnicę Świętych Obcowania. Na koniec wspólna eksplozja radości ze świętości przy muzyce z DJ-em i Wodzirejem. Dzieci i młodzież zachęcamy do przebrania się za Świętego Patrona, a dorosłych - do ubrania się w jasne stroje. Podczas zabawy - rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszy strój Świętego. Natomiast 1 listopada zapraszamy na godz. 19.00 na cmentarz na Wieczór ze Świętymi.
 7. W środę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Hospicjum, Koło Żywego Różańca i Koło Obrońców Życia.
 8. W tym tygodniu przypadnie I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W I sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.
 9. W przyszłą niedzielę zapraszamy małżeństwa, które w listopadzie będą obchodzić rocznicę ślubu. Na Mszy św. o godz. 12.00 będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 10. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Warto przeczytać o uroczystości Wszystkich Świętych. Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też do nabycia kalendarze na przyszły rok.
 11. Na nowy tydzień życzymy wszystkim naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 28 października 2018

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 21 października 2018 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prowadzone prace. W ostatnim czasie wykonane zostały trzy nowe odcinki chodnika na cmentarzu parafialnym, a także nowe siedzenia na ławki w farze. Wszystkim, którzy nas w tych pracach wspierają serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!
 2. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Misyjną. Przez cały tydzień kierować będziemy do Boga naszą modlitwę w intencji tych, którzy na misjach głoszą Chrystusową Ewangelię. Wspieramy ich też naszymi ofiarami składanymi dzisiaj na tacę.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane w naszym kościele: w dni powszednie o godz. 17.00 (wyjątkowo w sobotę, ze względu na ślub, różaniec będzie po Mszy św. o godz. 18.00), w niedziele o 17.30.
 4. 1 listopada przypadnie uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św.: w farze o godz. 7.00 i 18.00, a na cmentarzu parafialnym o godz.: 9.00, 10.30, 12.00 i 15.00. Główne nabożeństwo na cmentarzu, a więc Msza św. i procesja żałobna - o godz. 12.00. Msza św. na cmentarzu w Leśnicy - o godz. 12.00. Ofiary zbierane w tym dniu na cmentarzu i w kościele przeznaczone są na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Policja informuje, że w dniu Wszystkich Świętych, jak co roku, na części dróg w okolicach naszego cmentarza obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy. Prosimy o stosowanie się do zaleceń Policji i Straży Miejskiej. Samochody należy parkować w miejscach wyznaczonych, pamiętając o tym, by nie zastawiać drogi innym. 2 listopada - Dzień Zaduszny. Msze św. w farze o godz.: 7.00, 9.00, 18.00. Msza św. zbiorowa za zmarłych z wypominkami na cmentarzu parafialnym w Zaduszki - o godz. 16.00, w Leśnicy - także o godz. 16.00. Na wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy w kancelarii parafialnej.
 5. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też do nabycia kalendarze na przyszły rok.
 6. 6. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Michał Chojnacki, l. 80, z ul. Leśnej
  Śp. Ryszard Mikołajczyk, l. 71, z ul. Mickiewicza.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 7. Na nowy tydzień życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 21 października 2018

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA - 14 października 2018 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prowadzone prace. Dziękujemy także za ofiary składane dzisiaj na tacę inwestycyjną przeznaczone na prace na naszym cmentarzu parafialnym. Bóg zapłać!
 2. W dalszym ciągu zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane w naszym kościele: w dni powszednie o godz. 17.00, w niedziele o godz. 17.30 (w sobotę - ze względu na ślub - różaniec będzie po Mszy św. o godz. 18.00, a dzisiaj wyjątkowo o 17.00 - w intencji rodziców, którzy utracili dziecko).
 3. 16 października przypadnie 40. rocznica wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II. W związku z tym dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Dzień Papieski. Dziękujemy Bogu za Ojca Świętego, za Jego pontyfikat i nauczanie. Zgodnie z prośbą Episkopatu Polski, w całej Polsce przeprowadzana jest zbiórka ofiar na stypendia dla młodzieży z biednych rodzin.
 4. Jutro obchodzony będzie Dzień Dziecka Utraconego. W związku z tym zapraszamy dzisiaj do naszego kościoła rodziców, którzy utracili dziecko. O godz. 17.00 będzie nabożeństwo różańcowe w ich intencji, a o godz. 18.00 Msza św.
 5. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy" poświęcony w dużej części osobie św. Jana Pawła II. Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też do nabycia kalendarze na przyszły rok.
 6. W ostatnim czasie odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Jan Leszcz, l. 71, z ul. Sienkiewicza
  Śp. Halina Jarmuż, l. 58, z ul. Kilińskiego
  Śp. Robert Adamkiewicz, l. 41, bezdomny.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 7. 7. Na nowy tydzień życzymy naszym Parafianom i zawsze mile widzianym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 15 października 2018

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA - 7 października 2018 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prace. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna przeznaczona na kolejne odcinki chodnika na cmentarzu, które będą wykonane jeszcze przed uroczystością Wszystkich Świętych. Bardzo dziękujemy za zrozumienie i życzliwość. Bóg zapłać!
 2. Dzisiaj przypada w naszej Parafii tradycyjna uroczystość ku czci Matki Bożej Różańcowej. Uroczysta suma o godz. 12.00. Zapraszamy Asystę, Chór, Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz wszystkich Parafian i Gości. Na tę Mszę św. zapraszamy także małżeństwa, które w październiku obchodzą rocznicę ślubu.
 3. 16 października przypadnie 40. rocznica wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II. W związku z tym przyszła niedziela obchodzona będzie jako Dzień Papieski. Dziękujemy Bogu za Ojca Świętego, za Jego pontyfikat i nauczanie. Zgodnie z prośbą Episkopatu Polski, w całej Polsce przeprowadzona będzie zbiórka ofiar na stypendia dla młodzieży z biednych rodzin.
 4. W dalszym ciągu zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedziele o 17.30. Dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałki, środy i piątki.
 5. W sobotę 13. dzień miesiąca - kolejne spotkanie z Matką Bożą Fatimską. Zapraszamy na procesję fatimską po Mszy św. o godz. 18.00. Prosimy przynieść na procesję świece lub lampiony.
 6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Dziecka Utraconego. W związku z tym zapraszamy do naszego kościoła rodziców, którzy utracili dziecko. O godz. 17.00 będzie nabożeństwo różańcowe w ich intencji, a o godz. 18.00 Msza św.
 7. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". W dzisiejszym numerze warto przeczytać o uroczystości poświęcenia i wręczenia sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Kole. Są też do nabycia kalendarze na przyszły rok.
 8. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Marek Kolnicki, l. 57, z ul. Grodzkiej
  Śp. Zofia Szymczuk, l. 63, z ul. Garncarskiej.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucie, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 9. Wszystkim, którzy w tym miesiącu obchodzą imieniny, urodziny i inne rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, a na nowy tydzień życzymy naszym Parafianom i zawsze mile widzianym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 8 października 2018

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 30 września 2018 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prace. Dziękujemy także tym, którzy w piątek uczestniczyli we wspólnym odmawianiu Koronki do Bożego Miłosierdzia na ulicach naszego miasta. Bóg zapłać!
 2. Jutro rozpocznie się październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Na nabożeństwach różańcowych spotykać się będziemy: w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałki, środy i piątki. Jutro przed nabożeństwem różańcowym dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej zostaną poświęcone różańce.
 3. W przyszłą niedzielę przypadnie w naszej parafii tradycyjna uroczystość ku czci Matki Bożej Różańcowej. Uroczysta suma o godz. 12.00. Zapraszamy Asystę, Chór, Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz wszystkich Parafian i Gości. Na tę Mszę św. zapraszamy także małżeństwa, które w październiku będą obchodzić rocznicę ślubu.
 4. W środę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Hospicjum, Koło Żywego Różańca i Koło Obrońców Życia. Po Mszy św. spotkania w salkach.
 5. W tym tygodniu przypadnie I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne - także z naszej parafii. W piątek Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Serdecznie zapraszamy.
 6. Ks. Maksymilian - były wikariusz naszej parafii, organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w przyszłym roku w dniach 3-13 lipca. Program pielgrzymki wywieszony jest w gablocie przed kościołem. Zainteresowanych zapraszamy do kancelarii parafialnej.
 7. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Polecamy artykuł o jubileuszu pracy zawodowej i artystycznej Pana Jana - naszego organisty. Są też do nabycia kalendarze na przyszły rok.
 8. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Józef Marko, l. 76, z Domu Pomocy Społecznej
  Rodzinie tego zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłego polecamy modlitwie Parafian.
 9. Na nowy tydzień życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 30 września 2018

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 września 2018 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prowadzone prace. Bóg zapłać!
 2. Rozpoczęliśmy bezpośrednie przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Kandydatów zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00. Po Mszy św. spotkanie z ks. Januszem. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.30. Dzisiaj po tej Mszy św. odbędzie się spotkanie z rodzicami.
 3. W czwartek odbędzie się kolejna akcja poboru krwi w domu parafialnym w godz. od 8.00 do 12.00. Zapraszamy pełnoletnie i zdrowe osoby, dla których ważne jest ratowanie ludzkiego życia i zdrowia. Prosimy o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości.
 4. W najbliższy piątek o godz. 11.00 w naszym kościele Ksiądz Biskup Ordynariusz Wiesław Mering odprawi Mszę św. w intencji Policjantów i Pracowników Policji z okazji poświęcenia i wręczenia sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Kole. Serdecznie wszystkich na tę uroczystość zapraszamy.
 5. W piątek o godz. 15.00 już po raz ósmy będziemy się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach naszego miasta. Spis skrzyżowań, przy których odbędzie się to wydarzenie jest wywieszony w gablotach i na naszym parafialnym Facebooku pod adresem: fb.com/kolskafara. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Ks. Maksymilian - były wikariusz naszej Parafii, organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w przyszłym roku w dniach od 3 do 13 lipca. Program pielgrzymki wywieszony jest w gablocie przed kościołem. Zainteresowanych zapraszamy do kancelarii parafialnej.
 7. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Są też do nabycia kalendarze na przyszły rok.
 8. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Bogumił Sowiński, l. 70, z ul. Broniewskiego
  Śp. Edward Szociński, l. 67, z ul. Sienkiewicza
  Śp. Danuta Kowarska, l. 61, ostatnio zam. w Poznaniu
  Śp. Mirosława Kosmalska, l. 83, z ul. Toruńskiej.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian
 9. Na nowy tydzień życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 24 września 2018

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 września 2018 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prowadzone prace. Bóg zapłać!
 2. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30. Serdecznie zapraszamy.
 3. Rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Kandydatów zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00. Po Mszy św. spotkanie z ks. Januszem. Przyjmujemy zapisy kandydatów do bierzmowania - uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjalnych.
 4. Przypominamy, że rozpoczęło się Przygotowanie do Małżeństwa i Poradnictwo Rodzinne. Spotkania odbywają się: Poradnictwo Rodzinne we wtorki o godz. 16.00, Przygotowanie do Małżeństwa w soboty o godz. 16.00. Zbiórki Ministrantów są w soboty o godz. 10.00 - zapraszamy także kandydatów.
 5. Ojcowie Bernardyni zapraszają w przyszłą niedzielą na odpust ku czci św. Tekli. Suma odpustowa o godz. 13.00.
 6. Ks. Paweł od 9 lat w Koninie w par. św. Wojciecha sprawuje Msze św. o trzeźwość w Narodzie i rodzinach. Tym razem zaprasza 23 września - w niedzielę za tydzień o godz. 18.00. Po liturgii - koncert barda Sławomira Zygmunta do wierszy K. K. Baczyńskiego. Szczegóły podane są na plakacie w gablocie.
 7. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Warto w nim przeczytać o naszym kościele farnym z okazji przeżywanego tydzień temu odpustu Podwyższenia Krzyża Świętego. Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też do nabycia kalendarze na przyszły rok.
 8. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Jadwiga Kłaniecka, l. 76, z ul. Poniatowskiego
  Śp. Marek Walecki, l. 59, z ul. Bema.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu i modlitwie Parafian.
 9. Na nowy tydzień życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 17 września 2018

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO - 9 września 2018 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prowadzone prace. Bóg zapłać!
 2. W czwartek 13. dzień miesiąca - kolejne spotkanie z Matką Bożą Fatimską. Zapraszamy na procesję różańcową po Mszy św. o godz. 18.00.
 3. W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się pierwsze powakacyjne spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapraszamy na to spotkanie także rodziców ministrantów.
 4. Także w sobotę rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu małżeństwa. Spotkania odbywać się będą w soboty o godz. 16.00.
 5. Przypominamy, że Msze św. w dni powszednie w naszym kościele są o godz.: 7.00, 17.30 i 18.00, a w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 10.30 - z udziałem dzieci, 12.00 i 18.00. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy dzieci z trzecich klas na Msze św. w każdą niedzielę o godz. 10.30. Za tydzień na tej Mszy św. odbędzie się także poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych pierwszoklasistom. Bardzo serdecznie zapraszamy.
 6. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Kandydatów zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00. Po Mszy św. spotkanie z ks. Januszem. W tym tygodniu w kancelarii parafialnej przyjmujemy zapisy kandydatów do bierzmowania - uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjalnych.
 7. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Polecamy lekturę tego tygodnika.
 8. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Stefania Dopierała, l. 90, z ul. Harcerskiej
  Śp. Jan Janicki, l. 78, z ul. Sienkiewicza
  Śp. Wincenty Kujawa, l. 81, z ul. Toruńskiej.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 9. Na nowy tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 9 września 2018

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA - 2 września 2018 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prowadzone prace. W przyszłą niedzielę z racji II niedzieli miesiąca - taca inwestycyjna przeznaczona na prace i remonty przewidziane w naszej parafii na bieżący rok.
 2. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca procesja eucharystyczna o godz. 18.00. Prosimy Asystę.
 3. Jutro rozpocznie się nowy rok szkolny. Rozpocznijmy go z Bogiem. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w intencji nauczycieli i uczniów o godz. 8.00. Okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego przez cały tydzień o godz. 18.00.
 4. W środę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Hospicjum, Koło Żywego Różańca i Koło Obrońców Życia. Po Mszy św. spotkania w salkach.
 5. Przypominamy, że w okresie wrzesień-październik Msza św. na cmentarzu parafialnym w każdą niedzielę o godz. 15.00. Intencje na tę Mszę św. zbiorową za zmarłych można zgłaszać w kancelarii parafialnej albo na cmentarzu.
 6. Od tego tygodnia Msze św. w dni powszednie w naszym kościele będą o godz.: 7.00, 17.30 i 18.00, a w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 10.30 - z udziałem dzieci, 12.00 i 18.00.
 7. W tym tygodniu przypadnie I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne - szczególnie na Mszy św. o godz. 18.00. W piątek Msze św. o godz.: 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. Serdecznie zapraszamy.
 8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy odpust związany z tytułem naszego kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego. Uroczysta suma odpustowa będzie o godz. 12.00. Zapraszamy Chór, Asystę, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Parafian i Gości. W przyszłą niedzielę będziemy gościć księdza z Ukrainy, który przedstawi nam sytuację Kościoła w tym kraju i zbierać będzie ofiary na potrzeby związane z remontem kościoła.
 9. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Polecamy lekturę tego tygodnika.
 10. 10. W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Marianna Piechocka, l. 84, ze Straszkowa
  Śp. Marianna Idczak, l. 90, z ul. Wojciechowskiego.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 11. Wszystkim, którzy w tym miesiącu obchodzą imieniny, urodziny i inne rocznice składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, a na nowy tydzień naszym Parafianom i miłym Gościom życzymy Szczęść Boże!


Dodano: 2 września 2018

UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ - 26 sierpnia 2018 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prace. Dziękujemy także tym, którzy przyczynili się do zorganizowania wczorajszej pieszej pielgrzymki do Lichenia, a także tym, którzy w niej uczestniczyli. Bóg zapłać! Galerię zdjęć z pielgrzymki można odnaleźć na naszym parafialnym Facebooku pod adresem: fb.com/kolskafara
 2. W środę obchodzić będzie imieniny pan Jan - nasz Organista. Dostojnemu Solenizantowi składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i obfitości Bożych łask. Przy tej okazji dziękujemy za Jego wieloletnią i gorliwą posługę dla dobra naszej Parafii. W sobotę natomiast obchodzić będzie imieniny ks. biskup senior Bronisław Dembowski. Pamiętajmy w modlitwach o osobie Dostojnego Solenizanta.
 3. W sobotę obchodzić będziemy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy zginęli w czasie wojny.
 4. W tym tygodniu przypadnie I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Serdecznie zapraszamy.
 5. W przyszłą niedzielę zapraszamy małżeństwa, które we wrześniu będą obchodzić rocznicę ślubu. Na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 6. W okresie wrzesień-październik, a więc od przyszłej niedzieli, Msza św. na cmentarzu parafialnym w każdą niedzielę o godz. 15.00. Intencje na tę Mszę św. zbiorową za zmarłych prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej albo na cmentarzu.
 7. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Polecamy jego lekturę.
 8. Na ostatni już tydzień wakacji życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 27 sierpnia 2018

DWUDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 sierpnia 2018 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prace. Bóg zapłać!
 2. W przyszłą niedzielę przypadnie uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej - odpust w parafii na Bliznej. Suma odpustowa o godz. 12.00. Duszpasterze tamtejszej Parafii serdecznie wszystkich zapraszają.
 3. Do środy przyjmujemy jeszcze zapisy na czwartą pieszą pielgrzymkę do Lichenia, która odbędzie się w sobotę 25 sierpnia. Rozpoczniemy pielgrzymowanie Mszą św. w Farze o godz. 6.00 rano, a później wyruszymy na pielgrzymi szlak. Planowane wejście do Lichenia przed godz. 16.00. Koszt uczestnictwa (w tym ubezpieczenie) 15 zł. Kto nie ma chusty z ubiegłych lat, może nabyć - koszt 10 zł. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych do kancelarii parafialnej.
 4. W sobotę 25 sierpnia po Mszy św. o 18.00 w naszym kościele odbędzie się koncert w wykonaniu młodzieżowych zespołów artystycznych z Białorusi i Ukrainy. Serdecznie zapraszamy.
 5. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Polecamy lekturę tego tygodnika.
 6. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Janina Brychcy, l. 79, z ul. Broniewskiego.
  Rodzinie tej zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłą polecamy Miłosierdziu Bożemu i modlitwie Parafian.
 7. Na kolejny tydzień wakacji wszystkim naszym Parafianom i miłym Gościom życzymy Szczęść Boże!


Dodano: 20 sierpnia 2018

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 12 sierpnia 2018 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prace remontowe. Dziękujemy także za ofiary składane dzisiaj na tacę inwestycyjną.
 2. Jutro 13. dzień miesiąca - kolejne spotkanie z Matką Boża Fatimską. Zapraszamy na procesję fatimską po Mszy św. o godz. 18.00.
 3. W środę przypada uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej. W naszym kościele Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego, a więc o godz.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Zgodnie z wieloletnią tradycją w tym dniu w kościołach święci się zioła i kwiaty. Ofiary składane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na renowację i konserwację katedry włocławskiej.
 4. Organizujemy czwartą pieszą pielgrzymkę do Lichenia w sobotę 25 sierpnia. Rozpoczniemy pielgrzymowanie Mszą św. o godz. 6.00. Koszt uczestnictwa (w tym ubezpieczenie) 15 zł, plus 10 zł dla tych, którzy będą chcieli skorzystać z autokaru z Lichenia do Koła. Chusty będą takie same jak w ubiegłych latach - kto nie ma chusty, będzie mógł nabyć - koszt 10 zł. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych do kancelarii parafialnej.
 5. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Polecamy lekturę tego tygodnika.
 6. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Mariola Trafna, l. 57, z Nowego Rynku
  Śp. Włodzimierz Kupski, l. 67, zam. w Hamburgu.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 7. Na radosne przeżywanie kolejnego tygodnia wakacji wszystkim Parafianom i miłym Gościom życzymy Szczęść Boże!


Dodano: 13 sierpnia 2018

OSIEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 5 sierpnia 2018 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prace. Bóg zapłać. Za tydzień - II niedziela miesiąca - taca inwestycyjna.
 2. Jutro przeżywać będziemy uroczystość Przemienienia Pańskiego. W naszej Parafii jest ta uroczystość połączona z odpustem na cmentarzu. Odpust zupełny, czyli darowanie kar doczesnych, można uzyskać spełniając wymagane warunki: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej i modlitwa w intencjach papieskich. W kościele parafialnym nie odprawiamy w tym dniu Mszy św., ale wszystkie Msze św. będą odprawiane na cmentarzu. Porządek Mszy św. będzie następujący: godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 - suma odpustowa z procesją i 18.00. Zapraszamy Asystę Parafialną i Klasztorną, Chór Farny "Lutnia", Liturgiczną Służbę Ołtarza, wszystkich Parafian oraz Gości. Ofiary składane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na prace remontowe i zakładanie kolejnych odcinków chodnika w alejkach na cmentarzu. Z góry dziękujemy za okazaną pomoc i życzliwość.
 3. Organizujemy czwartą pieszą pielgrzymkę do Lichenia na zakończenie wakacji w sobotę 25 sierpnia. Rozpoczniemy pielgrzymowanie Mszą św. o godz. 6.00. Koszt uczestnictwa (w tym ubezpieczenie) 15 zł, plus 10 zł dla tych, którzy będą chcieli skorzystać z autokaru powrotnego z Lichenia do Koła. Chusty będą takie same jak w ubiegłych latach - kto nie ma chusty, będzie mógł nabyć - koszt 10 zł. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych do kancelarii parafialnej.
 4. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". W dzisiejszym numerze warto przeczytać o tajemnicach Ojca Pio. Polecamy lekturę tego tygodnika.
 5. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Sabina Pawlak, l. 92, z ul. Poniatowskiego
  Śp. Barbara Brett, l. 87, z ul. Wojciechowskiego
  Śp. Marianna Skrzypska, l. 94, z Gozdowa
  Śp. Wiesława Kozajda, l. 65, z ul. Włocławskiej
  Śp. Zofia Jaworska, l. 91, z Domu Pomocy Społecznej
  Śp. Stanisław Dopierała, l. 82, z ul. Broniewskiego.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 6. Wszystkim, którzy w tym miesiącu obchodzą imieniny, urodziny i inne rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, a na kolejny tydzień wakacji życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 6 sierpnia 2018

SIEDEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 29 lipca 2018 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prowadzone prace. Bóg zapłać!
 2. Dzisiaj odbywa się kolejna akcja poboru krwi w domu parafialnym w godz. od 9.00 do 13.00. Zapraszamy pełnoletnie i zdrowe osoby, dla których ważne jest ratowanie ludzkiego życia i zdrowia.
 3. W środę rozpocznie się sierpień - miesiąc, który dla nas Polaków jest czasem przywoływania wielu narodowych rocznic. Dziękujemy Bogu za opiekę nad naszą Ojczyzną w ważnych chwilach naszej historii: za Cud nad Wisłą, za Bohaterów Powstania Warszawskiego, za pokojowo zakończone strajki w 1980 r. W tym właśnie miesiącu Kościół wzywa nas do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych. Módlmy się o trwałe owoce trzeźwości.
 4. W środę przypadnie też 32. rocznica odejścia do wieczności Śp. Ks. Prałata Serafina Opałki. Pamiętajmy o Zmarłym w naszych modlitwach.
 5. W środę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Hospicjum, Koło Żywego Różańca i Koło Obrońców Życia.
 6. W tym tygodniu przypadnie I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I piątek Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W I sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Serdecznie zapraszamy.
 7. W poniedziałek 6 sierpnia przeżywać będziemy uroczystość Przemienienia Pańskiego. W naszej Parafii jest ta uroczystość połączona z odpustem na cmentarzu. Odpust zupełny, czyli darowanie kar doczesnych, można uzyskać spełniając wymagane warunki: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej i modlitwa w intencjach papieskich. W kościele parafialnym nie odprawiamy w tym dniu Mszy św., ale wszystkie Msze św. będą odprawiane na cmentarzu. Porządek Mszy św. będzie następujący: godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 - suma odpustowa z procesją i 18.00. Zapraszamy Asystę Parafialną i Klasztorną, Chór Farny "Lutnia", Liturgiczną Służbę Ołtarza, wszystkich Parafian oraz Gości. Ofiary składane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na prace remontowe i zakładanie kolejnych odcinków chodnika w alejkach na cmentarzu. Z góry dziękujemy za okazaną pomoc i życzliwość.
 8. Organizujemy czwartą pieszą pielgrzymkę do Lichenia na zakończenie wakacji w sobotę 25 sierpnia. Rozpoczniemy pielgrzymowanie Mszą św. o godz. 6.00. Koszt uczestnictwa (w tym ubezpieczenie) 15 zł, plus 10 zł dla tych, którzy będą chcieli skorzystać z autokaru powrotnego z Lichenia do Koła. Chusty będą takie same jak w ubiegłych latach - kto nie ma chusty, będzie mógł nabyć - koszt 10 zł. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych do kancelarii parafialnej.
 9. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Polecamy lekturę tego tygodnika.
 10. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Bolesław Kupiński, l. 97, z ul. Broniewskiego
  Śp. Barbara Plichta, l. 67, z ul. Broniewskiego.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu i modlitwie Parafian.
 11. Na dalsze przeżywanie wakacji naszym Parafianom i miłym Gościom życzymy Szczęść Boże!


Dodano: 31 lipca 2018

SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 22 lipca 2018 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prace. Bóg zapłać!
 2. Trwają wakacje. Niech będą one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Nie zapominajmy o niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie.
 3. W przyszłą niedzielę odbędzie się kolejna akcja poboru krwi w domu parafialnym w godz. od 9.00 do 13.00. Zapraszamy pełnoletnie i zdrowe osoby, dla których ważne jest ratowanie ludzkiego życia i zdrowia.
 4. W środę w liturgii Kościoła wspominać będziemy św. Krzysztofa - patrona kierowców i podróżujących. Życzymy wszystkim bezpiecznego podróżowania wszelkimi środkami lokomocji i prosimy za pośrednictwem św. Krzysztofa o Boże błogosławieństwo i opiekę. W związku z tym dzisiaj po każdej Mszy św. odbywa się błogosławienie pojazdów na parkingu przed kościołem.
 5. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". W dzisiejszym numerze warto przeczytać o medycynie po katolicku. Polecamy lekturę tego tygodnika.
 6. Na radosne przeżywanie kolejnego tygodnia wakacji wszystkim naszym Parafianom i miłym Gościom życzymy Szczęść Boże!


Dodano: 23 lipca 2018

PIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 lipca 2018 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w tym tygodniu złożyli ofiarę na prace. Bóg zapłać!
 2. Wszystkim korzystającym z wakacyjnego wypoczynku życzymy błogosławieństwa Bożego. Wakacje niech będą okazją do pogłębienia wiary przez nawiedzenie miejsc świętych i niesienie pomocy potrzebującym. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie.
 3. Jutro przybędzie do nas na nocleg pielgrzymka rowerowa z Włocławka, która wraca z Częstochowy. Kto mógłby i zechciałby przyjąć utrudzonych pielgrzymów na nocleg prosimy o zgłoszenia w kancelarii parafialnej.
 4. 24 lipca przypada święto Policji - formacji, która szczególnie odpowiedzialna jest za walkę ze złem i zapewnienie bezpieczeństwa innym. W związku z tym w najbliższy piątek o godz. 12.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza św. w intencji Policjantów, Pracowników Cywilnych Policji, Emerytów i Rencistów Policyjnych oraz ich Rodzin. Modlić się będziemy także za zmarłych Policjantów. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. 25 lipca w liturgii Kościoła wspominać będziemy św. Krzysztofa - Patrona kierowców i podróżujących. Życzymy wszystkim bezpiecznego podróżowania wszelkimi środkami lokomocji i prosimy za pośrednictwem św. Krzysztofa o Boże błogosławieństwo i opiekę. W związku z tym w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławienie pojazdów na parkingu przed kościołem.
 6. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". W dzisiejszym numerze jest artykuł o nawiedzeniu figury św. Michała Archanioła w naszym kościele. Polecamy lekturę tego tygodnika.
 7. Na radosne przeżywanie kolejnego tygodnia wakacji wszystkim naszym Parafianom i miłym Gościom życzymy Szczęść Boże!


Dodano: 16 lipca 2018

CZTERNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 8 lipca 2018 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiarę na prace. Wkrótce rozpoczną się prace przy zakładaniu kolejnych odcinków chodnika na cmentarzu parafialnym. Za każdą pomoc, a także za dzisiejsze ofiary na tacę inwestycyjną bardzo dziękujemy. Dziękujemy także rodzinie, która ofiarowała dla naszego kościoła doniczki z kwiatami, które ustawione są przy głównym wejściu. Dziękujemy także tym, którzy uczestniczyli w nawiedzeniu figury św. Michała Archanioła. Bóg zapłać!
 2. 1 lipca rozpoczął w naszej Parafii posługę duszpasterską jako wikariusz ks. Paweł Śmigiel, który ostatnio pracował w parafii św. Maksymiliana w Koninie. Bardzo serdecznie witamy ks. Pawła w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy, aby dobry Bóg wspierał Go swoim błogosławieństwem.
 3. Wszystkim korzystającym z wakacyjnego wypoczynku życzymy błogosławieństwa Bożego. Wakacje niech będą okazją do pogłębienia wiary przez nawiedzenie miejsc świętych i niesienie pomocy potrzebującym. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie.
 4. W piątek 13. dzień miesiąca - kolejne spotkanie z Matką Bożą Fatimską. Zapraszamy na procesję różańcową ku czci Matki Bożej Fatimskiej po Mszy św. o godz. 18.00.
 5. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Polecamy lekturę tego tygodnika.
 6. W ostatnim czasie odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Michał Karbowski, l. 92, z ul. Sienkiewicza
  Śp. Irena Kos, l. 87, z ul. Zawadzkiego
  Śp. Marek Ciemski, l. 68, ostatnio zam. w Szczecinie
  Śp. Marianna Świder, l. 90, z ul. Straszkowskiej
  Śp. Grażyna Michalak, l. 56, z ul. Broniewskiego
  Śp. Wiesław Bielecki, l. 55, z ul. Krętej.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 7. Na radosne przeżywanie wakacji życzymy naszym Parafianom i zawsze mile widzianym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 8 lipca 2018

TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 1 lipca 2018 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiarę na prowadzone prace. Bóg zapłać. W tym miesiącu rozpoczniemy zakładanie kolejnych odcinków chodnika na cmentarzu parafialnym. W przyszłą niedzielę - będzie to druga niedziela miesiąca - taca inwestycyjna, przeznaczona na prace.
 2. Z dniem dzisiejszym rozpoczął w naszej Parafii posługę wikariusza ks. Paweł Śmigiel, który ostatnio pracował w parafii św. Maksymiliana w Koninie. Bardzo serdecznie witamy ks. Pawła w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy, aby dobry Bóg wspierał Go swoim błogosławieństwem. Ks. Paweł przedstawi się nam osobiście w przyszłą niedzielę.
 3. Trwają wakacje. Niech one będą dla nas okazją do bliższego poznania Pana Boga w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Pamiętajmy o obowiązku dawania świadectwa wiary, o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Porządek Mszy św. w okresie wakacji w naszym kościele: w niedziele - godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00, a w dni powszednie - godz. 7.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 4. Dzisiaj rozpocznie się w naszym kościele nawiedzenie figury św. Michała Archanioła z cudownej groty objawień na górze Gargano. Program nawiedzenia jest następujący: dzisiaj o godz. 17.30 - nabożeństwo oczekiwania przed Ratuszem Miejskim, procesja z figurą św. Michała do kościoła i powitanie, o godz. 18.00 - uroczysta Msza św. na rozpoczęcie nawiedzenia, o godz. 20.00 - modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem, o godz. 21.00 - wieczór ze św. Michałem w godzinie Apelu Jasnogórskiego. Jutro: o godz. 7.00 - Msza św. z nauką o Aniołach, o godz. 10.00 - koronka do św. Michała Archanioła i dziewięciu chórów anielskich, o godz. 10.30 - Msza św. z udzieleniem sakramentu chorych i zawierzeniem chorych św. Michałowi, o godz. 15.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.30 - Msza św. pożegnalna z Aktem Zawierzenia Parafii św. Michałowi Archaniołowi i procesja z figurą do kościoła ojców bernardynów. Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego uczestniczenia w tym nawiedzeniu.
 5. W środę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Hospicjum, Koło Żywego Różańca i Koło Obrońców Życia.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlić się będziemy o nowe, dobre powołania kapłańskie i zakonne - także z naszej parafii. W piątek Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy.
 7. W przyszłą niedzielę 8 lipca w kościele ojców bernardynów o godz. 11.00 sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza z okazji 550-lecia Polskiego Parlamentaryzmu. Po Mszy św. Marszałek Sejmu RP odsłoni pamiątkową tablicę na terenie przyklasztornym. W związku z uroczystościami z udziałem władz państwowych, od sobotniego wieczoru i przez całą niedzielę wyłączone z ruchu będą ulice Klasztorna i Kościelna, włącznie z parkingiem przy naszej farze.
 8. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Polecamy lekturę tego tygodnika.
 9. Wszystkim, którzy w tym miesiącu obchodzą imieniny, urodziny i inne rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, a na radosne przeżywanie wakacji życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 1 lipca 2018

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA - 24 czerwca 2018 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prowadzone prace. Bóg zapłać!
 2. Rozpoczęły się wakacje. Niech ten czas jeszcze bardziej zbliży nas do Pana Boga przez pogłębioną modlitwę na łonie natury i udział w sakramentach świętych. Nie zapominajmy w okresie wakacji o praktykach religijnych: codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Przypominamy, że w okresie wakacji w naszym kościele Msze św.: w niedziele tak jak przez cały rok, a więc godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00; w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00.
 3. W piątek przypadnie uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Modlić się będziemy za cały Kościół, za papieża Franciszka, biskupów i kapłanów, a także o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00.
 4. W przyszłą niedzielę zapraszamy małżeństwa, które w lipcu obchodzić będą rocznicę ślubu. Na Mszy św. o godz. 12.00 nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 5. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w naszym kościele nawiedzenie figury św. Michała Archanioła z cudownej groty objawień na górze Gargano. Program nawiedzenia jest następujący: w niedzielę o godz. 17.30 - nabożeństwo oczekiwania przed Ratuszem Miejskim, procesja z figurą św. Michała do kościoła i powitanie, o godz. 18.00 - uroczysta Msza św. na rozpoczęcie nawiedzenia, o godz. 20.00 - modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem, o godz. 21.00 - wieczór ze św. Michałem w godzinie Apelu Jasnogórskiego. W poniedziałek, 2 lipca: o godz. 7.00 - Msza św. z nauką o Aniołach, o godz. 10.00 - koronka do św. Michała Archanioła i dziewięciu chórów anielskich, o godz. 10.30 - Msza św. z udzieleniem sakramentu chorych i zawierzeniem chorych św. Michałowi, o godz. 15.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.30 - Msza św. pożegnalna z Aktem Zawierzenia Parafii św. Michałowi Archaniołowi i procesja z figurą do klasztoru Ojców Bernardynów. Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego uczestniczenia w tym nawiedzeniu.
 6. Zgodnie z decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza z dniem 30 czerwca kończy posługę duszpasterską w naszej parafii ks. Szymon Jastrzębski i zostaje ustanowiony wikariuszem parafii Przedecz. Ks. Szymonowi dziękujemy bardzo serdecznie za Jego sześcioletnią gorliwą posługę w naszej parafii i życzymy, aby dobry Bóg błogosławił i wspierał w dalszej pracy duszpasterskiej.
 7. Jest do nabycia nowy numer tygodnia "Idziemy". Polecamy lekturę tego tygodnika.
 8. W tym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Helena Graczyk, l. 65. Z ul. Garncarskiej
  Śp. Adam Sosnowski, l. 80, z ul. Broniewskiego
  Śp. Artur Kelner, l. 46, z ul. Zawadzkiego.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu i modlitwie Parafian.
 9. Na radosne przeżywanie wakacji i na nowy tydzień życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 27 czerwca 2018

JEDENASTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 czerwca 2018 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prowadzone prace. Bóg zapłać!
 2. W czwartek będzie obchodził imieniny Ksiądz Biskup Ordynariusz Wiesław Alojzy Mering. W naszych modlitwach pamiętajmy o osobie Dostojnego Solenizanta.
 3. W piątek dobiegnie końca rok szkolny. Z tej okazji wyrażamy nasze uznanie i wdzięczność nauczycielom i katechetom za ich trud. Uczyńmy to przez modlitwę w ich intencji. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w intencji nauczycieli i uczniów w piątek o godz. 8.00. Okazja do spowiedzi z racji zakończenia roku szkolnego w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o godz. 17.30.
 4. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszym kościele kapłana ze Zgromadzenia Księży Michalitów, który na wszystkich Mszach św. będzie głosił kazania przygotowujące nas do nawiedzenia naszego kościoła przez figurę św. Michała Archanioła z cudownej groty objawień na górze Gargano. A to nawiedzenie będziemy przeżywali 1 i 2 lipca. Plan nawiedzenia podamy w niedzielę za tydzień.
 5. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Polecamy lekturę tego tygodnika.
 6. Wszystkim naszym Parafianom i zawsze mile widzianym Gościom na nowy tydzień życzymy wielu łask Bożych. Szczęść Boże!


Dodano: 18 czerwca 2018

DZIESIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 10 czerwca 2018 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w tym tygodniu złożyli ofiarę na prace, a także za ofiary na dzisiejszą tacę inwestycyjną. Bóg zapłać!
 2. Dzisiaj przeżywamy dzień św. Bogumiła - Patrona naszej diecezji i naszego miasta. Jego opiece i wstawiennictwu u Boga polecajmy nasze rodziny i naszą parafię.
 3. W środę 13. dzień miesiąca - kolejne spotkanie z Matką Bożą Fatimską. Po Mszy św. o godz. 18.00 - procesja fatimska, na którą zapraszamy Asystę i wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 4. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Polecamy lekturę tego tygodnika.
 5. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Stanisław Szurgot, l. 83, z ul. Bogumiła
  Śp. Bożena Czerwińska, l. 84, z ul. Toruńskiej
  Śp. Antonina Białasz, l. 78, z ul. Broniewskiego
  Śp. Helena Szkudlarek, l. 81, z Dzieraw
  Śp. Barbara Sochacka, l. 63, z ul. Sienkiewicza
  Śp. Jan Laszczowski, l. 84, z ul. Asnyka.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 6. Na nowy tydzień życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 11 czerwca 2018

DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 czerwca 2018 r.

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeżywania uroczystości Bożego Ciała. Szczególnie dziękujemy za wykonanie ołtarza ks. Szymonowi oraz tym, którzy pomagali. Bóg zapłać!
 2. W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna o godz. 18.00. Zakończenie oktawy w czwartek w klasztorze ojców bernardynów o godz. 17.30.
 3. W środę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Hospicjum i Koło Żywego Różańca. Po Mszy św. spotkania w salkach.
 4. W tym tygodniu przypadnie I czwartek miesiąca. Modlić się będziemy w tym dniu o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 5. W piątek przypadnie uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w naszym kościele o godz.: 7.00, 17.30 i 18.00. Serdecznie zapraszamy. Ze względu na przypadającą w tym dniu uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy" poświęcony w dużej części tajemnicy eucharystii. Polecamy lekturę tego tygodnika.
 7. W tym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Józef Jaworski, l. 83, z ul. Północnej
  Śp. Stanisław Piotrowski, l. 92, z ul. Asnyka
  Śp. Tadeusz Gubański, l. 54, z ul. Zawadzkiego.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 8. Wszystkim, którzy w tym miesiącu obchodzą imieniny, urodziny i inne rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, a na kolejny tydzień życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 4 czerwca 2018

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ - 27 maja 2018 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prace. Bardzo dziękujemy też tym, którzy uczestniczyli w nabożeństwach majowych. Bóg zapłać!
 2. W czwartek przypadnie uroczystość Bożego Ciała, którą będziemy przeżywali wspólnie z parafiami: Matki Bożej Częstochowskiej i św. Bogumiła. Procesja Bożego Ciała pójdzie z naszego kościoła do kościoła św. Bogumiła. Msza św. przed procesją zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 10.30. Po Mszy św. wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami Mickiewicza i Sienkiewicza. Zapraszamy: Asysty, Chór, Orkiestrę, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Dzieci Pierwszokumunijne, Dziewczynki do sypania kwiatów, a także wszystkich Parafian i Gości. W naszym kościele w Boże Ciało Msze św. będą o godz.: 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00. W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna o godz. 18.00.
 3. W tym tygodniu przypadnie I piątek i I sobota miesiąca. W piątek Msze św. o godz.: 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 4. W piątek rozpocznie się czerwiec - miesiąc czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 18.00.
 5. W przyszłą niedzielę zapraszamy małżeństwa, które w czerwcu obchodzić będą rocznicę ślubu. Na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 6. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Polecamy lekturę tego tygodnika.
 7. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Stanisław Zielonka, l. 80, zam. w Koninie
  Śp. Eugeniusz Lusztyk, l. 88, z ul. Sienkiewicza.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 8. Na nowy tydzień życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 28 maja 2018

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 20 maja 2018 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiarę na prowadzone prace. Dziękujemy też Panu, który bezinteresownie pomalował znajdujące się przed naszym kościołem figury Matki Bożej i św. Józefa.
 2. Jutro drugi dzień świąteczny - święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 17.30 i 18.00.
 3. W dalszym ciągu zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane w naszym kościele: od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w soboty i niedziele o 17.30.
 4. W czwartek odbędzie się kolejna akcja poboru krwi w domu parafialnym w godz. od 8.00 do 12.00. Zapraszamy zdrowe i pełnoletnie osoby, dla których ważne jest ratowanie ludzkiego życia i zdrowia. Prosimy o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości.
 5. W sobotę przypadnie Dzień Matki. Wszystkim Mamom składamy najserdeczniejsze życzenia radości z macierzyństwa i błogosławieństwa Bożego w ich codziennym trudzie i poświęcaniu się dla swoich dzieci.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 przystąpią do rocznicowej Komunii św. dzieci, które u I Komunii św. były w ubiegłym roku. Próba przed rocznicą w piątek o godz. 16.00, a spowiedź o godz. 16.45.
 7. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Polecamy lekturę tego tygodnika.
 8. W tym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Marianna Osowska, l. 98, z ul. Grodzkiej
  Śp. Karol Szymański, l. 45, z Dzieraw.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu i modlitwie Parafian.
 9. Na nowy tydzień życzymy naszym Parafianom i zawsze mile widzianym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 23 kwietnia 2018

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 13 maja 2018 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Ten dzień jest pamiątką odejścia Syna Bożego w chwale do Ojca. W przyszłą niedzielę natomiast obchodzić będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane w naszym kościele: od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w soboty i niedziele o 17.30.
 3. Dzisiaj 13. dzień miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18.00 - procesja fatimska, na którą zapraszamy Asystę i wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 4. Rocznicowa Komunia św. będzie w naszym kościele w niedzielę 27 maja o godz. 12.00.
 5. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". W dzisiejszym numerze warto przeczytać o nabożeństwie pierwszych sobót miesiąca. Polecamy lekturę tego tygodnika.
 6. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Irena Lewandowska, l. 92, z ul. Sienkiewicza
  Śp. Piotr Strybel, l. 83, z ul. Broniewskiego
  Śp. Marek Mikołajczyk, l. 60, z ul. Toruńskiej
  Śp. Dariusz Żerko, l. 38, z ul. Asnyka
  Śp. Marian Czyżewski, l. 83, z ul. Broniewskiego.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu i modlitwie Parafian.
 7. Na nowy tydzień życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 23 kwietnia 2018

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA - 6 maja 2018 r.

 1. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca procesja eucharystyczna o godz. 18.00. Prosimy Asystę.
 2. Dzisiaj o godz. 14.30 w naszym kościele odprawiona zostanie Msza św. w intencji Strażaków w ramach Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem św. Floriana w intencji wszystkich pracowników Państwowej Straży Pożarnej oraz druhów zrzeszonych w jednostkach Ochotniczej Straży Pożarnej.
 3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe. Ich celem jest wyproszenie u Boga obfitych owoców ziemi i błogosławieństwa Bożego dla ciężkiej pracy ludzkiej na roli.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane w naszym kościele: od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w soboty i niedziele o 17.30. Jutro przed nabożeństwem majowym dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. zostaną poświęcone książeczki.
 5. We wtorek będzie obchodził imieniny Ks. Biskup Stanisław Gębicki. Pamiętajmy w naszych modlitwach o osobie dostojnego Solenizanta.
 6. Przyszła niedziela będzie przeżywana jako uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Ten dzień jest pamiątką odejścia Syna Bożego w chwale do Ojca. W piątek natomiast rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 7. Za tydzień II niedziela miesiąca - taca inwestycyjna przeznaczona na prace i remonty zaplanowane w naszej Parafii na ten rok. Dziękujemy za każdy gest życzliwości.
 8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 przystąpią do I Komunii św. dzieci z naszej Parafii. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodzin w sobotę o godz. 9.00. Próba generalna przed I Komunią św. w piątek o godz. 16.00.
 9. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Ryszard Deszcz, l. 72, z ul Grodzkiej
  Śp. Antoni Grochowski, l. 87, z ul. Dąbrowskiego
  Śp. Janisław Kazimierz Bocian, l. 74, z ul. Południowej
  Śp. Genowefa Kamińska, l. 90, z Gozdowa.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 10. Wszystkim, którzy w tym miesiącu obchodzą imieniny, urodziny i inne rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, a na kolejny tydzień życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 23 kwietnia 2018

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA - 7 maja 2018 r.

 1. We wtorek rozpocznie się maj - miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane w naszym kościele: od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w soboty, niedziele i święta o 17.30.
 2. W czwartek, 3 maja, przypadnie uroczystość Matki Bożej Królowej Polski oraz 227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Matce Bożej Królowej Polski będziemy powierzać nasz Naród i Ojczyznę. Msze św. w naszym kościele w tym dniu będą o godz.: 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00. O godz. 10.30 - Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem Pocztów Sztandarowych, Władz Powiatu i Miasta. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 3. W środę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Hospicjum, Koło Żywego Różańca i Koło Obrońców Życia. Po Mszy św. spotkania w salkach,
 4. W tym tygodniu przypadnie I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek Msze św. o godz.: 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 5. W przyszłą niedzielę zapraszamy małżeństwa, które w maju obchodzić będą rocznicę ślubu. Na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 14.30 w naszym kościele odprawiona zostanie Msza św. w intencji Strażaków w ramach powiatowych obchodów Dnia Strażaka. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem św. Floriana w intencji wszystkich pracowników Państwowej Straży Pożarnej oraz druhów zrzeszonych w jednostkach Ochotniczej Straży Pożarnej.
 7. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Warto w nim przeczytać o naszych świętach państwowych i narodowych. Polecamy lekturę tego tygodnika.
 8. Na nowy tydzień życzymy naszym Parafianom i zawsze mile widzianym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 23 kwietnia 2018

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA - 30 kwietnia 2018 r.

 1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w Kościele jako Niedziela Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Ciągle potrzeba nowych pracowników w Bożej Winnicy. Dzisiaj i przez cały tydzień tej właśnie modlitwie poświęcamy się w sposób szczególny.
 2. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Warto w nim przeczytać o powołaniu do życia w kapłaństwie. Polecamy lekturę tego tygodnika.
 3. W tym tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: Śp. Krystyna Ćwiek, l. 94, z ul. Starowarszawskiej.
  Rodzinie tej zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłą polecamy Miłosierdziu Bożemu i modlitwie Parafian.
 4. Na nowy tydzień życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 23 kwietnia 2018

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA - 15 kwietnia 2018 r.

 1. Kościół przez swoje przykazanie: "przynajmniej raz w roku spowiadać się..." przypomina nam, że trwa jeszcze czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
 2. Serdecznie zapraszamy na obchody 75. rocznicy stracenia przez Niemców przywódców kolskiej organizacji Armii Krajowej: Józefa Blewońskiego, Lucjana Burskiego, Romana Grabowskiego i Jana Lewandowskiego. Uroczystości odbędą się jutro o godz.. 11.00 w naszym kościele. Rozpoczną się programem słowno-muzycznym w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Kole, po nim nastąpi modlitwa za tych, którzy zginęli w walce o niepodległą Polskę oraz złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową znajdującą się na murach naszej fary.
 3. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". W dzisiejszym numerze warto przeczytać o nowej adhortacji papieża Franciszka "Gaudete et exsultete". Polecamy lekturę tego tygodnika.
 4. W tym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Janina Garstecka, l. 81, z ul. Powstańców Wlkp.
  Śp. Irena Rusin, l. 83, z ul. Zawadzkiego
  Śp. Zbigniew Marszewski, l. 58, z ul. Ceramicznej
  Śp. Aleksandra Krysiak, l. 82, z ul. Broniewskiego
  Śp. Krystyna Grabowska, l. 60, z ul. Sienkiewicza.
  Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu i modlitwie Parafian.
 5. Na nowy tydzień życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 16 kwietnia 2018

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCNA - MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 8 kwietnia 2018 r.

 1. Dzisiejsza niedziela poświęcona jest tajemnicy Bożego Miłosierdzia. Prawdę o Bożym Miłosierdziu trzeba nam wciąż na nowo odkrywać. Każdego dnia powinniśmy zwracać się do Bożego Miłosierdzia o pomoc i opiekę. Wystawiony jest obraz Jezusa Miłosiernego i relikwie św. Siostry Faustyny. W godzinie Miłosierdzia, a więc o godz. 15.00 - wspólnie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy i gorąco zachęcamy do korzystania z niewyczerpanego źródła Miłosierdzia Bożego.
 2. Wczoraj Ks. Biskup Ordynariusz Wiesław Mering obchodził 15. rocznicę święceń biskupich. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Pasterzu naszej diecezji.
 3. Wszystkich mężczyzn serdecznie zapraszamy na spotkanie w męskim gronie, które zaplanowaliśmy na najbliższą sobotę 14 kwietnia. Rozpoczęcie o 10.00 w naszym kościele farnym. Jeśli uważasz, że drzemie w Tobie potencjał, jeśli masz siły i pomysł do działania, jeśli zależy Ci na dobru Twoim i Twoich bliskich, jeśli chcesz podjąć wyzwanie i zacząć realizować nową misję - dołącz do nas! Pamiętaj - Pan Bóg pomaga, ale nie wyręcza. Dlatego wiele zależy od Ciebie! Szczegóły spotkania na plakacie.
 4. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". W dzisiejszym numerze warto przeczytać o Bożym Miłosierdziu. Polecamy lekturę tego tygodnika.
 5. W ostatnim czasie odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Zbigniew Kapelusiak, l. 75, z ul. Buszy
  Śp. Krzysztof Majchrzak, l. 60, z ul. Sienkiewicza
  Śp. Zdzisława Zwierzyńska, l. 75, z ul. Sienkiewicza
  Śp. Adam Kostrzewski, l. 73, z Dzieraw
  Śp. Danuta Szczecińska, l. 90, z ul. Toruńskiej
  Śp. Elżbieta Sosnowicz, l. 70, z ul. Sienkiewicza
  Śp. Krystyna Gołębiewska, l. 65, z ul. Mickiewicza
  Śp. Antoni Michalak, l. 87, zam. w Poznaniu.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 6. Na nowy tydzień wszystkim naszym Parafianom i miłym Gościom życzymy Szczęść Boże!


Dodano: 9 kwietnia 2018

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 1 kwietnia 2018 r.

 1. Dzisiaj, w największe chrześcijańskie święto, składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Parafianom oraz zawsze mile widzianym Gościom: Niech Zmartwychwstały Chrystus zagości w naszych sercach na zawsze, nadając sens naszemu życiu. Niech nasza głęboka wiara w zmartwychwstanie Chrystusa pomaga nam przezwyciężać wszelkie zło, niepokój i zagrożenia. Niech daje nam radość, optymizm i niewzruszoną niczym nadzieję na życie z Bogiem. Dziękujemy za wszystkie życzenia nadesłane na adres Parafii.
 2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wykonania Grobu Pańskiego i Ciemnicy: Ks. Szymonowi, Panom: Andrzejowi Wrąblowi, Ryszardowi Stefanowskiemu, anonimowemu Panu, który bardzo zaangażował się w pomoc w wykonanie ciemnicy, Ministrantom oraz Paniom: Elżbiecie Szurgot, Izabeli Woźniak i Zofii Wrąbel. Dziękujemy także wszystkim, którzy adorowali Najświętszy Sakrament w Ciemnicy i przy Grobie: Asyście, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Policji i wszystkim Wiernym. Dziękujemy także za udział w Rezurekcji: Ojcu Gwardianowi z Klasztoru Ojców Bernardynów, Chórowi, Asyście Parafialnej i Klasztornej, Służbie Liturgicznej Ołtarza oraz wszystkim uczestnikom wielkanocnych uroczystości.
 3. Jutro drugi dzień świąteczny - Poniedziałek Wielkanocny. Porządek nabożeństw w dniu jutrzejszym tak jak w każdą niedzielę.
 4. Tydzień powielkanocny to szczególny czas, w którym czcimy tajemnicę Miłosierdzia Bożego. Przyszła niedziela jest właśnie niedzielą Bożego Miłosierdzia. Łaski przygotowane przez Pana Jezusa na niedzielę Miłosierdzia Bożego są związane z przystąpieniem do Komunii św., z którą łączy się obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar.
 5. We wtorek o godz. 16.00 Ks. Biskup Stanisław Gębicki udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Okazja do spowiedzi dla kandydatów do bierzmowania i ich rodzin o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy.
 6. W środę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Hospicjum, Koło Żywego Różańca i Koło Obrońców Życia. Po Mszy św. spotkania w salkach.
 7. W tym tygodniu przypadnie I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek Msze św. o godz.: 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 8. Jest do nabycia świąteczny numer tygodnika "Idziemy" poświęcony w dużej części świętom wielkanocnym. Polecamy lekturę tego tygodnika.
 9. Na radosne świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 1 kwietnia 2018

NIEDZIELA PALMOWA - 25 marca 2018 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy włączyli się w akcję zbiórki artykułów żywnościowych oraz środków chemicznych przeprowadzaną podczas rekolekcji przez Parafialne Koło Charytatywne. Dary zostaną przekazane przed świętami osobom i rodzinom potrzebującym pomocy. Dziękujemy też wszystkim, którzy włączyli się we wspólne przeżywanie Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta w ostatni piątek. Serdecznie dziękujemy też tym, którzy złożyli ofiarę na prace. W ostatnim czasie została przeprowadzona częściowa renowacja drewnianego ołtarza w prezbiterium: wykonana została nowa mensa ołtarzowa, nowe zdobienia oraz renowacja podstawy ołtarzowej. Wszystkim, którzy w tych dziełach nas wspierają bardzo dziękujemy. Bóg zapłać!
 2. W liturgii rozpoczyna się Wielki Tydzień. Przeżyjmy go godnie i po chrześcijańsku. Zwłaszcza trzy dni święte: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota niech będą dla nas dniami szczególnego przeżywania Misterium Paschalnego. W te dni przyjdźmy do kościoła na wspólne przeżywanie bogatej i wymownej liturgii. Wielki Czwartek - Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Wielki Piątek - obowiązuje post ścisły; Droga Krzyżowa - przed południem o godz. 9.30, Nabożeństwo Męki Pańskiej o godz. 18.00. Wielka Sobota - poświęcenie pokarmów od godz. 9.00 co pół godziny do godz. 18.00. Nabożeństwo Wigilii Paschalnej będzie odprawione w sobotę o godz. 18.00. W Dzierawach poświęcenie pokarmów o godz. 11.00 w budynku byłej szkoły. Na nabożeństwo Wigilii Paschalnej przynieśmy świece. Ofiary składane z racji poświęcenia pokarmów przeznaczone będą na cele charytatywne.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Triduum Paschalne: w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę do godz. 22.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 4. Okazja do spowiedzi w Wielkim Tygodniu w naszym kościele podczas każdej Mszy św. i nabożeństw, poza Wielkim Czwartkiem, ponieważ o godz. 18.00 wszyscy kapłani będą odprawiać Mszę św. Wieczerzy Pańskiej. W klasztorze Ojców Bernardynów trwają rekolekcje od dzisiaj i okazja do spowiedzi we wtorek i środę od godz. 7.30 i po południu od 16.00
 5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie tylko do środy włącznie.
 6. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o godz. 6.30, na którą zapraszamy Chór, Asystę, Służbę Liturgiczną Ołtarza oraz wszystkich Parafian i Gości. Następne Msze św. będą wg porządku niedzielnego. Sakrament Chrztu św. będzie udzielony na Mszy św. o godz. 12.00.
 7. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy we wtorek w godzinach przedpołudniowych. Prosimy zgłaszać tych chorych w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 8. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Polecamy lekturę tego tygodnika.
 9. W tym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Krzysztof Popławski, l. 59, z ul. Sienkiewicza
  Śp. Regina Szkalska, l. 91, z ul. Sienkiewicza
  Śp. Edward Kaźmierski, l. 80, z Domu Pomocy Społecznej
  Śp. Ryszard Zawada, l. 59, z Dzieraw
  Śp. Jadwiga Tomczyk, l. 85, ostatnio zam. w Gdańsku.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 10. Życzymy wszystkim głębokich przeżyć liturgii Wielkiego Tygodnia. Szczęść Boże!


Dodano: 26 marca 2018

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 18 marca 2018 r.

 1. Rozpoczyna się już piąty tydzień Wielkiego Postu. Najważniejszym zadaniem, jakie stawiamy sobie w tym okresie jest nawrócenie, które ma dokonać się w naszych sercach. Służą temu rekolekcje, które rozpoczynają się w naszym kościele dzisiaj. Prowadzić je będzie ks. Grzegorz Czaja - proboszcz parafii w Siedlątkowie k. Dobrej. Bardzo serdecznie witamy Ojca Rekolekcjonistę i życzymy, aby Dobry Bóg wspierał Go swoją mocą, i aby Jego trud rekolekcyjny zaowocował w naszym życiu. Plan rekolekcji: dzisiaj Msze św. o godz.: 7.00, 9.00 - z nauką ogólna, o godz. 10.30 - z nauką dla dzieci, o godz. 12.00 - z nauką dla młodzieży, o godz. 17.30 - Gorzkie Żale z nauką pasyjną, o godz. 18.00 - Msza św. z nauką ogólną. W poniedziałek i wtorek Msze św.: o godz. 9.00 - z nauką ogólną, o godz. 10.30 - z nauką dla dzieci, o godz. 12.00 - z nauką dla młodzieży, o godz. 16.00 i 18.30 - z nauką ogólną. Msza św. z nauką dla chorych we wtorek o godz. 9.00. Okazja do spowiedzi w poniedziałek i wtorek - pół godziny przed każdą Mszą św. Plan rekolekcji wywieszony jest w gablotach. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 2. Do chorych, którzy nie będą mogli przybyć na rekolekcje pojedziemy w Wielki Wtorek - 27 marca - w godzinach przedpołudniowych. Prosimy zgłaszać tych chorych w zakrystii albo kancelarii parafialnej.
 3. Przez cały czas trwania rekolekcji Parafialne Koło Charytatywne zbierać będzie trwałą żywność i środki chemiczne, które przed świętami zostaną przekazane rodzinom potrzebującym pomocy. Dary prosimy składać do koszów wystawionych od jutra w prezbiterium.
 4. Jutro przypadnie uroczystość św. Józefa - Patrona Kościoła Powszechnego i Patrona naszej Diecezji. Za przyczyną św. Józefa modlimy się w intencji naszych rodzin i polecamy je Jego opiece.
 5. W czwartek odbędzie się kolejna akcja poboru krwi w domu parafialnym w godz. od 8.00 do 12.00. Zapraszamy zdrowe i pełnoletnie osoby, dla których ważne jest ratowanie ludzkiego życia i zdrowia. Prosimy o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości.
 6. W najbliższy czwartek - 22 marca - odbędzie się inscenizacja Misterium Męki Pańskiej w Parku 600-lecia przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych. Rozpoczęcie o godz. 18.30. W imieniu organizatorów serdecznie wszystkich zapraszamy.
 7. W najbliższy piątek - 23 marca - przeżywać będziemy Drogę Krzyżową, której trasa prowadzić będzie ulicami naszego miasta. Nabożeństwo rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele, a następnie przejdziemy ulicami: Mickiewicza, Sienkiewicza, Wojciechowskiego i Blizna. Droga Krzyżowa zakończy się w kościele Matki Bożej Częstochowskiej. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Prosimy o zabranie ze sobą lampionów albo świec.
 8. Za tydzień Niedziela Palmowa. Palmy będą poświęcone na każdej Mszy św. Prosimy wszystkich o przystrojenie palm i przyniesienie ich do poświęcenia.
 9. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Polecamy lekturę tego tygodnika.
 10. Na głębokie przeżywanie rekolekcji życzymy naszym Parafianom i zawsze mile widzianym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 19 marca 2018

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 11 marca 2018 r.

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę inwestycyjną. Bóg zapłać!
 2. Rozpoczyna się już czwarty tydzień Wielkiego Postu. Najważniejszym zadaniem, jakie stawiamy sobie w tym okresie jest nawrócenie, które ma dokonać się w naszych sercach. Służą temu rekolekcje wielkopostne. Rozpoczną się one w naszej Parafii w przyszłą niedzielę - 18 III i trwać będą do wtorku - 20 III. W niedzielę Msze św. o godz.: 7.00, 9.00 - z nauką ogólna, o godz. 10.30 - z nauką dla dzieci, o godz. 12.00 - z nauką dla młodzieży, o godz. 17.30 - Gorzkie Żale z nauką pasyjną, o godz. 18.00 - Msza św. z nauką ogólną. W poniedziałek i wtorek Msze św.: o godz. 9.00 - z nauką ogólną, o godz. 10.30 - z nauką dla dzieci, o godz. 12.00 - z nauką dla młodzieży, o godz. 16.00 i 18.30 - z nauką ogólną. Plan rekolekcji wywieszony jest w gablotach. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w rekolekcjach.
 3. W dalszym ciągu zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa - w piątki o godz. 17.00 - dla dzieci i młodzieży, o 18.30 - dla dorosłych; Gorzkie Żale z nauką pasyjną - w niedziele o godz. 17.30.
 4. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Polecamy lekturę tego tygodnika.
 5. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Zdzisław Szczerbiak, l. 62, z ul. Garncarskiej
  Śp. Alfreda Zofia Biernat, l. 93, z ul. Toruńskiej
  Śp. Sławomir Zawadzki, l. 53, z ul. Zawiszy.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 6. Na kolejny tydzień Wielkiego Postu życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 12 marca 2018

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 4 marca 2018 r.

 1. Wielki Post, który przeżywamy, to czas wymownych i bogatych w treść nabożeństw: Droga Krzyżowa - w piątki o godz. 17.00 - dla dzieci i młodzieży, o 18.30 - dla dorosłych; Gorzkie Żale z nauką pasyjną - w niedziele o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego prosimy składać do puszki przy krzyżu lub na tacę w czasie Drogi Krzyżowej.
 2. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu - 18 marca.
 3. W środę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Hospicjum, Koło Żywego Różańca i Koło Obrońców Życia. Zapraszamy także tych, którzy zadeklarowali chęć przynależności do Koła Żywego Różańca. Po Mszy św. spotkania w salkach.
 4. Zgodnie z prośbą naszego Ks. Biskupa dzisiaj zbierane są ofiary do puszek na budowę w Licheniu pomnika Żołnierzy Wyklętych. Za tydzień przypadnie II niedziela miesiąca - taca inwestycyjna na prace przewidziane w naszej parafii w bieżącym roku.
 5. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Jest też do nabycia miesięcznik "Różaniec", a także miesięcznik dla dzieci "Anioł Stróż". Polecamy lekturę tych czasopism.
 6. W tym tygodniu odeszła do wieczności :
  Śp. Krystyna Kęsicka, l. 67 - mama Ks. Janusza - naszego wikariusza. Pogrzeb odbył się wczoraj w rodzinnej parafii Ligowo.

  A z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
  Śp. Marian Jańczak, l. 79, z ul. Toruńskiej
  Śp. Jadwiga Szaradowska, l. 74, z ul. Broniewskiego
  Śp. Marianna Mila, l. 91, z ul. Włocławskiej
  Śp. Barbara Grochulska, l. 84, z ul. Grodzkiej.
  Księdzu Januszowi i rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu i modlitwie Parafian.
 7. Wszystkim, którzy w tym miesiącu obchodzą imieniny, urodziny i inne rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, a na kolejny tydzień Wielkiego Postu życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 4 marca 2018

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 25 lutego 2018 r.

 1. Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Przeżyjmy go godnie i owocnie. Pomogą nam w tym nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa - w piątki o godz. 17.00 dla dzieci i młodzieży, o 18.30 dla dorosłych; Gorzkie Żale z nauką pasyjną - w niedziele o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego prosimy składać do puszki przy krzyżu lub na tacę w czasie Drogi Krzyżowej. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu - 18 marca.
 2. Dzisiaj - zgodnie z prośbą Episkopatu Polski - przed kościołami zbierane są ofiary do puszek na pomoc Misjonarzom w Afryce.
 3. W tym tygodniu przypadnie I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek Msze św. o godz.: 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 4. W przyszłą niedzielę zapraszamy małżeństwa, które w marcu obchodzić będą rocznicę ślubu. Na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 5. Rozpoczyna się kolejny cykl przygotowania do sakramentu małżeństwa. Spotkania odbywać się będą w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 w kościele św. Bogumiła na Płaszczyźnie.
 6. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Polecamy lekturę tego tygodnika.
 7. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Janusz Pietrusiak, l. 68, z ul. Kajki
  Śp. Maria Marciniak, l. 86, z ul. Wojciechowskiego
  Śp. Izabela Chodorowska, l. 67, z ul. Garncarskiej
  Śp. Wiesław Topolski, l. 72, z ul. Broniewskiego
  Śp. Jerzy Kozłowski, l. 75, z Nowego Rynku
  Śp. Andrzej Dąbrowski, l. 70, z ul. Długosza
  Śp. Zofia Hauff, l. 62, z ul. Bogumiła.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 8. Na głębokie przeżywanie Wielkiego Postu życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 26 lutego 2018 r

 1. W środę razem z całym Kościołem przez posypanie naszych głów popiołem wkroczyliśmy w okres Wielkiego Postu. To szczególny czas, w którym mamy na nowo odnaleźć drogę wiodącą do Boga.
 2. W głębokim i należytym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa: Droga Krzyżowa - w każdy piątek o godz. 17.00 - dla dzieci i młodzieży, o 18.30 - dla dorosłych; Gorzkie Żale z nauką pasyjną - w każdą niedzielę o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego prosimy składać do puszki przy krzyżu lub na tacę w czasie Drogi Krzyżowej.
 3. W sobotę - 24 lutego - o godz. 17.00 odbędzie się w naszym kościele Koncert Oratoryjno-Kantatowy w wykonaniu: Beaty Dunin-Wąsowicz - sopran, Adama Szramskiego - baryton - jest to nasz rodak pochodzącego z Koła i Antoniego Pokory - organy. Koncert zaszczycą swoją obecnością Ambasadorowie: Armenii, Gruzji i Kazachstanu. Szczegóły podane są w gablocie przed kościołem. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 4. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Polecamy lekturę tego tygodnika.
 5. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: Śp. Zygmunt Bartczak, l. 76, z ul. Broniewskiego.
  Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłego polecamy modlitwie Parafian.
 6. Na głębokie przeżywanie Wielkiego Postu życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 19 lutego 2018

SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 11 lutego 2018 r.

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę inwestycyjną przeznaczone na prace przewidziane na ten rok w Parafii. Bóg zapłać.
 2. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Chorego. Naszym chrześcijańskim obowiązkiem jest otaczać chorych opieką i troską. Pamiętajmy, że cokolwiek robimy dla chorych i potrzebujących, robimy to dla samego Chrystusa.
 3. W środę przez posypanie naszych głów popiołem wkroczymy w okres Wielkiego Postu. To szczególny czas, w którym mamy na nowo odnaleźć drogę wiodącą do Boga. W Środę Popielcową Msze św. w naszym kościele o godz.: 7.00, 9.00, 10.30, 16.00 (z udziałem dzieci), 18.00. Na każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły. W okresie Wielkiego Postu wielu z nas podejmuje dobrowolne umartwienia, jako wynagrodzenie Bogu za grzechy. Powstrzymajmy się w tym czasie od napojów alkoholowych, jako wynagrodzenie Bogu za grzechy pijaństwa.
 4. W głębokim i należytym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa: Droga Krzyżowa - w każdy piątek o godz. 17.00 - dla dzieci i młodzieży, o 18.30 - dla dorosłych; Gorzkie Żale z nauką pasyjną - w każdą niedzielę o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego prosimy składać do puszki przy krzyżu lub na tacę w czasie Drogi Krzyżowej.
 5. W sobotę - 24 lutego - o godz. 17.00 odbędzie się w naszym kościele Koncert Oratoryjno-Kantatowy w wykonaniu: Beaty Dunin-Wąsowicz - sopran, Adama Szramskiego - baryton - jest to nasz rodak pochodzący z Koła i Antoniego Pokory - organy. Koncert zaszczycą swoją obecnością Ambasadorowie: Armenii, Gruzji i Kazachstanu. Szczegóły podane są w gablocie przed kościołem. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 6. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Polecamy lekturę tego tygodnika.
 7. Na rozpoczynające się ferie zimowe życzymy dzieciom i młodzieży, a także wszystkim naszym Parafianom i zawsze mile widzianym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 12 lutego 2018

PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 4 lutego 2018 r.

 1. W dalszym ciągu przyjmujemy zgłoszenia na Kolędę uzupełniającą u Parafian, którzy z różnych powodów nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie.
 2. W środę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Hospicjum, Koło Żywego Różańca i Koło Obrońców Życia. Po Mszy św. spotkania w salkach.
 3. Za tydzień przypadnie druga niedziela miesiąca, a związku z tym taca inwestycyjna przeznaczone na dalsze prace przewidziane w naszej parafii w bieżącym roku. Dziękujemy za każdy gest życzliwości. Bóg zapłać!
 4. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". W dzisiejszym numerze warto przeczytać o powołaniu i życiu zakonnym. Polecamy lekturę tego tygodnika.
 5. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Marianna Olejnik, l. 71, z ul. Ceramicznej
  Śp. Krystyna Wojciechowska, l. 93, z ul. Powstańców Wlkp.
  Śp. Włodzimierz Lewandowski, l. 66, z ul. Żelaznej.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 6. 6. Wszystkim, którzy w tym miesiącu obchodzą imieniny, urodziny i inne rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, a na nowy tydzień życzymy Parafianom i zawsze mile widzianym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 6 lutego 2018

CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 28 stycznia 2018 r.

 1. W piątek przypadnie święto Ofiarowania Pańskiego zwane w tradycji świętem Matki Bożej Gromnicznej. Od dawna czczono w Kościele pamiątkę przyniesienia przez Maryję i Józefa Dzieciątka Jezus do świątyni w Jerozolimie. Od X wieku upowszechnił się obrzęd poświęcenia świec - tzw. gromnic. Płonąca świeca przypomina nam, że Chrystus jest Światłem naszego życia. Święto to obchodzone jest też jako Dzień Życia Konsekrowanego. Na każdej Mszy św. nastąpi obrzęd poświęcenia świec. Msze św. w piątek u nas o godz.: 7.00, 9.00, 16.00 (z udziałem dzieci - przypominamy, że poświęcamy świece dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.) i 18.00.
 2. W środę zakończy się w naszej parafii wizyta duszpasterska tzw. "Kolęda". Plan "Kolędy" na ostatnie trzy dni jest dostępny w zakładce AKTUALNOŚCI oraz na naszym parafialnym Facebooku pod adresem: fb.com/kolskafara. Chcielibyśmy odwiedzić także tych, którzy z różnych powodów nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii albo kancelarii parafialnej.
 3. W tym tygodniu przypadnie I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, w piątek Msze św. o godz.: 7.00, 9.00, 16.00, 18.00. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 - nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Serdecznie zapraszamy.
 4. W przyszłą niedzielę zapraszamy małżeństwa, które w lutym obchodzić będą rocznicę ślubu. Na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 5. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". W dzisiejszym numerze warto przeczytać o roli dziadków w życiu rodziny. Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też jeszcze kalendarze na bieżący rok.
 6. W tym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Marianna Skórzyńska-Małojet, l. 78, z ul. Wojciechowskiego
  Śp. Jadwiga Zawadzka, l. 91, z ul. Sienkiewicza
  Śp. Katarzyna Kowalska, l. 43, z ul. Asnyka
  Śp. Zdzisław Olasiński, l. 64, zam. w Kazimierzu Dolnym.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 7. Na nowy tydzień naszym Parafianom i zawsze mile widzianym Gościom życzymy Szczęść Boże.


Dodano: 28 stycznia 2018

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA - 21 stycznia 2018 r.

 1. Od czwartku przeżywamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Modlimy się, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa zjednoczyli się w wierze i miłości. W związku z tym w środę o godz. 18.00 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej zostanie odprawione nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza Wiesława Meringa z udziałem duchownych i wiernych innych wyznań chrześcijańskich. Duszpasterze tamtejszej Parafii wszystkich serdecznie zapraszają.
 2. Dzisiaj obchodzony jest Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka. Z tej okazji wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask, zdrowia i wiele radości z wnuków.
 3. W czwartek odbędzie się kolejna akcja poboru krwi w domu parafialnym w godz. od 8.00 do 12.00. Zapraszamy pełnoletnie i zdrowe osoby, dla których ważne jest ratowanie ludzkiego życia i zdrowia. Prosimy o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości.
 4. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Warto w nim przeczytać o przeżywanym Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan. Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też jeszcze do nabycia kalendarze na bieżący rok.
 5. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Genowefa Tęgos, l. 84, z Dzieraw
  Śp. Teresa Zielińska, l. 56, z ul. Bogumiła
  Śp. Władysław Woźniak, l. 82, z ul. Broniewskiego
  Śp. Marianna Dąbrowska-Krysiak, l. 83, z ul. Wierzbowej
  Śp. Helena Jarońska, l. 92, z ul. Powstańców Wlkp.
  Śp. Adam Strzeliński, l. 72, z ul. Wojciechowskiego
  Śp. Antonina Niedźwiecka, l. 96, z ul. Sienkiewicza
  Śp. Teresa Zarychta, l. 68, z ul. Powstańców Wlkp.
  Śp. Józef Jedliński, l. 60, z ul. Wojciechowskiego.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian
 6. Trwa wizyta duszpasterska tzw. "Kolęda". Duszpasterze udają się do domów, aby we wspólnocie rodzin w imię Chrystusa zanieść błogosławieństwo Boże. Plan "Kolędy" dostępny jest w zakładce AKTUALNOŚCI oraz na naszym parafialnym Facebooku pod adresem: fb.com/kolskafara


Dodano: 21 stycznia 2018

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA - 14 stycznia 2018 r.

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę inwestycyjną. Bóg zapłać!
 2. W czwartek rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Modlimy się gorąco, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa zjednoczyli się w wierze i miłości.
 3. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". W dzisiejszym numerze warto przeczytać o tym jaka jest nasza wiara i jak ją praktykujemy. Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też jeszcze do nabycia kalendarze na bieżący rok.
 4. W tym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Irena Iciek, l. 92, z ul. Toruńskiej
  Śp. Anna Powałka, l. 53, z ul. Asnyka
  Śp. Ireneusz Pasiuk, l. 82, z ul. Zawadzkiego.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 5. Trwa wizyta duszpasterska tzw. "Kolęda". Duszpasterze udają się do domów, aby we wspólnocie rodzin w imię Chrystusa zanieść błogosławieństwo Boże. Plan "Kolędy" dostępny jest w zakładce AKTUALNOŚCI oraz na naszym parafialnym Facebooku pod adresem: fb.com/kolskafara


Dodano: 15 stycznia 2018

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO - 7 stycznia 2018 r.

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy tym, którzy przyczynili się do zorganizowania wczorajszego Orszaku Trzech Króli. Dziękujemy także tym, którzy w tym Orszaku uczestniczyli. Szczególne podziękowania składamy ks. Januszowi i tym, którzy mu pomagali. Bóg zapłać!
 2. Kościół w liturgii dnia dzisiejszego wspomina chrzest Pana Jezusa. Niech to będzie dla nas okazją do przypomnienia sobie prawd związanych z przyjęciem sakramentu chrztu, a zwłaszcza prawdy, że przez chrzest zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła i za tworzenie tej wspólnoty jesteśmy współodpowiedzialni.
 3. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Warto w nim przeczytać o uroczystości Trzech Króli. Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też do nabycia kalendarze.
 4. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Antoni Sędziak, l. 77, z ul. Włocławskiej
  Śp. Jadwiga Świerczyńska, l. 86, z ul. Sienkiewicza
  Śp. Jerzy Woźniczko, l. 90, z ul. Włocławskiej
  Śp. Helena Rutkowska, l. 86, z ul. Wyszyńskiego.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 5. Trwa wizyta duszpasterska tzw. "Kolęda". Duszpasterze udają się do domów, aby w imię Chrystusa zanieść błogosławieństwo. Plan "Kolędy" dostępny w zakładce AKTUALNOŚCI oraz na naszym parafialnym Facebooku pod adresem: fb.com/kolskafara


Dodano: 8 stycznia 2018

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY - 31 grudnia 2017 r.

 1. Dzisiaj ostatni dzień Starego Roku. Wkraczamy w Nowy Rok. Podziękujmy Bogu za miniony czas i w Jego imię rozpocznijmy nowy - 2018 r. Chciejmy pamiętać też o zmarłych, którzy odeszli od nas do wieczności w mijającym roku. Dlatego też dzisiaj o godz. 12.00 będzie nabożeństwo połączone z wypominkami oraz Msza św. w intencji zmarłych w tym roku naszych Parafian i zmarłych z naszych rodzin. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie tych, którzy w mijającym roku odprowadzili swoich bliskich na miejsce doczesnego spoczynku. Natomiast o godz. 18.00 na zakończenie Starego Roku Msza św. z procesją eucharystyczną. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia Bogu.
 2. Jutro Nowy Rok - jest to Światowy Dzień Modlitw o Pokój w życiu narodów i społeczeństw, o pokój w naszych rodzinach. Prosimy o ten pokój za przyczyną Świętej Bożej Rodzicielki, którą tego dnia czcimy w liturgii Kościoła. Porządek nabożeństw w Nowy Rok jak w każdą niedzielę, z tą tylko różnicą, że nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 rano.
 3. W tym tygodniu przypadnie I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.
 4. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy małżeństwa, które w styczniu będą obchodzić rocznicę ślubu. Na Mszy św. nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 5. W sobotę - 6 stycznia - przypadnie uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w tradycji uroczystością Trzech Króli. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystym i radosnym Orszaku Trzech Króli, który kolejny już raz przejdzie ulicami naszego miasta. Orszak to uliczne jasełka i pielęgnowanie tradycji opartej na staropolskich obyczajach. Chcemy z Dobrą Nowiną dotrzeć do wszystkich ludzi i zaprosić ich do wspólnego i radosnego świętowania. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 10.30. Następnie Trzej Królowie z kościołów: Farnego, MB Częstochowskiej i św. Bogumiła ze swoimi orszakami przejdą ulicami naszego miasta w poszukiwaniu Świętej Rodziny, aby złożyć pokłon narodzonemu w Betlejem Jezusowi. Każdego, kto chce wziąć udział w tym Orszaku, obowiązuje przebranie. W uroczystość Trzech Króli Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00. Zgodnie z tradycją w kościołach w tym dniu święcona jest kreda, którą na drzwiach naszych domów i mieszkań kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu. Ma ta tradycja rangę świadectwa wiary. Nie rezygnujmy więc z tego pięknego zwyczaju. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone będą na Misje.
 6. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Antoni Pawlak, l. 49, z ul. Wschodniej
  Śp. Kazimierz But, l. 58, z ul. Bogumiła.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 7. Trwa wizyta duszpasterska tzw. "Kolęda". Duszpasterze udają się do domów, aby we wspólnocie rodzin w imię Chrystusa zanieść błogosławieństwo. Ofiary składane z racji "Kolędy" będą przeznaczone na dalsze prace remontowo-konserwatorskie. Plan "Kolędy" dostępny jest w zakładce AKTUALNOŚCI oraz na naszym parafialnym Facebooku pod adresem: fb.com/kolskafara


Dodano: 31 grudnia 2017

BOŻE NARODZENIE - 25 grudnia 2017 r.

 1. Na radosne, rodzinne i uroczyste święta Bożego Narodzenia składamy serdeczne życzenia wszystkim Parafianom i zawsze mile widzianym Gościom: Niech Bóg, który stał się Człowiekiem, będzie natchnieniem i pomocą dla wszelkiego dobra. Niech będzie umocnieniem dla małżeństw i rodzin, niech pokazuje drogę młodzieży i dzieciom, niech wspiera cierpiących i opuszczonych, niech daje zdrowie i siły seniorom. Modlimy się o obfite łaski dla wszystkich od Dzieciątka Jezus i Jego Przeczystej Matki. Nadeszło do Parafii wiele świątecznych życzeń. Za wszystkie składamy serdeczne podziękowanie.
 2. W pierwszym i drugim dniu Bożego Narodzenia Msze św. według porządku niedzielnego, z tą tylko różnicą, że w pierwszym dniu świąt nie ma Mszy św. o 7.00 rano. Serdecznie zapraszamy.
 3. W niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Świętej Rodziny i ostatni dzień Starego Roku. Wkraczamy w Nowy Rok. Podziękujmy Bogu za miniony czas i w Jego imię rozpocznijmy nowy - 2018 r. Chciejmy pamiętać też o zmarłych, którzy odeszli od nas do wieczności w mijającym roku. Dlatego też w niedzielę o godz. 12.00 będzie nabożeństwo połączone z wypominkami oraz Msza św. w intencji zmarłych w tym roku naszych Parafian i zmarłych z naszych rodzin. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie tych, którzy w mijającym roku odprowadzili swoich bliskich na miejsce doczesnego spoczynku. Natomiast o godz. 18.00 na zakończenie Starego Roku Msza św. z procesją eucharystyczną. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia Bogu.
 4. Jest do nabycia świąteczny numer tygodnika "Idziemy" z kalendarzem na przyszły rok. Polecamy lekturę tego tygodnika.
 5. W parafiach rozpoczną się tradycyjne odwiedziny duszpasterskie, tzw. "Kolęda". Duszpasterze udają się do domów, aby we wspólnocie rodzin w imię Chrystusa zanieść błogosławieństwo. Odwiedziny te chciejmy przeżyć jako akt religijny. Prosimy, aby przygotować: wodę święconą, krzyż, zapalone świece, a dzieci i młodzież prosimy o przygotowanie zeszytów z katechizacji. Postarajmy się, aby atmosfera tego spotkania była podniosła, miła i serdeczna. Zgodnie z tym, co pisaliśmy w liście otrzymanym z opłatkiem, ofiary składane z racji "Kolędy" będą przeznaczone na dalsze prace remontowo - konserwatorskie. W naszej parafii "Kolęda" rozpocznie się w środę. Aktualny plan "Kolędy" zawsze jest dostępny w zakładce AKTUALNOŚCI oraz na naszym parafialnym Facebooku pod adresem: fb.com/kolskafara
 6. Wszystkim naszym Parafianom i miłym Gościom na radosne przeżywanie świąt Narodzenia Pańskiego życzymy Szczęść Boże!


Dodano: 26 grudnia 2017

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU - 24 grudnia 2017 r.

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiarę na prace. Dziękujemy także tym, którzy włączyli się w akcje charytatywne: pomocy niezamożnym rodzinom i przygotowania paczek pod choinkę dla dzieci. Bóg zapłać!
 2. Dzisiaj przypada wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o tradycyjną i chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. To niezwykła okazja do pojednania skłóconych i zwaśnionych. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie Ewangelii o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd. Przy wigilijnym stole wspomnijmy tych, którzy już od nas odeszli do wieczności. Dzisiaj nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Nie będzie też Mszy św. o godz. 21.00. Pasterka - tradycyjnie o godz. 24.00. Pół godziny przed północą koncert kolęd w wykonaniu Chóru Farnego "Lutnia". Serdecznie zapraszamy.
 3. W pierwszym i drugim dniu Bożego Narodzenia Msze św. według porządku niedzielnego, z tą tylko różnicą, że w pierwszym dniu świąt nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 rano.
 4. Przygotowujemy się do Orszaku Trzech Króli, który przejdzie ulicami naszego miasta 6 stycznia. Orszak to uliczne jasełka i pielęgnowanie tradycji opartej na staropolskich obyczajach. Chcemy z Dobrą Nowiną dotrzeć do wszystkich ludzi i zaprosić ich do wspólnego świętowania. Jest to propozycja na przekazywanie świadectwa, jak radosne jest chrześcijaństwo. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 10.30. Następnie Trzej Królowie z kościołów: Farnego, MB Częstochowskiej i św. Bogumiła ze swoimi orszakami przejdą ulicami naszego miasta w poszukiwaniu Świętej Rodziny, aby złożyć pokłon narodzonemu w Betlejem Jezusowi. Każdego, kto chce wziąć udział w tym Orszaku, obowiązuje przebranie. Chłopcy przebierają się za rycerzy, a dziewczynki za panie dworu. Już dzisiaj zapraszamy do udziału w uroczystym i radosnym Orszaku.
 5. Jest do nabycia świąteczny numer tygodnika "Idziemy" z kalendarzem na przyszły rok. Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też jeszcze świece na stół wigilijny rozprowadzane przez Caritas. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc dzieciom z niezamożnych rodzin. Są także do nabycia kalendarze na przyszły rok.
 6. W tym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Krystyna Poznańska, l. 80, z ul. Zawadzkiego
  Śp. Czesław Zdunek, l. 81, z ul. Grodzkiej.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 7. Wszystkim Parafianom i miłym Gościom na radosne przeżywanie świąt Narodzenia Pańskiego życzymy Szczęść Boże!


Dodano: 22 grudnia 2017

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU - 17 grudnia 2017 r.

 1. Przeżywany przez nas Adwent jest czasem naszej wewnętrznej, duchowej mobilizacji i przemiany. Czekamy bowiem na spotkanie z Jezusem i do tego spotkania się przygotowujemy. Wykorzystajmy wielki dar, jaki nam w tym okresie daje Kościół przez rekolekcje. W naszym kościele rozpoczynają się one dzisiaj. Poprowadzi je dla nas ks. Andrzej Tron ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. Plan rekolekcji jest następujący: dzisiaj o godz. 7.00, 9.00, 18.00 - Msze św. z nauką ogólną; o godz. 10.30 - Msza św. z nauką dla dzieci; o godz. 12.00 - Msza św. z nauką dla młodzieży. Rekolekcje będą trwały do wtorku. W poniedziałek i wtorek: o godz. 7.00 - Msza św. roratnia z nauką ogólną; o godz. 9.00 - Msza św. z nauką ogólną; o godz. 15.30 - Msza św. z nauką dla dzieci; o godz. 17.00 - Msza św. z nauką dla młodzieży; o godz. 18.30 - Msza św. z nauką ogólną. Msza św. z nauką dla chorych - we wtorek o godz. 9.00. Spowiedź będzie we wtorek przed każdą Mszą św. Plan rekolekcji wywieszony jest w gablotach.
 2. Jutro i pojutrze Parafialne Koło Charytatywne przeprowadzi tradycyjną zbiórkę artykułów trwałej żywności i środków chemicznych, z których zostaną przygotowane paczki i przekazane przed świętami niezamożnym rodzinom z naszej parafii. Artykuły te prosimy składać do koszów, które będą wystawione w prezbiterium. Trwa też akcja charytatywna związana z serduszkami. Wszystkich, którzy ochotnym sercem włączyli się i włączą w tę akcję serdecznie prosimy, aby paczki dla dzieci dotarły do środy, ponieważ przed świętami chcemy je przekazać dzieciom.
 3. Za tydzień przeżywać będziemy IV niedzielę Adwentu, a także wigilię Bożego Narodzenia. Zadbajmy o tradycyjną i chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. To niezwykła okazja do pojednania skłóconych i zwaśnionych. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie Ewangelii o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd. Przy wigilijnym stole wspomnijmy tych, którzy już od nas odeszli do wieczności. Pasterka będzie o godz. 24.00. Pół godziny przed północą koncert kolęd w wykonaniu Chóru Farnego "Lutnia". Serdecznie zapraszamy.
 4. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Warto przeczytać o rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, a także o przyszłości polskich firm. Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też do nabycia świece na stół wigilijny rozprowadzane przez Caritas. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc dzieciom z niezamożnych rodzin. Są też jeszcze do nabycia kalendarze na przyszły rok.
 5. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Henryka Andrzejczak, l. 84, z ul. Sienkiewicza. Rodzinie tej zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłą polecamy modlitwie Parafian.
 6. Na głębokie przeżywanie rekolekcji adwentowych życzymy wszystkim Szczęść Boże!


Dodano: 11 grudnia 2017

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU - 18 grudnia 2017 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prace. Dziękujemy także za ofiary składane dzisiaj na tacę inwestycyjną. Bóg zapłać. Dzisiaj - zgodnie z prośbą Episkopatu Polski - zbierane są ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 2. Przeżywany przez nas Adwent jest czasem naszej wewnętrznej, duchowej mobilizacji i przemiany. Czekamy bowiem na spotkanie z Jezusem i do tego spotkania się przygotowujemy. Wykorzystajmy wielki dar, jaki nam w tym czasie daje Kościół przez rekolekcje. W naszym kościele rozpoczną się one w przyszłą niedzielę. Plan rekolekcji będzie następujący: w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 18.00 - Msze św. z nauką ogólną; o godz. 12.00 - Msza św. z nauką dla młodzieży; o godz. 10.30 - Msza św. z nauką dla dzieci. Rekolekcje będą trwały do wtorku włącznie. W poniedziałek i wtorek o godz. 7.00 - Msza św. roratnia z nauką ogólną; o godz. 9.00 - Msza św. z nauką ogólną; o godz. 15.30 - Msza św. z nauką dla dzieci; o godz. 17.00 - Msza św. z nauką dla młodzieży; o godz. 18.30 - Msza św. z nauką ogólną. Msza św. z nauką dla chorych - we wtorek o godz. 9.00. Spowiedź będzie we wtorek przed każdą Mszą św. Do chorych, którzy nie będą mogli przybyć do kościoła na rekolekcje, pojedziemy w najbliższy piątek - przed rekolekcjami - 15 grudnia, w godzinach przedpołudniowych. Prosimy zgłaszać tych chorych w zakrystii albo kancelarii parafialnej.
 3. Przypominamy, że Roraty w naszym kościele są: we wtorki i czwartki z udziałem dzieci o godz. 18.00, a w pozostałe dni tygodnia, a więc poniedziałki, środy, piątki i soboty o godz. 7.00 rano. Codziennie kwadrans przed godz. 7.00 śpiewane są Godzinki.
 4. Przygotowujemy się do Orszaku Trzech Króli, który odbędzie się - tak jak w ubiegłych latach - 6 stycznia. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci z rodzicami, także szkoły, do włączenia się w radosne przeżywanie tej uroczystości. Szczegółowe informacje na ten temat podamy w późniejszym terminie.
 5. W tym tygodniu p. Organista będzie roznosił opłatki na Starówce.
 6. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Warto przeczytać o Adwencie przeżywanym razem z Maryją. Są też do nabycia świece na stół wigilijny rozprowadzane przez Caritas. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc dzieciom z ubogich rodzin. Są też jeszcze kalendarze na przyszły rok.
 7. Na kolejny tydzień adwentowego oczekiwania życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 11 grudnia 2017

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU - 3 grudnia 2017 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prace. Dziękujemy także tym, którzy wykonali dekorację adwentową - na czele z ks. Szymonem.
 2. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent. Jest to czas naszego przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego na ziemię. Adwent to także czas, który kieruje nas ku oczekiwaniu na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Najpiękniejszym wzorem oczekiwania niech będzie dla nas Matka Najświętsza. Uczestniczenie we Mszy św. roratniej ku czci Matki Bożej i udział w rekolekcjach pomogą nam we właściwym przeżywaniu tego świętego czasu. Roraty odprawiane będą: we wtorki i czwartki z udziałem dzieci - o godz. 18.00, w pozostałe dni tygodnia, a więc poniedziałki, środy, piątki i soboty - o godz. 7.00 rano. Kwadrans przed godz. 7.00 będą śpiewane Godzinki. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będą od III niedzieli Adwentu tj. od 17 grudnia. Do chorych, którzy nie będą mogli przybyć na rekolekcje pojedziemy w piątek 15 grudnia w godzinach przedpołudniowych. Prosimy zgłaszać tych chorych w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 3. W środę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Hospicjum, Koło Żywego Różańca i Koło Obrońców Życia. Po Mszy św. spotkania w salkach.
 4. W piątek przypadnie uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystość ta wyraża wiarę Kościoła, że Maryja - wybrana przez Boga na Matkę Syna Bożego - jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.00, 17.30 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 18.00 dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. zostaną poświęcone medaliki. Serdecznie zapraszamy.
 5. Przygotowujemy się do Orszaku Trzech Króli, który odbędzie się - tak jak w ubiegłych latach - 6 stycznia. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci z rodzicami, także szkoły, do włączenia się w radosne przeżywanie tej uroczystości. Szczegółowe informacje na ten temat podamy w późniejszym terminie.
 6. W tym tygodniu p. Organista będzie roznosił opłatki na ul. Garncarskiej, Asnyka, Nowym Rynku i przyległych oraz w blokach przy ul. Zawadzkiego.
 7. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Warto przeczytać o przeżywaniu Adwentu Są też do nabycia świece na stół wigilijny rozprowadzane przez Caritas. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc dzieciom z biednych rodzin. Są też jeszcze kalendarze na przyszły rok.
 8. 8. W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Irena Brzezińska, l. 88, z ul. Zawadzkiego
  Śp. Marianna Kujawska, l. 90, z ul. Poniatowskiego.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłe polecamy modlitwie Parafian.
 9. Wszystkim, którzy w tym miesiącu obchodzą imieniny, urodziny i inne rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, a na głębokie pe zżywanie Adwentu życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!
 10. Za kilka tygodni będziemy życzyć sobie "wesołych Świąt". Ale czy dla wszystkich będą one wesołe? Dzieciątko Jezus w sposób szczególny kieruje nasze oczy na dzieci, które zawsze powinny być radosne i szczęśliwe. Dlatego chcemy w naszej parafii przyczynić się do tej radości i ogłosić kolejną akcję charytatywną, którą kilka lat temu wpisaliśmy na stałe w nasz parafialny kalendarz. Przed nami stoi choinka. Na niej powieszone są serduszka, które prosimy, aby zabierały tylko osoby dorosłe. Jedno serduszko to jedno ukryte w nim dziecko z naszych szkół, które - jak Pan Jezus - nie przeżywa swego dzieciństwa w dostatkach. Jeśli ktoś może i chce pokazać swoje wielkie i dobre serce, to prosimy zabrać jedno takie serduszko z choinki. Jest tam napisane imię i wiek dziecka, wzrost i rozmiar buta. Kiedy organizujemy paczki dla naszych bliskich, zróbmy także paczkę z różnych artykułów: czy odzieży, czy zabawek, czy przyborów szkolnych dla anonimowego dziecka, które - z zabranego serduszka - poznamy tylko z imienia. Niech będą to jednak artykuły nowe, a nie używane. Nie przynośmy tylko słodyczy, bo tych dziś dzieci mają nieraz więcej niż solidnego, nowego ubrania. Jeżeli będą artykuły żywnościowe, to tylko trwałe, bo paczki dla dzieci trafią do nich dopiero przed świętami. Prosimy świątecznie zapakować, nakleić serduszko zabrane z choinki numerkiem na wierzchu i przynieść do kościoła pod choinkę w dogodnym dla siebie czasie. Z góry dziękujemy wszystkim, którzy ochotnym sercem włączą się w tę piękną akcję. Bóg zapłać!


Dodano: 4 grudnia 2017

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA - 26 listopada 2017 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prace. Bóg zapłać!
 2. Dzisiaj - w ostatnią niedzielę roku liturgicznego - Kościół oddaje cześć Jezusowi Chrystusowi jako Królowi Wszechświata. Rozważamy prawdę, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje spełnienie w Chrystusie.
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Jest to czas przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia. Równocześnie Adwent kieruje nas ku oczekiwaniu na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów.
 4. W czwartek odbędzie się kolejna akcja poboru krwi w domu parafialnym w godz. od 8.00 do 12.00. Zapraszamy pełnoletnie i zdrowe osoby, dla których ważne jest ratowanie ludzkiego życia i zdrowia. Prosimy o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości.
 5. W tym tygodniu przypadnie I piątek i I sobota miesiąca. W piątek Msze św. o godz.: 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 6. W przyszłą niedzielę zapraszamy małżeństwa, które w grudniu obchodzić będą rocznicę ślubu. Na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 7. W czwartek będzie obchodził imieniny Pan Andrzej Wrąbel - pełniący u nas posługę kościelnego. Dostojnemu Solenizantowi składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i obfitości Bożych darów, a jednocześnie dziękujemy za Jego bardzo gorliwą pracę dla dobra naszej wspólnoty parafialnej.
 8. W tym tygodniu Pan Organista będzie roznosił opłatki na ul. Toruńskiej i przyległych oraz w blokach przy ul. Broniewskiego, Ceramicznej i Zawadzkiego.
 9. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Warto przeczytać o uroczystości Chrystusa Króla. Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też do nabycia świece na stół wigilijny rozprowadzane przez Caritas. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc dzieciom z biednych rodzin. Są też jeszcze kalendarze na przyszły rok.
 10. W tym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Ryszard Szcześniak, l. 70, z ul. Powstańców Wlkp.
  Śp. Mirosław Gajda, l. 62, ostatnio zam. w Modzerowie.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 11. Na nowy tydzień życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 28 listopada 2017

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 listopada 2017 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prace. Bóg zapłać!
 2. W środę przypadnie wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy - Patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji wszystkim Chórzystom naszego Chóru Farnego "Lutnia" wraz z jego dyrygentem i farnym organistą - p. Janem Kordylewskim - życzymy wielu osiągnięć i dalszych sukcesów. Jednocześnie dziękujemy za obecność w życiu naszej Parafii i ubogacanie naszej modlitwy śpiewem na chwałę Bożą.
 3. We wtorek będzie obchodził imieniny ks. Janusz. Dostojnemu Solenizantowi składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i obfitości Bożych darów, a przy tej okazji dziękujemy za Jego posługę dla dobra naszej parafii.
 4. W tym tygodniu Pan Organista będzie roznosił opłatki na ul. Bogumiła - za obwodnicą, Miłosnej, Zamkowej, Leśnej, Zawadzkiego - domy jednorodzinne i tzw. stara zabudowa, w Dzierawach oraz w blokach przy ul. Wojciechowskiego i Broniewskiego.
 5. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Warto przeczytać o przypadającym dzisiaj Światowym Dniu Ubogich. Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też jeszcze kalendarze na przyszły rok.
 6. W tym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Tadeusz Andrzejczak, l. 67, z Domu Pomocy Społecznej
  Śp. Leokadia Szostek, l. 75, zam. w Ełku.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 7. Na nowy tydzień życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 20 listopada 2017

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA- 12 listopada 2017 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prace, a także za ofiary składane dzisiaj na tacę inwestycyjną. Bóg zapłać!
 2. Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlimy się za prześladowanych chrześcijan w różnych krajach świata. Przed kościołem zbierane są ofiary na pomoc prześladowanym chrześcijanom.
 3. W tym tygodniu Pan Organista będzie roznosił opłatki w blokach przy ul. Powstańców Wlkp. i Włocławskiej oraz na ulicach: Krańcowej, Słonecznej, Harcerskiej, Powstańców 1863, Bogumiła i przyległych.
 4. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". W dzisiejszym numerze znajdziemy bardzo ciekawe artykuły m. in. o polskiej tożsamości. Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też do nabycia kalendarze na przyszły rok.
 5. W tym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Zbigniew Runge, l. 76, z ul. Broniewskiego
  Śp. Ryszard Sikorski, l. 82, z ul. Sienkiewicza .
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 6. Na nowy tydzień życzymy naszym Parafianom i zawsze mile widzianym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 13 listopada 2017

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA - 5 listopada 2017 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prace. Bóg zapłać. Za tydzień II niedziela miesiąca - taca inwestycyjna przeznaczona na zapłatę za wykonane w ostatnim czasie nowe odcinki chodnika na cmentarzu parafialnym.
 2. Dziękujemy także tym, którzy uczestniczyli w ubiegłym tygodniu w "Nocy Świętych". Szczególne podziękowania należą się tym, którzy przyczynili się do przygotowania i zorganizowania tego przedsięwzięcia na czele z ks. Szymonem.
 3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlić się będziemy za prześladowanych chrześcijan w różnych krajach świata. Przed kościołem zbierane będą ofiary na pomoc prześladowanym chrześcijanom.
 4. W sobotę - 11 listopada - przypadnie 99. rocznica odzyskania naszej niepodległości po wielu latach niewoli. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy przelali swoją krew i oddali życie w obronie Ojczyzny. W naszym kościele Msze św. w sobotę będą o godz.: 7.00, 10.30 i 18.00. Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem Pocztów Sztandarowych oraz Władz Powiatu i Miasta sprawowana będzie o godz. 10.30. Pamiętajmy, aby na ten dzień udekorować domy flagami narodowymi.
 5. W tym tygodniu Pan Organista rozpocznie roznoszenie opłatków na stół wigilijny. Wierni chrześcijańskiej tradycji przyjmijmy opłatek i niech to też będzie okazją do wdzięczności dla Pana Jana za jego wieloletnią posługę w naszym kościele. Razem z opłatkiem przekazany będzie Parafianom list od nas - duszpasterzy Parafii. Prosimy o refleksję nad treścią listu. W tym tygodniu opłatki będą roznoszone na ul. Żeromskiego i Łąkowej za obwodnicą, w Gozdowie i Straszkowie, na ul. Szpitalnej, Dąbrowskiego i przyległych oraz w blokach na ul. Sienkiewicza.
 6. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Warto przeczytać w nim o kościelnych muzeach. Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też do nabycia kalendarze na przyszły rok.
 7. W tym tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Zenona Zawadzka, l. 86, z ul. Zawadzkiego.
  Rodzinie tej zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłą polecamy modlitwie Parafian.
 8. Na nowy tydzień życzymy wszystkim Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 6 listopada 2017

ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA - 29 października 2017 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na kolejne odcinki chodnika na cmentarzu. Bóg zapłać!
 2. Dzisiaj obchodzimy rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Z tej okazji wyrażamy wdzięczność tym, którzy budowali naszą świątynię, troszczyli się i troszczą o jej utrzymanie i piękno!
 3. W środę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w Farze o godz. 7.00 i 18.00, a na cmentarzu parafialnym o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 15.00. Główne nabożeństwo na cmentarzu, a więc Msza św. i procesja żałobna - o godz. 12.00. Msza św. na cmentarzu na Leśnicy - o godz. 12.00. Nabożeństwo na cmentarzu ewangelickim - o godz. 14.30. Ofiary zbierane na cmentarzu i w kościele przeznaczone będą na potrzeby Seminarium Duchownego we Włocławku. Policja informuje, że w dniu Wszystkich Świętych do godz. 18.00 na części dróg w okolicach naszego cmentarza obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy. Prosimy o stosowanie się do zaleceń Policji i Straży Miejskiej. Samochody należy parkować w miejscach wyznaczonych, pamiętając o tym, by nie zastawiać drogi innym.
 4. 2 listopada - Dzień Zaduszny. Msze św. w Farze o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Msza św. zbiorowa za zmarłych z wypominkami na cmentarzu parafialnym w Zaduszki - o godz. 16.00, na Leśnicy także o godz. 16.00. Na wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy w kancelarii parafialnej.
 5. Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Koła dzisiaj przed naszym cmentarzem parafialnym, a w środę przed cmentarzem ewangelickim przeprowadzi kwestę na renowację nagrobków mających wartość historyczną.
 6. We wtorek zapraszamy na Noc Świętych. O godz. 17.00 w kaplicy na cmentarzu parafialnym rozpoczniemy nasze przeżywanie uroczystości Wszystkich Świętych nie jak dzieci ciemności przeżywające pogańskie Halloween, ale jak dzieci światłości przeżywające radość Wszystkich Świętych. Rozświetlona świecami i lampionami procesja do Fary wraz z relikwiami Świętych i Błogosławionych pomoże nam zgłębić tajemnicę Świętych Obcowania. Na koniec, by radości nie było końca - wspólna eksplozja radości ze świętości przy muzyce z DJ-em i Wodzirejem. Dzieci i młodzież zachęcamy do przebrania się za Świętego Patrona, a dorosłych - do ubrania się w jasne stroje. Podczas zabawy - rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy strój Świętego. Natomiast 1 listopada zapraszamy na godz. 19.00 na cmentarz na Wieczór ze Świętymi.
 7. W środę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Hospicjum, Koło Żywego Różańca i Koło Obrońców Życia. Po Mszy św. spotkania w salkach.
 8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W I piątek Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.00, 18.00. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W I sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.
 9. W przyszłą niedzielę zapraszamy małżeństwa, które w listopadzie będą obchodzić rocznicę ślubu. Na Mszy św. o godz. 12.00 będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 10. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Warto przeczytać o uroczystości Wszystkich Świętych. Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też do nabycia kalendarze na przyszły rok.
 11. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Jan Płóciennik, l. 70, z Nowego Rynku
  Śp. Dariusz Cudaków, l. 54, z ul. Garncarskiej.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 12. Na nowy tydzień życzymy wszystkim naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 30 października 2017

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 22 października 2017 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prowadzone prace. Bóg zapłać. Aktualnie zakładane są nowe odcinki chodnika na cmentarzu parafialnym.
 2. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Misyjną. Przez cały tydzień kierować będziemy do Boga naszą modlitwę w intencji tych, którzy na misjach głoszą Chrystusową Ewangelię. Wspieramy ich też naszymi ofiarami składanymi dzisiaj na tacę.
 3. Dzisiaj gościmy w naszym kościele znanego i cenionego teologa i katechetę - pana Mieczysława Guzewicza. Przed każdą Mszą św. wygłasza on konferencję na temat życia małżeńskiego i rodzinnego, a o godz. 16.00 na sali w domu parafialnym odbędzie się spotkanie i konferencja dla zainteresowanych. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary przeznaczone na dalszą działalność ewangelizacyjną naszego Gościa. Dziękujemy za zrozumienie i życzliwość.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane w naszym kościele: w dni powszednie o godz. 17.00, w niedziele o 17.30.
 5. W dalszym ciągu przy wyjściu z kościoła zbierane są podpisy pod obywatelskim projektem ustawy, która ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się może każdy, kto ukończył 18. rok życia. Potrzebny jest numer PESEL.
 6. 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św.: w Farze o godz. 7.00 i 18.00, a na cmentarzu parafialnym o godz.: 9.00, 10.30, 12.00 i 15.00. Główne nabożeństwo na cmentarzu, a więc Msza św. i procesja żałobna - o godz. 12.00. Msza św. na cmentarzu na Leśnicy - o godz. 12.00. Ofiary zbierane w tym dniu na cmentarzu i w kościele przeznaczone są na potrzeby Seminarium Duchownego we Włocławku. Policja informuje, że w dniu Wszystkich Świętych, jak co roku, na części dróg w okolicach naszego cmentarza obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy. Prosimy o stosowanie się do zaleceń Policji i Straży Miejskiej. Samochody należy parkować w miejscach wyznaczonych, pamiętając o tym, by nie zastawiać drogi innym.
 7. 2 listopada - Dzień Zaduszny. Msze św. w kościele o godz.: 7.00, 9.00, 18.00. Msza św. zbiorowa za zmarłych z wypominkami na cmentarzu parafialnym w Zaduszki - o godz. 16.00, na Leśnicy - także o godz. 16.00. Na wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy w kancelarii parafialnej. Tradycyjna kwesta przeprowadzana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Koła na renowację zabytkowych nagrobków odbędzie się w przyszłą niedzielę w godzinach od 9.00 do 15.00.
 8. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Warto w nim przeczytać o misjach i działalności misyjnej Kościoła. Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też do nabycia kalendarze na przyszły rok.
 9. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Marek Lesiński, l. 65, z ul. Grodzkiej
  Śp. Marianna Walczak, l. 81, z ul. Broniewskiego
  Śp. Wacław Rossa, l. 77, z ul. Bogumiła
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 10. Na nowy tydzień życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 23 października 2017

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 października 2017 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prowadzone prace. Bóg zapłać!
 2. W dalszym ciągu zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane w naszym kościele: w dni powszednie o godz. 17.00, w niedziele o godz. 17.30.
 3. Dzisiaj obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. W związku z tym zapraszamy do naszego kościoła rodziców, którzy utracili dziecko. O godz. 17.30 będzie nabożeństwo różańcowe w ich intencji, a o godz. 18.00 Msza św.
 4. Dzisiaj o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele koncert "Poznańskich Słowików" poświęcony pamięci prof. Stefana Stuligrosza w 5. rocznicę jego śmierci. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 5. Przy wyjściu z kościoła zbierane są podpisy pod obywatelskim projektem ustawy, która ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się może każdy, kto ukończył 18. rok życia. Potrzebny jest numer PESEL.
 6. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszym kościele znanego i cenionego teologa i katechetę - pana Mieczysława Guzewicza. Przed każdą Mszą św. wygłosi on konferencję na temat życia małżeńskiego i rodzinnego, a o godz. 16.00 na sali w domu parafialnym spotkanie i konferencja dla zainteresowanych. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 7. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". W dzisiejszym numerze warto przeczytać o ogólnopolskiej modlitwie "Różaniec do Granic". Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też do nabycia kalendarze na przyszły rok.
 8. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Ojciec Oswald Jasielski, l. 54, z klasztoru Bernardynów
  Śp. Stanisław Śmiałek, l. 92, z ul. Zawadzkiego
  Śp. Marian Przyłębski, l. 69, z Domu Pomocy Społecznej
  Śp. Honorata Łuczyńska, l. 79, ze Starego Rynku.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 9. Na nowy tydzień życzymy naszym Parafianom i zawsze mile widzianym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 16 października 2017

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA - 8 października 2017 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prace, a szczególnie na kolejne odcinki chodnika na cmentarzu, które będą zakładany jeszcze w tym miesiącu. Dzisiejsza taca inwestycyjna przeznaczona jest też na ten cel. Bardzo dziękujemy za zrozumienie i życzliwość. Bóg zapłać!
 2. 16 października przypadnie 39. rocznica wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II. W związku z tym dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Dzień Papieski. Dziękujemy Bogu za Ojca Świętego, za Jego pontyfikat i kanonizację. Zgodnie z prośbą Episkopatu Polski, w całej Polsce przeprowadzana jest dzisiaj zbiórka ofiar na stypendia dla młodzieży z biednych rodzin.
 3. W dalszym ciągu zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedziele o 17.30. Dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałki, środy i piątki.
 4. W piątek 13. dzień miesiąca - kolejne spotkanie z Matką Bożą Fatimską. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00 będzie połączone z procesją ku czci Matki Bożej Fatimskiej.
 5. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła zbierane są podpisy pod obywatelskim projektem ustawy, która ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się może każdy, kto ukończył 18. rok życia. Potrzebny jest numer PESEL.
 6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Dziecka Utraconego. W związku z tym zapraszamy do naszego kościoła rodziców, którzy utracili dziecko. O godz. 17.30 będzie nabożeństwo różańcowe w ich intencji, a o godz. 18.00 Msza św.
 7. Również w przyszłą niedziele o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele koncert "Poznańskich Słowików" poświęcony pamięci prof. Stefana Stuligrosza w 5. rocznicę jego śmierci. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 8. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". W dzisiejszym numerze warto przeczytać o przeżywanym dzisiaj Dniu Papieskim. Są też do nabycia kalendarze na przyszły rok.
 9. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Józefa Radzik, l. 89, z ul. Powstańców Wlkp.
  Śp. Jerzy Matczak, l. 75, z ul. Broniewskiego
  Śp. Filip Wróblewski, żył 7 dni, z Dzieraw
  Śp. Łukasz Suszwedyk, l. 34, bezdomny.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucie, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 10. Na nowy tydzień życzymy naszym Parafianom i zawsze mile widzianym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 9 października 2017

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 1 października 2017 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prowadzone prace. Dziękujemy także tym, którzy w czwartek uczestniczyli we wspólnym odmawianiu Koronki do Bożego Miłosierdzia na ulicach naszego miasta. Bóg zapłać. Za tydzień druga niedziela miesiąca - taca inwestycyjna na kolejne odcinki chodnika na cmentarzu parafialnym, które będą zakładane jeszcze w tym miesiącu.
 2. Rozpoczynamy październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Na nabożeństwach różańcowych spotykać się będziemy: w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałki, środy i piątki. Jutro przed nabożeństwem różańcowym dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. zostaną poświęcone różańce.
 3. Dzisiaj przypada w naszej Parafii tradycyjna uroczystość ku czci Matki Bożej Różańcowej. Uroczysta suma o godz. 12.00. Zapraszamy Asystę, Chór, Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz wszystkich Parafian i Gości. Dzisiaj także na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy małżeństwa, które w październiku będą obchodzić rocznicę ślubu.
 4. W środę na Msze św. o godz. 18.00 zapraszamy Hospicjum, Koło Żywego Różańca i Koło Obrońców Życia. Po Mszy św. spotkania w salkach.
 5. W tym tygodniu przypadnie I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne - także z naszej Parafii. W piątek Msze św. o godz.: 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Odmówimy też wtedy różaniec w ramach ogólnopolskiej modlitwy "Różaniec do Granic". Serdecznie zapraszamy.
 6. 16 października przypadnie 39. rocznica wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II. W związku z tym przyszła niedziela obchodzona będzie jako Dzień Papieski. Dziękujemy Bogu za Ojca Świętego, za Jego pontyfikat i kanonizację. Zgodnie z prośbą Episkopatu Polski w całej Polsce przeprowadzana będzie zbiórka ofiar na stypendia dla młodzieży z biednych rodzin.
 7. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Polecamy artykuły o ogólnopolskiej modlitwie "Różaniec do Granic". Są też do nabycia kalendarze na przyszły rok.
 8. W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Teresa Strzelińska, l. 70, z ul. Toruńskiej
  Śp. Jadwiga Jarońska, l. 92, z ul. Broniewskiego.
 9. Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a osoby zmarłe polecamy modlitwie Parafian.
 10. Wszystkim, którzy w tym miesiącu obchodzą imieniny, urodziny inne rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, a na nowy tydzień życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 2 października 2017

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 września 2017 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prowadzone prace. Bóg zapłać!
 2. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Kandydatów zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00. Po Mszy św. spotkanie z ks. Januszem. Do końca września przyjmujemy zapisy kandydatów do bierzmowania.
 3. W przyszłą niedzielę rozpocznie się październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Bierzmy w tym miesiącu w sposób szczególny do rąk różaniec, aby zanosić pokorną modlitwę przed tron Boga za pośrednictwem Matki Najświętszej. Na nabożeństwach różańcowych spotykać się będziemy w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedziele o 17.30. Dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałki, środy i piątki.
 4. W przyszłą niedzielę przypadnie w naszej Parafii tradycyjna uroczystość ku czci Matki Bożej Różańcowej. Uroczysta suma z procesją różańcową o godz. 12.00. Zapraszamy: Asystę, Chór, Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz wszystkich Parafian i Gości.
 5. W przyszłą niedzielę zapraszamy też małżeństwa, które w październiku będą obchodzić rocznicę ślubu. Na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 6. W czwartek 28 września o godz. 15.00 po raz kolejny będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia na 19 skrzyżowaniach naszego miasta w ramach akcji "Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata". Wykaz skrzyżowań wywieszony jest w gablocie oraz na naszym parafialnym Facebook: fb.com/kolskafara
 7. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Polecamy artykuł o inicjatywie "Różaniec bez Granic", a także artykuł o spektaklu wystawianym w naszym Domu Kultury zatytułowanym "Sulimczyk". Są też do nabycia kalendarze na przyszły rok.
 8. W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Genowefa Popielarz, l. 89, z ul. Ceramicznej
 9. Śp. Anna Mikołajczyk, l. 48, z ul. Powstańców Wlkp.
 10. Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a osoby zmarłe polecamy modlitwie Parafian.
 11. Na nowy tydzień życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 25 września 2017

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO - 17 września 2017 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prowadzone prace. Bóg zapłać!
 2. W czwartek odbędzie się kolejna akcja poboru krwi w domu parafialnym w godz. od 8.00 do 12.00. Zapraszamy pełnoletnie i zdrowe osoby, dla których ważne jest ratowanie ludzkiego życia i zdrowia. Prosimy o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości.
 3. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 16.30 w domu parafialnym. Serdecznie zapraszamy.
 4. Ojcowie Bernardyni zapraszają w przyszłą niedzielą na odpust ku czci św. Tekli. Suma odpustowa o godz. 13.00.
 5. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Kandydatów zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00. Po Mszy św. spotkanie z ks. Januszem. Do końca września przyjmujemy zapisy kandydatów do bierzmowania.
 6. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Warto w nim przeczytać o katolickich mediach. Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też do nabycia kalendarze na przyszły rok.
 7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Grażyna Krzewińska, l. 72, z ul. Jaśminowej
  Śp. Jan Perkowski, l. 63, z ul. Powstańców Wlkp.
  Śp. Krzysztof Wojtczak, l. 51, z ul. Toruńskiej
  Śp. Jan Kaczmarek, l. 65, z Domu Pomocy Społecznej
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 8. Na rozpoczynający się nowy tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 18 września 2017

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA - 10 września 2017 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prowadzone prace. Dziękujemy także za ofiary składane dzisiaj na tacę inwestycyjną. Bóg zapłać!
 2. Przypominamy, że w okresie wrzesień-październik Msza św. na cmentarzu parafialnym w każdą niedzielę o godz. 15.00. Intencje na tę Mszę św. zbiorową za zmarłych można zgłaszać w kancelarii parafialnej albo na cmentarzu.
 3. W środę 13. dzień miesiąca - kolejne spotkanie z Matką Bożą Fatimską. Zapraszamy na procesję fatimską po Mszy św. o godz. 18.00.
 4. Po wakacjach nie ma u nas Mszy św. o godz. 14.00. Ta Msza św. była zawsze w ciągu roku szkolnego z udziałem dzieci. Od tego roku Msza św. z udziałem dzieci jest o godz. 10.30. Zapraszamy na tę Mszę św. wszystkie dzieci, a szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców.
 5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy odpust związany z tytułem naszego kościoła - Podwyższenia Krzyża Świętego. Uroczysta suma odpustowa będzie o godz. 12.00. Zapraszamy Chór, Asystę, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Parafian i Gości.
 6. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Warto przeczytać o kolejnej obywatelskiej próbie wprowadzeniu zakazu aborcji w Polsce oraz o kościołach pod wezwaniem Świętego Krzyża w naszej diecezji. Jest także krótkie wspomnienie naszej pieszej pielgrzymki do Lichenia. Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też do nabycia kalendarze na przyszły rok.
 7. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: Śp. Ryszard Glazer, l. 94, z ul. Włocławskiej Rodzinie tego zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłego polecamy modlitwie Parafian.
 8. Na nowy tydzień naszym Parafianom i miłym Gościom życzymy Szczęść Boże!


Dodano: 11 września 2017

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 września 2017 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prowadzone prace. W przyszłą niedzielę z racji II niedzieli miesiąca - taca inwestycyjna przeznaczona na prace i remonty przewidziane w naszej parafii na bieżący rok. Dziękujemy także tym, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeżywania wczorajszej pieszej pielgrzymki do Lichenia, a także tym, którzy w niej uczestniczyli. Bóg zapłać!
 2. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca procesja eucharystyczna o godz. 18.00. Prosimy Asystę.
 3. Jutro rozpocznie się nowy rok szkolny. Rozpocznijmy go z Bogiem. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w intencji nauczycieli i uczniów o godz. 8.00. Okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego przez cały tydzień o godz. 18.00.
 4. W środę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Hospicjum, Koło Żywego Różańca i Koło Obrońców Życia. Po Mszy św. spotkania w salkach.
 5. W piątek obchodzić będziemy święto Narodzenia Matki Bożej. W tym dniu we wszystkich parafiach w Polsce dokonany będzie Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. Wcześniej uczynili to biskupi polscy 6 czerwca na Krzeptówkach. W naszym kościele Msze św. będą w tym dniu o godz. 7.00, 17.30 i 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 6. Przypominamy, że w okresie wrzesień - październik Msza św. na cmentarzu parafialnym w każdą niedzielę o godz. 15.00. Intencje na tę Mszę św. zbiorową za zmarłych można zgłaszać w kancelarii parafialnej albo na cmentarzu.
 7. Po wakacjach nie będzie u nas Mszy św. o godz. 14.00. Ta Msza św. była zawsze w ciągu roku szkolnego z udziałem dzieci. Od tego roku Msza św. z udziałem dzieci będzie o godz. 10.30. Zapraszamy na tę Mszę św. wszystkie dzieci, a szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców.
 8. Od tego tygodnia Msze św. w dni powszednie w naszym kościele będą o godz.: 7.00, 17.30 i 18.00.
 9. W tym tygodniu przypadnie I czwartek miesiąca. W tym dniu modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne szczególnie na Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 10. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Warto w nim przeczytać o reformie edukacji. Polecamy lekturę tego tygodnika.
 11. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Czesław Kwiatkowski, l. 72, z ul. Krańcowej
  Śp. Stanisława Sokołowska, l. 73, z ul. Sienkiewicza
  Śp. Genowefa Szykulska, l. 86, z ul. Sienkiewicza.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 12. Wszystkim, którzy w tym miesiącu obchodzą imieniny, urodziny i inne rocznice składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, a na nowy tydzień naszym Parafianom i miłym Gościom życzymy Szczęść Boże!


Dodano: 3 września 2017

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 sierpnia 2017 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prowadzone prace. Bóg zapłać!
 2. W przyszłą niedzielę zapraszamy małżeństwa, które we wrześniu będą obchodzić rocznicę ślubu. Na Mszy św. o godz. 12.00 będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 3. Przypominamy, że w okresie wrzesień-październik Msza św. na cmentarzu parafialnym będzie w każdą niedzielę o godz. 15.00. Intencje na tę Mszę św. zbiorową za zmarłych można zgłaszać w kancelarii parafialnej albo na cmentarzu.
 4. Po wakacjach nie będzie u nas Mszy św. o godz. 14.00. Ta Msza św. była zawsze w ciągu roku szkolnego z udziałem dzieci. Od tego roku Msza św. z udziałem dzieci będzie o godz. 10.30.
 5. We wtorek będzie obchodził imieniny Pan Jan - nasz Organista. Dostojnemu Solenizantowi składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Przy tej okazji dziękujemy za Jego wieloletnią gorliwą posługę dla dobra naszej Parafii.
 6. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.00, 18.00. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W I sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.
 7. Przyjmujemy jeszcze zapisy na trzecią pieszą pielgrzymkę do Lichenia, która odbędzie się w najbliższą sobotę 2 września. Rozpoczniemy pielgrzymowanie Mszą św. w Farze o godz. 6.00 rano, a później wyruszymy na pielgrzymi szlak. Planowane wejście do Lichenia przed godz. 16.00. Koszt uczestnictwa (w tym ubezpieczenie) 10 zł, plus 10 zł dla tych, którzy będą chcieli skorzystać z autokaru powrotnego do Koła. Kto nie ma chusty z ubiegłego roku, może nabyć - koszt 5 zł. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych do kancelarii parafialnej.
 8. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Warto przeczytać o Jubileuszach: 300 lat koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej oraz 50 lat koronacji obrazu Matki Bożej Licheńskiej. Polecamy lekturę tego tygodnika.
 9. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Danuta Dziarmaga, l. 66, z ul. Toruńskiej
  Śp. Stanisław Duda, l. 71, z ul. Żeromskiego .
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu i modlitwie Parafian.
 10. Na ostatni już tydzień wakacji wszystkim naszym Parafianom i miłym Gościom życzymy Szczęść Boże!


Dodano: 28 sierpnia 2017

DWUDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 sierpnia 2017 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prowadzone prace. Bóg zapłać!
 2. Dzisiaj zbierane są ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym w wyniku nawałnic, jakie nawiedziły Polskę w ubiegłym tygodniu.
 3. W związku z ostatnimi nawałnicami informujemy Parafian i wszystkich, którzy mają groby na cmentarzu parafialnym (dotyczy to także innych cmentarzy), że administracja cmentarza nie ubezpiecza pomników znajdujących się na cmentarzu od następstw i zniszczeń z powodu siły wyższej - np. wichury. Administracja nie ma do tego tytułu, bowiem pomniki nie są własnością administratora cmentarza, ale rodziny opiekującej się grobem. Ubezpieczone są na cmentarzu budynki i obiekty, które są własnością administratora. Pomniki natomiast każdy może i powinien ubezpieczyć w sposób indywidualny i osobisty.
 4. Dzisiaj odbywa się kolejna akcja poboru krwi w domu parafialnym w godz. od 9.00 do 13.00. Zapraszamy pełnoletnie i zdrowe osoby, dla których ważne jest ratowanie ludzkiego życia i zdrowia.
 5. W sobotę przypadnie uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej - odpust w parafii na Bliznej. Suma odpustowa o godz. 12.00. Duszpasterze tamtejszej Parafii serdecznie wszystkich zapraszają.
 6. Przyjmujemy zapisy na trzecią pieszą pielgrzymkę do Lichenia, która odbędzie się w sobotę 2 września. Rozpoczniemy pielgrzymowanie Mszą św. w Farze o godz. 6.00 rano, a później wyruszymy na pielgrzymi szlak. Planowane wejście do Lichenia przed godz. 16.00. Koszt uczestnictwa (w tym ubezpieczenie) 10 zł, plus 10 zł dla tych, którzy będą chcieli skorzystać z autokaru powrotnego do Koła. Kto nie ma chusty z ubiegłych lat, może nabyć - koszt 5 zł. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych do kancelarii parafialnej.
 7. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Warto przeczytać o kościołach w Tatrach. Polecamy lekturę tego tygodnika.
 8. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: Śp. Teresa Kacprzak, l. 58, z ul. Asnyka Rodzinie tej zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłą polecamy Miłosierdziu Bożemu i modlitwie Parafian.
 9. Na kolejny tydzień wakacji wszystkim naszym Parafianom i miłym Gościom życzymy Szczęść Boże!


Dodano: 21 sierpnia 2017

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 sierpnia 2017 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prace remontowe. Dziękujemy także za ofiary składane dzisiaj na tacę inwestycyjną.
 2. Dzisiaj 13. dzień miesiąca - kolejne spotkanie z Matką Boża Fatimską. Zapraszamy na procesję fatimską po Mszy św. o godz. 18.00.
 3. We wtorek przypada uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej. W naszym kościele Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego, a więc o godz.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Zgodnie z wieloletnią tradycją w tym dniu w kościołach święci się zioła i kwiaty. Ofiary składane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na renowację i konserwację katedry włocławskiej.
 4. W najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 18.00 wystąpi w naszym kościele zespół Kryniczka z Brześcia na Białorusi z koncertem pieśni religijnych. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 5. W przyszłą niedzielę odbędzie się kolejna akcja poboru krwi w domu parafialnym w godz. od 9.00 do 13.00. Zapraszamy pełnoletnie i zdrowe osoby, dla których ważne jest ratowanie ludzkiego życia i zdrowia. Prosimy o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości.
 6. Organizujemy trzecią pieszą pielgrzymkę do Lichenia na zakończenie wakacji w sobotę 2 września. Rozpoczniemy pielgrzymowanie Mszą św. o godz. 6.00. Koszt uczestnictwa (w tym ubezpieczenie) 10 zł, plus 10 zł dla tych, którzy będą chcieli skorzystać z autokaru z Lichenia do Koła. Chusty będą takie same jak w ubiegłych latach - kto nie ma chusty, będzie mógł nabyć - koszt 5 zł. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych do kancelarii parafialnej.
 7. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Warto przeczytać o jubileuszu Matki Bożej w Licheniu. Polecamy lekturę tego tygodnika.
 8. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Jan Michalak, l. 85, z ul. Kilińskiego
  Śp. Ewa Kos, l. 72, z ul. Sienkiewicza.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 9. Na radosne przeżywanie kolejnego tygodnia wakacji wszystkim Parafianom i miłym Gościom życzymy Szczęść Boże!


Dodano: 16 sierpnia 2017

ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO - 6 sierpnia 2017 r.

 1. Dzisiaj przypada uroczystość Przemienienia Pańskiego. W Kościele święto to jest obchodzone już od VI wieku. W Polsce znane jest od XI wieku. Przemienienie Pańskie ma głęboki wymiar - jest świętem radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. W naszej Parafii jest ta uroczystość połączona z odpustem. Odpust zupełny, czyli darowanie kar doczesnych można uzyskać spełniając wymagane warunki: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej, wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i modlitwa w intencjach papieskich. Zachęcamy do korzystania z tych łask, których udziela nam Bóg. Porządek Mszy św. dzisiaj jest następujący: godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 - Suma odpustowa z procesją i 18.00. Zapraszamy Asystę Parafialną i Klasztorną, Chór Farny "Lutnia", Liturgiczną Służbę Ołtarza, wszystkich Parafian oraz Gości. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na prace remontowe i zakładanie kolejnych odcinków chodnika w alejkach na cmentarzu. Dziękujemy za okazaną pomoc i życzliwość.
 2. Planujemy trzecią pieszą pielgrzymkę do Lichenia na zakończenie wakacji w sobotę - 2 września. Rozpoczniemy pielgrzymowanie Mszą św. o godz. 6.00. Osoby zainteresowane zapraszamy do kancelarii parafialnej.
 3. W przyszłą niedzielę zapraszamy do Fary małżeństwa, które w sierpniu obchodzą rocznicę ślubu. Na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 4. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". W dzisiejszym numerze warto przeczytać o sanktuarium Matki Bożej - Królowej Tatr. Polecamy lekturę tego tygodnika.
 5. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Jadwiga Kwiecińska, l. 81, z ul. Garncarskiej
  Śp. Zygmunt Mikołajczyk, l. 59, z ul. Żeromskiego
  Śp. Daniela Koralewska, l. 83, z ul. Sienkiewicza.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 6. Na kolejny tydzień wakacji życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom wielu radosnych chwil wypełnionych miłością Boga i ludzi. Szczęść Boże!


Dodano: 7 sierpnia 2017

SIEDEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 30 lipca 2017 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prowadzone prace. Bóg zapłać!
 2. We wtorek rozpocznie się sierpień - miesiąc, który dla nas Polaków jest miesiącem przywoływania wielu narodowych rocznic. Dziękujemy Bogu za opiekę nad naszą Ojczyzną w ważnych chwilach naszej historii: za Cud nad Wisłą, za Bohaterów Powstania Warszawskiego, za pokojowo zakończone strajki w 1980 r. W tym właśnie miesiącu Kościół wzywa nas do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych. Módlmy się o trwałe owoce trzeźwości.
 3. We wtorek też przypadnie 31. rocznica odejścia do wieczności Śp. Ks. Prałata Serafina Opałki. Pamiętajmy o Zmarłym w naszych modlitwach.
 4. W środę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Hospicjum, Koło Żywego Różańca i Koło Obrońców Życia.
 5. W tym tygodniu przypadnie I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I piątek Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W I sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Serdecznie zapraszamy.
 6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Przemienienia Pańskiego. W naszej Parafii jest ta uroczystość połączona z odpustem na cmentarzu. Odpust zupełny, czyli darowanie kar doczesnych, można uzyskać spełniając wymagane warunki: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej i modlitwa w intencjach papieskich. W kościele parafialnym nie odprawiamy w tym dniu Mszy św., ale wszystkie Msze św. będą odprawiane na cmentarzu. Porządek Mszy św. będzie następujący: godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 - Suma odpustowa z procesją i 18.00 - Msza św. z procesją. Zapraszamy Asystę Parafialną i Klasztorną, Chór Farny "Lutnia", Liturgiczną Służbę Ołtarza, wszystkich Parafian oraz Gości. Ofiary składane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na prace remontowe i zakładanie kolejnych odcinków chodnika w alejkach na cmentarzu. Z góry dziękujemy za okazaną pomoc i życzliwość.
 7. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Polecamy lekturę tego tygodnika.
 8. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: Śp. Mariusz Rosiak, l. 46, z ul. Wojciechowskiego Rodzinie tego zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłego polecamy Miłosierdziu Bożemu i modlitwie Parafian.
 9. Na dalsze przeżywanie wakacji naszym Parafianom i miłym Gościom życzymy Szczęść Boże!


Dodano: 31 lipca 2017

SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 lipca 2017 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prowadzone prace. Bóg zapłać!
 2. Trwają wakacje. Niech będą one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Nie zapominajmy o niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie.
 3. Dzisiaj odbywa się kolejna akcja poboru krwi w domu parafialnym w godz. od 9.00 do 13.00. Zapraszamy pełnoletnie i zdrowe osoby, dla których ważne jest ratowanie ludzkiego życia i zdrowia.
 4. We wtorek w liturgii Kościoła wspominać będziemy św. Krzysztofa - Patrona kierowców i podróżujących. Życzymy wszystkim bezpiecznego podróżowania wszelkimi środkami lokomocji i prosimy za pośrednictwem św. Krzysztofa o Boże błogosławieństwo i opiekę. W związku z tym dzisiaj po każdej Mszy św. odbywa się błogosławienie pojazdów na parkingu przed kościołem.
 5. 24 lipca przypada Święto Policji - formacji, która szczególnie odpowiedzialna jest za walkę ze złem i zapewnienie bezpieczeństwa innym. W związku z tym w najbliższy piątek o godz. 11.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza św. w intencji Policjantów, Pracowników Cywilnych Policji, Emerytów i Rencistów Policyjnych oraz ich Rodzin. Modlić się będziemy także za zmarłych Policjantów. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". W dzisiejszym numerze warto przeczytać o najstarszych kościołach w Tatrach, a także o Święcie Policji przeżywanym w naszej parafii w ubiegłym roku. Polecamy lekturę tego tygodnika.
 7. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Grażyna Lewandowska, l. 51, z ul. Żelaznej Rodzinie tej zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłą polecamy modlitwie Parafian.
 8. Na radosne przeżywanie kolejnego tygodnia wakacji wszystkim naszym Parafianom i miłym Gościom życzymy Szczęść Boże!


Dodano: 24 lipca 2017

PIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 lipca 2017 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w tym tygodniu złożyli ofiarę na prace. W ostatnim czasie zostały położone kolejne odcinki chodnika na cmentarzu parafialnym. Za każdą pomoc i życzliwość bardzo dziękujemy. Bóg zapłać!
 2. Wszystkim korzystającym z wakacyjnego wypoczynku życzymy błogosławieństwa Bożego. Wakacje niech będą okazją do pogłębienia wiary przez nawiedzenie miejsc świętych i niesienie pomocy potrzebującym. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie.
 3. W przyszłą niedzielę odbędzie się kolejna akcja poboru krwi w domu parafialnym w godz. od 8.00 do 13.00. Zapraszamy pełnoletnie i zdrowe osoby, dla których ważne jest ratowanie ludzkiego życia i zdrowia. Prosimy o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości.
 4. 25 lipca w liturgii Kościoła wspominać będziemy św. Krzysztofa - Patrona kierowców i podróżujących. Życzymy wszystkim bezpiecznego podróżowania wszelkimi środkami lokomocji i prosimy za pośrednictwem św. Krzysztofa o Boże błogosławieństwo i opiekę. W związku z tym w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławienie pojazdów na parkingu przed kościołem.
 5. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Warto przeczytać o wizycie prezydenta Stanów Zjednoczonych w naszej Ojczyźnie. Polecamy lekturę tego tygodnika.
 6. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Antoni Strzeliński, l. 83, z ul. Grodzkiej
  Śp. Kazimierz Ostrowski, l. 74, z Dzieraw.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 7. Na radosne przeżywanie kolejnego tygodnia wakacji wszystkim naszym Parafianom i miłym Gościom życzymy Szczęść Boże!


Dodano: 17 lipca 2017

CZTERNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 9 lipca 2017 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiarę na prace. Trwa zakładanie kolejnych odcinków chodnika na cmentarzu parafialnym. Za każdą pomoc, a także za dzisiejsze ofiary na tacę inwestycyjną bardzo dziękujemy. Bóg zapłać!
 2. Wszystkim korzystającym z wakacyjnego wypoczynku życzymy błogosławieństwa Bożego. Wakacje niech będą okazją do pogłębienia wiary przez nawiedzenie miejsc świętych i niesienie pomocy potrzebującym. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie.
 3. W czwartek 13. dzień miesiąca - kolejne spotkanie z Matką Bożą Fatimską. Zapraszamy na procesję różańcową ku czci Matki Bożej Fatimskiej po Mszy św. o godz. 18.00.
 4. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Warto przeczytać o wakacjach i urlopach w Tatrach, a także artykuł o powrocie do naszego kościoła obrazu "Znalezienie Krzyża Świętego". Polecamy lekturę tego tygodnika.
 5. Na radosne przeżywanie wakacji życzymy naszym Parafianom i zawsze mile widzianym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 10 lipca 2017

TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 2 lipca 2017 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiarę na prowadzone prace. W tym tygodniu rozpoczęliśmy zakładanie kolejnych odcinków chodnika na cmentarzu parafialnym. W przyszłą niedzielę - będzie to druga niedziela miesiąca - taca inwestycyjna, przeznaczona na prace i remonty.
 2. Trwają wakacje. Niech one będą dla nas okazją do bliższego poznania Pana Boga w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Pamiętajmy o obowiązku dawania świadectwa wiary, o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Porządek Mszy św. w okresie wakacji w naszym kościele: w niedziele - godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, a w dni powszednie - godz. 7.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 3. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca procesja eucharystyczna o godz. 18.00. Prosimy Asystę.
 4. W środę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Hospicjum, Koło Żywego Różańca i Koło Obrońców Życia.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek modlić się będziemy o nowe, dobre powołania kapłańskie i zakonne - także z naszej parafii. W I piątek Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 18.00. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. Serdecznie zapraszamy.
 6. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". W dzisiejszym numerze znajdziemy artykuły o duchowej mapie Tatr, o pięknych kościołach, kapliczkach, przydrożnych świątkach, które spotykamy na każdym kroku w Tatrach. Polecamy lekturę tego tygodnika.
 7. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej
  Śp. Krzysztof Walkowski, l. 70, z ul. Włocławskiej
  Śp. Antoni Oksiak, l. 67, z ul. Asnyka.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 8. Wszystkim, którzy w tym miesiącu obchodzą imieniny, urodziny i inne rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, a na radosne przeżywanie wakacji życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


Dodano: 3 lipca 2017

DWUNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 25 czerwca 2017 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prowadzone prace. W tym tygodniu zamontowana została nowa balustrada na chórze w kaplicy cmentarnej.
 2. Rozpoczęły się wakacje. Niech ten czas jeszcze bardziej zbliży nas do Pana Boga przez pogłębioną modlitwę na łonie natury i udział w sakramentach świętych. Nie zapominajmy w okresie wakacji o praktykach religijnych: codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Przypominamy, że w okresie wakacji nie ma u nas w niedziele Mszy św. o godz. 14.00. Pozostałe Msze św. bez zmian, a więc godz.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. W dni powszednie Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
 3. W czwartek przypadnie uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Modlić się będziemy za cały Kościół, za papieża Franciszka, biskupów i kapłanów, a także o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00.
 4. W tym tygodniu przypadnie I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Serdecznie zapraszamy.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy małżeństwa, które w lipcu obchodzić będą rocznicę ślubu. Na Mszy św. nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 6. Jest do nabycia nowy numer tygodnia "Idziemy". W dzisiejszym numerze warto przeczytać o Gietrzwałdzie z okazji 140-lecia objawień, a także wspomnienie o księdzu Narkiewiczu - byłym proboszczu naszej parafii. Polecamy lekturę tego tygodnika.
 7. W tym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Roman Kubski, l. 64, z ul. Toruńskiej
  Śp. Krystyna Coppersmith z d. Stawicka, l. 79, pochodząca z Koła, a zamieszkała w Chicago
  Śp. Henryk Garbowski, l. 50, z ul. Mickiewicza .
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu i modlitwie Parafian.
 8. Na radosne przeżywanie wakacji i na nowy tydzień życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


dodano: 28 czerwca 2017

JEDENASTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 18 czerwca 2017 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prowadzone prace. Dziękujemy też wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeżywania uroczystości Bożego Ciała. Szczególnie dziękujemy za wykonanie ołtarza ks. Januszowi oraz tym, którzy pomagali. Bóg zapłać!
 2. W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna o godz. 18.00. Zakończenie oktawy w czwartek w klasztorze OO. Bernardynów o godz. 17.30.
 3. W środę będzie obchodził imieniny Ksiądz Biskup Ordynariusz Wiesław Alojzy Mering. W naszych modlitwach pamiętajmy o osobie Dostojnego Solenizanta.
 4. W sobotę, 24 czerwca, przypadnie uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Święty Jan, który potrafił pokornie odczytać swoje powołanie, niech będzie wzorem odczytywania Bożych planów względem nas.
 5. W piątek dobiegnie końca rok szkolny. Z tej okazji chcemy wyrazić nasze uznanie i wdzięczność nauczycielom i katechetom za ich trud. Uczyńmy to przez modlitwę w ich intencji. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w intencji nauczycieli i uczniów w piątek o godz. 8.00. Okazja do spowiedzi z racji zakończenia roku szkolnego w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o godz. 17.30. Od przyszłej niedzieli nie będzie w naszym kościele Mszy św. w niedziele o godz. 14.00. W piątek przeżywać będziemy też uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w naszym kościele w tym dniu będą o godz.: 7.00, 8.00, 17.30 i 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 6. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". W dzisiejszym numerze warto przeczytać o nagraniu największego audiobooka w Europie "Biblia do słuchania". Polecamy lekturę tego tygodnika .
 7. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Janina Waliszewska, l. 70, z ul. Sienkiewicza
  Śp. Marianna Kmieć, l. 84, z ul. Wyszyńskiego
  Śp. Czesław Sosnowski, l. 66, z ul. Wojciechowskiego
  Śp. Marian Wójcik, l. 71, z ul. Garncarskiej.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu i modlitwie Parafian.
 8. Wszystkim naszym Parafianom i zawsze mile widzianym Gościom na nowy tydzień życzymy wielu łask Bożych. Szczęść Boże!


dodano: 19 czerwca 2017

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ - 11 czerwca 2017 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prowadzone prace. W tym miesiącu rozpoczniemy prace przy zakładaniu kolejnych odcinków chodnika w alejkach na cmentarzu parafialnym. Dziękujemy także za ofiary składane dzisiaj na tacę inwestycyjną. Bóg zapłać!
 2. We wtorek 13. dzień miesiąca - kolejne spotkanie z Matką Bożą Fatimską. Po Mszy św. o godz. 18.00 - procesja fatimska, na którą zapraszamy Asystę i wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 3. W czwartek uroczystość Bożego Ciała, którą będziemy przeżywali wspólnie z parafiami: Matki Bożej Częstochowskiej i św. Bogumiła. Procesja Bożego Ciała pójdzie z kościoła św. Bogumiła do kościoła MB Częstochowskiej. Msza św. przed procesją zostanie odprawiona w kościele na Płaszczyźnie o godz. 10.30. Po Mszy św. wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami: Konopnickiej, 3 Maja, Sienkiewicza, Wojciechowskiego i Blizna. Zakończenie procesji w kościele MB Częstochowskiej. Zapraszamy: Asystę, Chór, Orkiestrę, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Dziewczynki do sypania kwiatów, a także wszystkich Parafian i Gości. W naszym kościele w Boże Ciało Msze św. będą o godz.: 7.00, 9.00 i 18.00. W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna o godz. 18.00.
 4. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Warto w nim przeczytać o świętowaniu uroczystości Bożego Ciała. Polecamy lekturę tego tygodnika.
 5. Na nowy tydzień życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


dodano: 12 czerwca 2017

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 4 czerwca 2017 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiarę na prowadzone prace. W tym miesiącu rozpoczniemy prace przy zakładaniu kolejnych odcinków chodnika w alejkach na cmentarzu parafialnym. Wszystkim, którzy wspierają nas życzliwością i ofiarą serdecznie dziękujemy. Dziękujemy też Panom: Andrzejowi Wrąblowi, Marcinowi Jędryce i Marianowi Królikowskiemu za odnowienie krzyża na szczycie naszego kościoła od strony ul. Mickiewicza. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę - będzie to druga niedziela miesiąca - taca inwestycyjna przeznaczona na kolejne prace i inwestycje.
 2. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca - procesja eucharystyczna o godz. 18.00. Zapraszamy Asystę.
 3. Jutro drugi dzień świąteczny - święto Najświętszej Maryi Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 17.30, 18.00.
 4. W środę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Hospicjum, Koło Żywego Różańca i Koło Obrońców Życia. Po Mszy św. spotkania w salkach.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 przystąpią do rocznicowej Komunii św. dzieci, które u I Komunii św. były w ubiegłym roku. Próba przed rocznicą w piątek o godz. 16.00, a spowiedź o godz. 16.45.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 18.00 ks. Szymon i księża - jego koledzy - uroczyście obchodzić będą 6. rocznicę święceń kapłańskich. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 7. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Polecamy lekturę tego tygodnika.
 8. W tym tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: Śp. Marianna Strzelińska, l. 84, z ul. Toruńskiej Rodzinie tej zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłą polecamy Miłosierdziu Bożemu i modlitwie Parafian.
 9. Wszystkim, którzy w tym miesiącu obchodzą imieniny, urodziny i inne rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, a na rozpoczynający się nowy tydzień życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


dodano: 5 czerwca 2017

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 28 maja 2017 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Ten dzień jest pamiątką odejścia Syna Bożego w chwale do Ojca. W przyszłą niedzielę natomiast obchodzić będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 2. W czwartek rozpocznie się czerwiec - miesiąc czci Najświętszego Serca Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 18.00.
 3. W tym tygodniu przypadnie I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek Msze św. o godz.: 7.00, 9.00, 16.00, 18.00. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Seca Maryi. Serdecznie zapraszamy.
 4. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy małżeństwa, które w czerwcu obchodzić będą rocznicę ślubu. Na Mszy św. nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 5. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". W dzisiejszym numerze warto przeczytać o Prymasie Kardynale Stefanie Wyszyńskim, a także o sytuacji na Ukrainie. Polecamy lekturę tego tygodnika. Jest też jeszcze do nabycia Zarys Dziejów naszej parafii autorstwa dra Józefa Mujty.
 6. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: Śp. Regina Wawro, l. 95, z ul. Wojciechowskiego Rodzinie tej zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłą polecamy Miłosierdziu Bożemu i modlitwie Parafian.
 7. Na nowy tydzień życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


dodano: 29 maja 2017

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA - 21 maja 2017 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prace. Bóg zapłać!
 2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe. Ich celem jest wyproszenie u Boga obfitych owoców ziemi i błogosławieństwa Bożego dla ciężkiej pracy ludzkiej na roli.
 3. W piątek przypadnie Dzień Matki. Wszystkim Mamom składamy najserdeczniejsze życzenia radości z macierzyństwa i błogosławieństwa Bożego w ich codziennym trudzie poświęcania się dla dobra swoich dzieci.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane w naszym kościele: od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w soboty i niedziele o 17.30.
 5. Przyszła niedziela będzie przeżywana jako uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Ten dzień jest pamiątką odejścia Syna Bożego w chwale do Ojca. W piątek natomiast rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 6. Z radością informujemy, że nasz parafianin ks. Przemysław Tomczyk wczoraj w Chicago przyjął święcenia kapłańskie. Ksiądz Neoprezbiter odprawi Mszę św. prymicyjną w naszym kościele w przyszłą niedzielę o godz. 12.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Jednocześnie prosimy o modlitwę w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych naszej parafii. W związku z uroczystością prymicyjną w przyszłą niedzielę Msza św., która jest odprawiana o godz. 14.00, będzie wyjątkowo o godz. 14.30.
 7. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". W dzisiejszym numerze warto przeczytać o pielgrzymce papieża Franciszka do Fatimy w setną rocznicę objawień. Polecamy lekturę tego tygodnika. Jest też do nabycia Zarys Dziejów naszej parafii autorstwa dr Józefa Mujty.
 8. Na nowy tydzień życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


dodano: 22 maja 2017

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA - 14 maja 2017 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiarę na prowadzone prace. W tym tygodniu zamontowany został mechanizm, który w ołtarzu głównym opuszcza i podnosi obraz "Znalezienie Krzyża Świętego". Wszystkim, którzy wspierają nas w tych pracach serdecznie dziękujemy. Dziękujemy także za ofiary składane dzisiaj na tacę inwestycyjną. Bóg zapłać!
 2. W sobotę - 20 maja - w domu parafialnym odbędzie się spotkanie dotyczące naprotechnologii - nowej gałęzi medycyny ginekologiczno-położniczej. Na spotkanie zapraszamy szczególnie małżeństwa borykające się z problemem niepłodności. Prosimy o potwierdzenie chęci uczestnictwa w spotkaniu (nr tel. umieszczony jest na plakacie w gablocie). Spotkanie jest bezpłatne i nie zobowiązuje do dalszego uczestnictwa w szkoleniu.
 3. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Warto w nim przeczytać o przesłaniu z Fatimy. Polecamy lekturę tego tygodnika.
 4. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: Śp. Zygmunt Andrzej Kuty, l. 65, z ul. Powstańców Wlkp. Rodzinie zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłego polecamy modlitwie Parafian.
 5. Na nowy tydzień życzymy naszym Parafianom i zawsze mile widzianym Gościom Szczęść Boże!


dodano: 15 maja 2017

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA - 7 maja 2017 r.

 1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w Kościele jako Niedziela Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Ciągle potrzeba nowych pracowników w Bożej Winnicy. Dzisiaj i przez cały tydzień tej właśnie modlitwie poświęcamy się w sposób szczególny.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane w naszym kościele: od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w soboty i niedziele o 17.30. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca procesja eucharystyczna po nabożeństwie majowym. Zapraszamy Asystę.
 3. Jutro będzie obchodził imieniny Ks. Biskup Stanisław Gębicki. Pamiętajmy w naszych modlitwach o osobie Dostojnego Solenizanta.
 4. W sobotę - 13 maja - przeżywać będziemy 100. rocznicę pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie. Po Mszy św. o godz. 18.00 - procesja fatimska, na którą zapraszamy Asystę i wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 5. Za tydzień przypadnie II niedziela miesiąca - taca inwestycyjna przeznaczona na prace i remonty zaplanowane w naszej Parafii na ten rok. Dziękujemy za każdy gest życzliwości. Bóg zapłać!
 6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej dzieci z naszej Parafii. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodzin w sobotę o godz. 9.00. Próby przed I Komunią św. będą od poniedziałku codziennie o godz. 15.30.
 7. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Warto w nim przeczytać o właściwym rozumieniu i przeżywaniu uroczystości I Komunii św. dziecka. Polecamy lekturę tego tygodnika.
 8. W tym tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Genowefa Czajcińska, l. 71, z ul. Zawadzkiego.
  Rodzinie tej zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłą polecamy Miłosierdziu Bożemu i modlitwie Parafian.
 9. Wszystkim, którzy w tym miesiącu obchodzą imieniny, urodziny i inne rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, a na nowy tydzień życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


dodano: 8 maja 2017

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA - 30 kwietnia 2017 r.

 1. Kościół przez swoje przykazanie: "przynajmniej raz w roku spowiadać się..." przypomina nam, że trwa jeszcze czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
 2. Dzisiaj przeprowadzana jest w naszej parafii akcja charytatywna "Pola nadziei dla Hospicjum w Licheniu". Po każdej Mszy św. przed kościołem zbierane są ofiary na wsparcie licheńskiego Hospicjum.
 3. Jutro rozpoczyna się maj - miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane w naszym kościele: od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w soboty, niedziele i święta o 17.30. W czwartek na nabożeństwie majowym dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej zostaną poświęcone książeczki.
 4. W środę - 3 maja - przypadnie uroczystość Matki Bożej Królowej Polski oraz 226. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Matce Bożej Królowej Polski będziemy powierzać nasz Naród i Ojczyznę. Msze św. w naszym kościele w tym dniu będą o godz.: 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00. O godz. 10.30 - Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem Pocztów Sztandarowych, Władz Powiatu i Miasta. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 5. W środę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Hospicjum, Koło Żywego Różańca i Koło Obrońców Życia. Po Mszy św. spotkania w salkach.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I piątek Msze św. o godz.: 7.00, 9.00, 16.00, 18.00. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 - nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Serdecznie zapraszamy.
 7. W przyszłą niedzielę zapraszamy małżeństwa, które w maju obchodzić będą rocznicę ślubu. Na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 8. W sobotę w naszym domu parafialnym odbędzie się spotkanie nazwane "Przedsionek Lednica" - przygotowujące do wyjazdu na Lednicę. Rozpoczęcie o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy, a zaproszenie skierowane jest do każdego - niezależnie od wieku.
 9. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". W dzisiejszym numerze warto przeczytać o sytuacji chrześcijan w Egipcie w związku z pielgrzymką papieża Franciszka do tego kraju. Polecamy lekturę tego tygodnika.
 10. W tym tygodniu odeszły do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Jadwiga Sieradzak, l. 66, z ul. Jasnej
  Śp. Janina Kucal, l. 80, z ul. Bema.
  Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłe polecamy Miłosierdziu Bożemu i modlitwie Parafian.
 11. Na nowy tydzień życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


dodano: 1 maja 2017

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCNA - MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 23 kwietnia 2017 r.

 1. Dzisiejsza niedziela poświęcona jest tajemnicy Bożego Miłosierdzia. Prawdę o Bożym Miłosierdziu trzeba nam wciąż na nowo odkrywać. Każdego dnia powinniśmy zwracać się do Bożego Miłosierdzia o pomoc i opiekę. Wystawiony jest obraz Jezusa Miłosiernego. W godzinie Miłosierdzia, a więc o godz. 15.00 - wspólnie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy i gorąco zachęcamy do korzystania z niewyczerpanego źródła Miłosierdzia Bożego.
 2. Wczoraj Ks. Biskup Ordynariusz Wiesław Mering obchodził 14. rocznicę święceń biskupich. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Pasterzu naszej diecezji.
 3. W przyszłą niedzielę przeprowadzona będzie w naszej parafii akcja charytatywna "Pola nadziei dla Hospicjum w Licheniu". Po każdej Mszy św. przed kościołem zbierane będą ofiary na wsparcie licheńskiego Hospicjum.
 4. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". W dzisiejszym numerze warto przeczytać o uroczystości wprowadzenia i powitania relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki w naszym kościele, a także o sanktuarium św. Siostry Faustyny w Świnicach Warckich. Polecamy lekturę tego tygodnika.
 5. W ostatnim czasie odeszły do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Izabela Połtyn, l. 94, z ul. Toruńskiej
  Śp. Leokadia Jarońska, l. 84, z ul. Broniewskiego
  Śp. Teresa Szpis, l. 83, z ul. Sienkiewicza
  Śp. Grażyna Sobczyk, l. 50, z ul. Zawadzkiego.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a osoby zmarłe polecamy modlitwie Parafian.
 6. Na nowy tydzień wszystkim naszym Parafianom i miłym Gościom życzymy Szczęść Boże!


dodano: 24 kwietnia 2017

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 16 kwietnia 2017 r.

 1. Dzisiaj, w największe chrześcijańskie święto, składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Parafianom oraz zawsze mile widzianym Gościom: Niech Zmartwychwstały Chrystus zagości w naszych sercach na zawsze, nadając sens naszemu życiu. Niech daje nam wiarę w zwycięstwo dobra w każdym człowieku i w całym świecie i niech napełni nasze serca radością i pokojem. Dziękujemy za wszystkie życzenia nadesłane na adres Parafii.
 2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wykonania Grobu Pańskiego i Ciemnicy: ks. Szymonowi, panom: Andrzejowi Wrąblowi, Ryszardowi Stefanowskiemu, Ireneuszowi Morgowskiemu, paniom: Elżbiecie Szurgot i Izabeli Woźniak. Dziękujemy także wszystkim, którzy adorowali Najświętszy Sakrament w Ciemnicy i przy Grobie: Asyście, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Policji i wszystkim Wiernym. Dziękujemy także za udział w Rezurekcji: Ojcu Gwardianowi z Klasztoru Ojców Bernardynów, Chórowi, Asyście Parafialnej i Klasztornej, Służbie Liturgicznej Ołtarza oraz wszystkim uczestnikom wielkanocnych uroczystości.
 3. Jutro drugi dzień świąteczny - Poniedziałek Wielkanocny. Porządek nabożeństw w dniu jutrzejszym tak jak w każdą niedzielę.
 4. Tydzień powielkanocny to szczególny czas, w którym czcimy tajemnicę Miłosierdzia Bożego. Przyszła niedziela jest właśnie niedzielą Bożego Miłosierdzia. Łaski przygotowane przez Pana Jezusa na niedzielę Miłosierdzia Bożego są związane z przystąpieniem do Komunii św., z którą łączy się obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar.
 5. We wtorek o godz. 16.00 Ks. Biskup Ordynariusz Wiesław Mering udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Okazja do spowiedzi dla kandydatów do bierzmowania i ich rodzin o godz. 9.30. Serdecznie zapraszamy.
 6. Jest do nabycia świąteczny numer tygodnika "Idziemy" poświęcony w dużej części świętom wielkanocnym. Polecamy lekturę tego tygodnika.
 7. Na radosne świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego życzymy wszystkim naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


dodano: 17 kwietnia 2017

NIEDZIELA PALMOWA - 9 kwietnia 2017 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy włączyli się w akcję zbiórki artykułów żywnościowych oraz środków chemicznych przeprowadzaną w czasie rekolekcji przez Parafialne Koło Charytatywne. Paczki zostaną przekazane przed świętami osobom i rodzinom potrzebującym pomocy. Dziękujemy też wszystkim, którzy włączyli się we wspólne przeżywanie Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta w ostatni piątek. Bóg zapłać!
 2. W liturgii rozpoczyna się Wielki Tydzień. Przeżyjmy go godnie i po chrześcijańsku. Zwłaszcza trzy dni święte: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota niech będą dla nas dniami szczególnego przeżywania Misterium Paschalnego. W te dni przyjdźmy do kościoła na wspólne przeżywanie bogatej i wymownej liturgii: Wielki Czwartek - Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00; Wielki Piątek - obowiązuje post ścisły, Droga Krzyżowa - przed południem o godz. 9.30, Nabożeństwo Męki Pańskiej o godz. 18.00; Wielka Sobota - poświęcenie pokarmów od godz. 9.00 co pół godziny do godz. 18.00. W Dzierawach poświęcenie pokarmów o godz. 11.00 w budynku byłej szkoły. Ofiary składane z racji poświęcenia pokarmów przeznaczone będą na cele charytatywne. Nabożeństwo Wigilii Paschalnej będzie odprawione o godz. 18.00. Na nabożeństwo Wigilii Paschalnej przynieśmy świece.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Triduum Paschalne: w Wielki Czwartek i w Wielką Sobotę do godz. 22.00, a w Wielki Piątek przez całą noc. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 4. Okazja do spowiedzi w Wielkim Tygodniu w naszym kościele podczas każdej Mszy św. i nabożeństw, poza Wielkim Czwartkiem, ponieważ o godz. 18.00 wszyscy kapłani będą odprawiać Mszę św. Wieczerzy Pańskiej. W klasztorze Ojców Bernardynów trwają rekolekcje od dzisiaj i okazja do spowiedzi we wtorek i środę od godz. 7.30 i po południu od 16.00.
 5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie tylko do środy włącznie.
 6. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o godz. 6.30, na którą zapraszamy Chór, Asystę, Służbę Liturgiczną Ołtarza oraz wszystkich Parafian i Gości. Następne Msze św. będą według porządku niedzielnego. Sakrament Chrztu św. będzie udzielony na Mszy św. o godz. 12.00.
 7. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy we wtorek w godzinach przedpołudniowych. Prosimy zgłaszać tych chorych w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 8. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Warto przeczytać o wydarzeniach Wielkiego Tygodnia. Polecamy lekturę tego tygodnika.
 9. W tym tygodniu odeszły do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Jadwiga Gajewska, l. 64, z ul. Słonecznej
  Śp. Regina Jagodzińska, l. 99, z ul. Powstańców Wlkp.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłe polecamy modlitwie Parafian.
 10. Życzymy wszystkim głębokich przeżyć liturgii Wielkiego Tygodnia. Szczęść Boże!


dodano: 10 kwietnia 2017

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 2 kwietnia 2017 r.

 1. Rozpoczyna się już piąty tydzień Wielkiego Postu. Najważniejszym zadaniem, jakie stawiamy sobie w tym okresie jest nawrócenie, które ma dokonać się w naszych sercach. Służą temu rekolekcje, które rozpoczynają się w naszym kościele dzisiaj. Prowadzić je będzie ks. prof. Tomasz Kaczmarek z Włocławka, który jest postulatorem w procesie beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Bardzo serdecznie witamy Ojca Rekolekcjonistę i życzymy, aby Dobry Bóg wspierał Go swoją mocą, i aby Jego trud rekolekcyjny zaowocował w naszym życiu. Plan rekolekcji: dzisiaj Msze św. o godz.: 7.00, 9.00, 10.30 - z nauką ogólna; o godz. 12.00 - z nauką dla młodzieży; o godz. 14.00 - z nauką dla dzieci; o godz. 17.30 - Gorzkie Żale z nauką pasyjną; o godz. 18.00 - Msza św. z nauką ogólną. W poniedziałek i wtorek Msze św.: o godz. 9.00 - z nauką ogólną, o godz. 10.30 - z nauką dla dzieci, o godz. 12.00 - z nauką dla młodzieży, o godz. 16.00 i 18.30 - z nauką ogólną. Msza św. z nauką dla chorych we wtorek o godz. 9.00. Na zakończenie rekolekcji we wtorek o godz. 18.00 - program słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr 1 poświęcony osobie bł. księdza Jerzego Popiełuszki, a o godz. 18.30 uroczysta Msza św. ku czci bł. ks. Jerzego z wprowadzeniem i powitaniem Jego relikwii. Plan rekolekcji wywieszony jest w gablotach. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Jak widzimy w bocznej nawie jest wystawa poświęcona bł. ks. Jerzemu. Wystawa jest przygotowana przez Komisję Krajową NSZZ "Solidarność" i przywieziona została z Gdańska. Za jej przywiezienie i ustawienie dziękujemy serdecznie Panu Burmistrzowi Stanisławowi Maciaszkowi i Panu Dyrektorowi Muzeum Tomaszowi Nuszkiewiczowi. Dziękujemy też ks. Szymonowi za wykonanie dekoracji na uroczystość wprowadzenia i powitania relikwii.
 2. Do chorych, którzy nie będą mogli przybyć na rekolekcje pojedziemy w Wielki Wtorek - 11 kwietnia - w godzinach przedpołudniowych. Prosimy zgłaszać tych chorych w zakrystii, albo kancelarii parafialnej.
 3. Przez cały czas trwania rekolekcji Parafialne Koło Charytatywne zbierać będzie trwałą żywność i środki chemiczne, które przed świętami zostaną przekazane rodzinom potrzebującym pomocy. Dary prosimy składać do koszów wystawionych od jutra w prezbiterium.
 4. W środę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Hospicjum, Koło Żywego Różańca i Koło Obrońców Życia. Po Mszy św. spotkania w salkach.
 5. W tym tygodniu przypadnie I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne - także z naszej parafii. W piątek Msze św. o godz.: 7.00, 9.00, 16.00, 18.00. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.
 6. W najbliższy piątek - 7 kwietnia - przeżywać będziemy Drogę Krzyżową, której trasa prowadzić będzie ulicami naszego miasta. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 16.30 w kościele św. Bogumiła na Płaszczyźnie, a następnie przejdziemy ulicami: 3 Maja, Sienkiewicza i Mickiewicza. Droga Krzyżowa zakończy się w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie.
 7. Jutro będzie obchodził imieniny Pan Ryszard Stefanowski - pełniący w naszym kościele posługę kościelnego. Dostojnemu Solenizantowi składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, a przy tej okazji bardzo dziękujemy za gorliwą pracę i trud dla dobra naszej wspólnoty parafialnej.
 8. Za tydzień Niedziela Palmowa. Palmy będą poświęcone na każdej Mszy św. Prosimy wszystkich o przystrojenie palm i przyniesienie ich do poświęcenia. Będzie to też II niedziela miesiąca - taca inwestycyjna przeznaczona na dalsze prace i remonty przewidziane w naszej parafii na ten rok.
 9. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Warto przeczytać o Grobie Pańskim w Jerozolimie. Polecamy lekturę tego tygodnika.
 10. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Kazimierz Zalewski, l. 58, z ul. Broniewskiego
  Śp. Zofia Szmuc, l. 94, z ul. Bogumiła
  Śp. Sabina Maria Bartłomiejczak, l. 89, z ul. Broniewskiego. Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 11. Wszystkim, którzy w tym miesiącu obchodzą imieniny, urodziny i inne rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, a na głębokie przeżywanie rekolekcji życzymy naszym Parafianom i zawsze mile widzianym Gościom Szczęść Boże!


dodano: 3 kwietnia 2017

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 26 marca 2017 r.

 1. Rozpoczyna się już czwarty tydzień Wielkiego Postu. Najważniejszym zadaniem, jakie stawiamy sobie w tym okresie jest nawrócenie, które ma dokonać się w naszych sercach. Służą temu rekolekcje wielkopostne. Rozpoczną się one w naszej Parafii w przyszłą niedzielę - 2 kwietnia i trwać będą do wtorku - 4 kwietnia. W niedzielę Msze św. o godz.: 7.00, 9.00, 10.30 - z nauką ogólna; o godz. 12.00 - z nauką dla młodzieży; o godz. 14.00 - z nauką dla dzieci; o godz. 17.30 - Gorzkie Żale z nauką pasyjną; o godz. 18.00 - Msza św. z nauką ogólną. W poniedziałek i wtorek Msze św.: o godz. 9.00 - z nauką ogólną, o godz. 10.30 - z nauką dla dzieci, o godz. 12.00 - z nauką dla młodzieży, o godz. 16.00 i 18.30 - z nauką ogólną. Plan rekolekcji wywieszony jest w gablotach; jest też przedstawiony w zakładce AKTUALNOŚCI. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w rekolekcjach.
 2. Na zakończenie rekolekcji we wtorek 4 kwietnia o godz. 18.30 odbędzie się uroczyste wprowadzenie i powitanie relikwii błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.
 3. W dalszym ciągu zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa - w piątki o godz. 17.00 - dla dzieci i młodzieży, o 18.30 - dla dorosłych; Gorzkie Żale z nauką pasyjną - w niedziele o godz. 17.30.
 4. W tym tygodniu przypadnie I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy małżeństwa, które w kwietniu obchodzić będą rocznicę ślubu. Na Mszy św. nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 6. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Warto przeczytać artykuły o życiu, które jest cudem i najwyższą wartością. Polecamy lekturę tego tygodnika.
 7. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Eugenia Kantarowska, l. 97, z ul. Włocławskiej
  Śp. Sebastian Grabowski, l. 42, z ul. Toruńskiej
  Śp. Teodozja Miętkiewska, l. 83, z ul. Broniewskiego
  Śp. Henryk Wiśniewski, l. 53, z ul. Żelaznej.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 8. Na kolejny tydzień Wielkiego Postu życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


dodano: 20 marca 2017

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 19 marca 2017 r.

 1. Wielki Post, który przeżywamy, to czas wymownych i bogatych w treść nabożeństw: Droga Krzyżowa - w piątki o godz. 17.00 dla dzieci i młodzieży, o 18.30 dla dorosłych; Gorzkie Żale z nauką pasyjną - w niedziele o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego prosimy składać do puszki przy krzyżu lub na tacę w czasie Drogi Krzyżowej.
 2. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu - 2 kwietnia.
 3. Uroczystość św. Józefa, którą obchodzimy co roku 19 marca, ze względu na przypadająca dzisiaj niedzielę w kalendarzu liturgicznym obchodzona będzie w dniu jutrzejszym. Za przyczyną św. Józefa modlimy się w intencji naszych rodzin i polecamy je Jego opiece. Zapraszamy jutro na Msze św. odprawiane w naszym kościele o godz. 7.00, 17.30 i 18.00.
 4. W sobotę, 25 marca, obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 5. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Warto przeczytać o Księdzu Franciszku Blachnickim - twórcy Ruchu Oazowego, który uformował kilka pokoleń Polaków. Polecamy lekturę tego tygodnika.
 6. W tym tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: Śp. Bogumiła Wieczorek, l. 84, z ul. Broniewskiego. Rodzinie tej zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłą polecamy modlitwie Parafian.
 7. Na kolejny tydzień Wielkiego Postu życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


dodano: 20 marca 2017

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 12 marca 2017 r.

 1. Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Przeżyjmy go godnie i owocnie. Pomogą nam w tym nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa - w piątki o godz. 17.00 - dla dzieci i młodzieży, o 18.30- dla dorosłych; Gorzkie Żale z nauką pasyjną - w niedziele o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego prosimy składać do puszki przy krzyżu lub na tacę w czasie Drogi Krzyżowej. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu - 2 kwietnia.
 2. Dzisiaj - zgodnie z prośbą Episkopatu Polski - przed kościołami zbierane są ofiary do puszek na pomoc Misjonarzom w Afryce.
 3. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Polecamy lekturę tego tygodnika.
 4. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Anna Pacholska, l. 68, z ul. Sienkiewicza
  Śp. Longin Madaliński, l. 82, z ul. Broniewskiego
  Śp. Czesław Kazimierz Kaczmarek, l. 78, z ul. Dąbrowskiego
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 5. Na głębokie przeżywanie Wielkiego Postu życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


dodano: 13 marca 2017

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 5 marca 2017 r.

 1. W środę razem z całym Kościołem przez posypanie naszych głów popiołem wkroczyliśmy w okres Wielkiego Postu. To szczególny czas, w którym mamy na nowo odnaleźć drogę wiodącą do Boga.
 2. W głębokim i należytym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa: Droga Krzyżowa - w każdy piątek o godz. 17.00 - dla dzieci i młodzieży, o 18.30 - dla dorosłych; Gorzkie Żale z nauką pasyjną - w każdą niedzielę o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego prosimy składać do puszki przy krzyżu lub na tacę w czasie Drogi Krzyżowej.
 3. Za tydzień przypadnie druga niedziela miesiąca, a związku z tym taca inwestycyjna przeznaczone na dalsze prace przewidziane w naszej parafii w bieżącym roku. Dziękujemy za każdy gest życzliwości. Bóg zapłać!
 4. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Polecamy lekturę tego tygodnika.
 5. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Krystyna Andrzejczak, l. 82, wieloletnia chórzystka Chóru Farnego "Lutnia"
  Śp. Władysław Szczepaniak, l. 70, z ul. Sienkiewicza
  Śp. Zofia Iwaniuk, l. 76, z ul. Sienkiewicza.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 6. Wszystkim, którzy w tym miesiącu obchodzą imieniny, urodziny i inne rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, a na głębokie przeżywanie Wielkiego Postu życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


dodano: 6 marca 2017

ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA - 26 lutego 2017 r.

 1. W środę przez posypanie naszych głów popiołem wkroczymy w okres Wielkiego Postu. To szczególny czas, w którym mamy na nowo odnaleźć drogę wiodącą do Boga. W Środę Popielcową Msze św. w naszym kościele o godz.: 7.00, 9.00, 10.30, 16.00 (z udziałem dzieci), 18.00. Na każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły. W okresie Wielkiego Postu wielu z nas podejmuje dobrowolne umartwienia, jako wynagrodzenie Bogu za grzechy. Powstrzymajmy się w tym czasie od napojów alkoholowych, jako wynagrodzenie Bogu za grzechy pijaństwa.
 2. W głębokim i należytym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa: Droga Krzyżowa - w każdy piątek o godz. 17.00 - dla dzieci i młodzieży, o 18.30 - dla dorosłych; Gorzkie Żale z nauką pasyjną - w każdą niedzielę o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego prosimy składać do puszki przy krzyżu lub na tacę w czasie Drogi Krzyżowej.
 3. W środę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Hospicjum, Koło Żywego Różańca i Koło Obrońców Życia. Na tej Mszy św. modlić się też będziemy za Żołnierzy Wyklętych w ramach obchodów IV Tygodnia Żołnierzy Wyklętych. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 4. W tym tygodniu przypadnie I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, w piątek Msze św. o godz.: 7.00, 9.00, 16.00, 18.00. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 - nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Serdecznie zapraszamy.
 5. W przyszłą niedzielę zapraszamy małżeństwa, które w marcu obchodzić będą rocznicę ślubu. Na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 6. W sobotę w domu parafialnym w godz. od 15.00 do 19.30 odbędzie się Randka Małżeńska. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z plakatem wywieszonym w gablocie przed kościołem.
 7. Kandydatów do bierzmowania i ich rodziców informujemy, że sakramentu bierzmowania udzieli Ks. Biskup Ordynariusz Wiesław Mering - 18 kwietnia o godz. 16.00.
 8. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Polecamy lekturę tego tygodnika.
 9. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Wiesława Januszewicz, l. 78, zam. w Kaliszu
  Śp. Zbigniew Mikołajczyk, l. 65, z ul. Broniewskiego
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 10. Na nowy tydzień życzymy naszym Parafianom i zawsze mile widzianym Gościom Szczęść Boże!


dodano: 27 lutego 2017

SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 lutego 2017 r.

 1. Wczoraj wznowione zostało Przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa. Spotkania odbywać się będą w soboty o godz. 16.00.
 2. Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. informujemy, że jutro odbędzie się odbiór alb w domu parafialnym w godzinach od 17.30 do 18.30.
 3. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Warto w nim przeczytać o Misji w Medjugorju, a także o Dniu Języka Ojczystego. Polecamy lekturę tego tygodnika.
 4. W tym tygodniu odeszły do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Alicja Herman, l. 69, z ul. Broniewskiego
  Śp. Janina Buczkowska, l. 88, z ul. Kajki
  Śp. Anna Górska, l. 45, z ul. Bogumiła
  Śp. Halina Wałowska, l. 77, z ul. Mickiewicza
  Śp. Eugenia Marciniak-Szulc, l. 87, z ul. Powstańców 1863.
  Rodzinom składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 5. Na nowy tydzień życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


dodano: 20 lutego 2017

SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 12 lutego 2017 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prace remontowe. Dziękujemy także za ofiary składane dzisiaj na tacę inwestycyjną.
 2. W przyszłą sobotę wznowione zostanie Przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa. Spotkania odbywać się będą w soboty o godz. 16.00.
 3. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Polecamy lekturę tego tygodnika.
 4. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: Śp. Marianna Olszewska, l. 81, z ul. Zawiszy Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłą polecamy modlitwie Parafian.
 5. Na nowy tydzień życzymy naszym Parafianom i zawsze mile widzianym Gościom Szczęść Boże!


dodano: 13 lutego 2017

PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 5 lutego 2017 r.

 1. Dzisiaj jest z nami ks. Tomasz Bartczak, kapłan naszej diecezji pracujący od kilku lat w Kazachstanie, który głosi kazania i po Mszach św. zbiera ofiary na potrzeby tamtejszego Kościoła. Bardzo dziękujemy ks. Tomaszowi za posługę pełnioną dzisiaj w naszym kościele. Dziękujemy także wszystkim, którzy ochotnym sercem wspierają pracę misyjną naszego Gościa.
 2. W dalszym ciągu przyjmujemy zgłoszenia na Kolędę uzupełniającą u Parafian, którzy z różnych powodów nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie.
 3. W sobotę, 11 lutego, przypadnie Światowy Dzień Chorego. Naszym chrześcijańskim obowiązkiem jest otaczać chorych opieką i troską. Pamiętajmy, że cokolwiek robimy dla chorych i potrzebujących, robimy to dla samego Chrystusa. Z okazji Dnia Chorego zapraszamy wszystkich chorych 11 lutego na Mszę św. o godz. 7.00 lub 18.00.
 4. Za tydzień przypadnie druga niedziela miesiąca, a związku z tym taca inwestycyjna przeznaczone na dalsze prace przewidziane w naszej parafii w bieżącym roku. Dziękujemy za każdy gest życzliwości. Bóg zapłać!
 5. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". W dzisiejszym numerze warto przeczytać o zamordowanej niedawno w Boliwii polskiej wolontariuszce misyjnej - Helenie Kmieć, a także o Światowym Dniu Chorego. Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też do nabycia książeczki o sakramencie chorych.
 6. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: Śp. Dariusz Miśko, l. 47, z Nowego Rynku Rodzinie zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłego polecamy modlitwie Parafian.
 7. Wszystkim, którzy w tym miesiącu obchodzą imieniny, urodziny i inne rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, a na kolejny tydzień ferii zimowych życzymy dzieciom i młodzieży, a także wszystkim Parafianom i zawsze mile widzianym Gościom Szczęść Boże!


dodano: 6 lutego 2017

CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 29 stycznia 2017 r.

 1. W czwartek przypadnie święto Ofiarowania Pańskiego zwane w tradycji świętem Matki Bożej Gromnicznej. Od dawna czczono w Kościele pamiątkę przyniesienia przez Maryję i Józefa Dzieciątka Jezus do świątyni w Jerozolimie. Od X wieku upowszechnił się obrzęd poświęcenia świec - tzw. gromnic. Płonąca świeca przypomina nam, że Chrystus jest Światłem naszego życia. Święto to obchodzone jest też jako Dzień Życia Konsekrowanego. Na każdej Mszy św. nastąpi obrzęd poświęcenia świec. Msze św. w czwartek u nas o godz.: 7.00, 9.00, 16.00 (z udziałem dzieci - przypominamy, że poświęcamy świece dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.) i 18.00.
 2. Wczoraj zakończyła się w naszej parafii wizyta duszpasterska tzw. "Kolęda". Chcielibyśmy odwiedzić także tych, którzy z różnych powodów nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii albo kancelarii parafialnej.
 3. W środę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Hospicjum, Koło Żywego Różańca i Koło Obrońców Życia. Po Mszy św. spotkania w salkach.
 4. W tym tygodniu przypadnie I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, w piątek Msze św. o godz.: 7.00, 9.00, 16.00, 18.00. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 - nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Serdecznie zapraszamy.
 5. W przyszłą niedzielę zapraszamy małżeństwa, które w lutym obchodzić będą rocznicę ślubu. Na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 6. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszym kościele ks. Tomasza Bartczaka, kapłana naszej diecezji pracującego od kilku lat w Kazachstanie, który będzie głosił kazania i po Mszach św. zbierał ofiary na potrzeby tamtejszego Kościoła.
 7. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". W dzisiejszym numerze warto przeczytać o Tygodniu Ekumenicznym, a także o nowym Metropolicie Krakowskim - arcybiskupie Marku Jędraszewskim. Polecamy lekturę tego tygodnika.
 8. W tym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Helena Biernacka, l. 81, z ul. Wojciechowskiego
  Śp. Zofia Kazimierska, l. 86, z Dzieraw
  Śp. Kazimierz Paluszkiewicz, l. 80, z ul. Zawadzkiego.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 9. Na rozpoczynające się ferie zimowe życzymy dzieciom i młodzieży, a także wszystkim naszym Parafianom i zawsze mile widzianym Gościom Szczęść Boże!


dodano: 30 stycznia 2017

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA - 22 stycznia 2017 r.

 1. Od środy przeżywamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Modlimy się, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa zjednoczyli się w wierze i miłości.
 2. W czwartek odbędzie się kolejna akcja poboru krwi w domu parafialnym w godz. od 8.00 do 12.00. Zapraszamy pełnoletnie i zdrowe osoby, dla których ważne jest ratowanie ludzkiego życia i zdrowia. Prosimy o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości.
 3. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Warto w nim przeczytać o roli babci i dziadka w życiu rodziny, a także o przeżywanym Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan. Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też jeszcze do nabycia kalendarze.
 4. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Stanisław Szacowny, l. 83, z ul. Zawadzkiego
  Śp. Bogumił Minkina, l. 88, z ul. Bogumiła.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 5. Trwa wizyta duszpasterska tzw. "Kolęda". Duszpasterze udają się do domów, aby we wspólnocie rodzin w imię Chrystusa zanieść błogosławieństwo Boże. Plan "Kolędy" jest dostępny w zakładce AKTUALNOŚCI oraz na naszym parafialnym Facebook: fb.com/kolskafara


dodano: 22 stycznia 2017

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 stycznia 2017 r.

 1. Raz jeszcze bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Orszaku Trzech Króli, który przeszedł ulicami naszego miasta 6 stycznia. Dziękujemy także tym, którzy w tym orszaku uczestniczyli. Te podziękowania składamy na ręce ks. Janusza, który podjął się trudu zorganizowania i poprowadzenia Orszaku. Bóg zapłać!
 2. Dzisiaj o godz. 15.30 spotkanie opłatkowe Hospicjum, Koła Żywego Różańca, Asysty, Koła Charytatywnego oraz Kręgów Rodzin Domowego Kościoła. Serdecznie zapraszamy.
 3. W środę rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Modlimy się gorąco, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa zjednoczyli się w wierze i miłości. W związku z tym w czwartek o godz. 17.00 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej zostanie odprawione nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza Wiesława Meringa z udziałem duchownych i wiernych innych wyznań chrześcijańskich. Duszpasterze tamtejszej Parafii wszystkich serdecznie zapraszają.
 4. W tym tygodniu przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Z tej okazji wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask, zdrowia i wiele radości z wnuków.
 5. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". W dzisiejszym numerze warto przeczytać o dialogu ekumenicznym, o stanie religijności polaków, a także relację z Orszaku Trzech Króli w naszym mieście. Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też jeszcze do nabycia kalendarze.
 6. W tym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Józef Kazimierski, l. 53, z Dzieraw
  Śp. Mieczysław Pusty, l. 64, z ul. Miłosnej
  Śp. Czesław Sobolewski, l. 90, z Domu Pomocy Społecznej
  Śp. Kazimiera Kurzydłowska, l. 90, z ul. Garncarskiej.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 7. Trwa wizyta duszpasterska tzw. "Kolęda". Duszpasterze udają się do domów, aby we wspólnocie rodzin w imię Chrystusa zanieść błogosławieństwo Boże. Plan "Kolędy" jest dostępny w zakładce AKTUALNOŚCI oraz na naszym parafialnym Facebook: fb.com/kolskafara


dodano: 15 stycznia 2017

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO - 8 stycznia 2017 r.

 1. Kościół w liturgii dnia dzisiejszego wspomina chrzest Pana Jezusa. Niech to będzie dla nas okazją do przypomnienia prawd związanych z przyjęciem sakramentu chrztu, a zwłaszcza prawdy, że przez chrzest zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła i za tworzenie tej wspólnoty jesteśmy współodpowiedzialni.
 2. Dzisiaj o godz. 15.30 spotkanie opłatkowe Służby Liturgicznej Ołtarza i Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św., a w przyszłą niedzielę spotkanie opłatkowe Hospicjum, Koła Żywego Różańca, Asysty, Koła Charytatywnego oraz Kręgów Rodzin Domowego Kościoła. Serdecznie zapraszamy.
 3. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Warto w nim przeczytać o wojnie w Syrii, a także o najlepszych polskich szpitalach. Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też do nabycia kalendarze.
 4. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Ryszard Jaskóła, l. 69, z ul. Toruńskiej
  Śp. Jadwiga Zapędowska, l. 73, z ul. Ceramicznej.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 5. Trwa wizyta duszpasterska tzw. "Kolęda". Duszpasterze udają się do domów, aby w imię Chrystusa zanieść błogosławieństwo. Plan "Kolędy" jest dostępny w zakładce AKTUALNOŚCI oraz na naszym parafialnym Facebook: fb.com/kolskafara


dodano: 8 stycznia 2017

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI - 1 stycznia 2017 r.

 1. Dzisiaj Nowy Rok - jest to Światowy Dzień Modlitw o Pokój w życiu narodów, społeczeństw i w naszych rodzinach. Prosimy o ten pokój za przyczyną Świętej Bożej Rodzicielki, którą dzisiaj czcimy w liturgii Kościoła.
 2. W środę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Hospicjum, Koło Obrońców Życia i Koło Żywego Różańca.
 3. W tym tygodniu przypadnie I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne o godz. 18.00, w I piątek (jest to jednocześnie uroczystość Trzech Króli) Msze św. o godz.: 7.00, 9.00, 10.30, 18.00. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W I sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.
 4. W piątek 6 stycznia przypadnie uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w tradycji uroczystością Trzech Króli. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystym i radosnym Orszaku Trzech Króli, który kolejny już raz przejdzie ulicami naszego miasta. Orszak ten to nie tylko uliczne jasełka, ale to idea promowania Święta Objawienia Pańskiego, to tworzenie tradycji opartej na staropolskich obyczajach. Chcemy z Dobrą Nowiną dotrzeć do wszystkich ludzi i zaprosić ich do wspólnego i radosnego świętowania. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 10.30. Następnie Trzej Królowie z kościołów: Farnego, MB Częstochowskiej i św. Bogumiła ze swoimi orszakami przejdą ulicami naszego miasta w poszukiwaniu Świętej Rodziny, aby złożyć pokłon narodzonemu w Betlejem Jezusowi. Każdego, kto chce wziąć udział w tym Orszaku, obowiązuje przebranie. Zgodnie z tradycją w kościołach w tym dniu święcona jest kreda, którą na drzwiach naszych domów i mieszkań kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu. Ma ta tradycja rangę świadectwa wiary. Nie rezygnujmy więc z tego pięknego zwyczaju. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone będą na Misje.
 5. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Polecamy lekturę tego tygodnika, a szczególnie artykuły podsumowujący wydarzenia roku minionego i mówiące o wyzwaniach stojących przed nami w nowym roku. Są też jeszcze do nabycia kalendarze.
 6. W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Elżbieta Krzymieniewska , l. 59, z ul. Asnyka. Rodzinie tej zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłą polecamy modlitwie Parafian.
 7. Wszystkim, którzy w tym miesiącu obchodzą imieniny, urodziny i inne rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, a na nowy tydzień wszystkim naszym Parafianom i miłym Gościom życzymy Szczęść Boże!
 8. Trwa wizyta duszpasterska tzw. "Kolęda". Duszpasterze udają się do domów, aby we wspólnocie rodzin w imię Chrystusa zanieść błogosławieństwo. Ofiary składane z racji "Kolędy" będą przeznaczone na dalsze prace remontowo-konserwatorskie. Plan "Kolędy" jest dostępny w zakładce AKTUALNOŚCI oraz na naszym parafialnym Facebook: fb.com/kolskafara


dodano: 1 stycznia 2017

BOŻE NARODZENIE - 25 grudnia 2016 r.

 1. Na radosne, rodzinne i uroczyste święta Bożego Narodzenia składamy serdeczne życzenia wszystkim Parafianom i zawsze mile widzianym Gościom: Niech Bóg, który stał się Człowiekiem będzie natchnieniem i pomocą dla wszelkiego dobra. Niech będzie umocnieniem dla małżeństw i rodzin, niech pokazuje drogę młodzieży i dzieciom, niech wspiera cierpiących i opuszczonych, niech daje zdrowie i siły seniorom. Modlimy się o obfite łaski dla wszystkich od Dzieciątka Jezus i Jego Przeczystej Matki. Nadeszło do Parafii wiele świątecznych życzeń. Za wszystkie składamy serdeczne podziękowanie.
 2. W pierwszym i drugim dniu Bożego Narodzenia Msze św. według porządku niedzielnego, z tą tylko różnicą, że w pierwszy dzień świąt nie będzie Mszy św. o 7.00 rano.
 3. W sobotę ostatni dzień starego roku. Wkraczamy w nowy rok. Podziękujmy Bogu za miniony czas i w Jego Imię rozpocznijmy nowy - 2017 r. Chciejmy pamiętać też o zmarłych, którzy odeszli od nas do wieczności w mijającym roku. Dlatego też w sobotę o godz. 9.00 będzie nabożeństwo połączone z wypominkami oraz Msza św. w intencji tych zmarłych. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie tych, którzy w tym roku odprowadzili swoich bliskich na miejsce doczesnego spoczynku. Natomiast o godz. 18.00 na zakończenie starego roku Msza św. z procesją eucharystyczną. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia Bogu.
 4. W przyszłą niedzielę Nowy Rok - jest to Światowy Dzień Modlitw o Pokój w życiu narodów i społeczeństw oraz w naszych rodzinach. Prosimy o ten pokój za przyczyną Świętej Bożej Rodzicielki, którą tego dnia czcimy w liturgii Kościoła. Porządek nabożeństw w przyszłą niedzielę jak w każdą niedzielę, z tą tylko różnicą, że nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 rano. 1 stycznia, na Mszę św. o godz. 12.00, zapraszamy małżeństwa, które w styczniu będą obchodziły rocznicę ślubu. Podczas tej Mszy św. odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 5. Jest do nabycia świąteczny numer tygodnika "Idziemy" z bezpłatnym kalendarzem na przyszły rok poświęconym stuleciu objawień w Fatimie. Polecamy lekturę tego tygodnika.
 6. W parafiach rozpoczną się tradycyjne odwiedziny duszpasterskie, tzw. "Kolęda". Duszpasterze udają się do domów, aby we wspólnocie rodzin w imię Chrystusa zanieść błogosławieństwo. Odwiedziny te chciejmy przeżyć jako akt religijny. Prosimy, aby przygotować: wodę święconą, krzyż, zapalone świece, a dzieci i młodzież prosimy o przygotowanie zeszytów z katechizacji. Postarajmy się, aby atmosfera tego spotkania była podniosła, miła i serdeczna. Zgodnie z tym, co pisaliśmy w liście otrzymanym z opłatkiem, ofiary składane z racji "Kolędy" będą przeznaczone na dalsze prace remontowo-konserwatorskie. W naszej Parafii "Kolęda" rozpocznie się we wtorek: od godz. 9.00 - ul. Bogumiła, a od godz. 15.00 - ul. Zawadzkiego: 8, 9, 11, 13. Plan "Kolędy" na cały tydzień jest dostępny na naszej stronie internetowej w zakładce AKTUALNOŚCI oraz na profilu Facebook: fb.com/kolskafara
 7. Wszystkim naszym Parafianom i miłym Gościom na radosne przeżywanie świąt Narodzenia Pańskiego życzymy Szczęść Boże!


dodano: 25 grudnia 2016

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU - 18 grudnia 2016 r.

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiarę na prace. Dziękujemy także tym, którzy włączyli się w akcje charytatywne: pomocy niezamożnym rodzinom i przygotowania paczek pod choinkę dla dzieci. Bóg zapłać!
 2. We wtorek w godzinach przedpołudniowych udamy się do chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii albo kancelarii.
 3. W sobotę wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o tradycyjną i chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. To niezwykła okazja do pojednania skłóconych i zwaśnionych. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie Ewangelii o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd. Przy wigilijnym stole wspomnijmy tych, którzy już od nas odeszli do wieczności. Msza św. z wigilii Bożego Narodzenia z udziałem dzieci - o godz. 21.00, a Pasterka o godz. 24.00. Pamiętajmy, że Msza św. o godz. 21.00 nie jest Pasterką - jest Mszą św. z wigilii Bożego Narodzenia. Pół godziny przed północą koncert kolęd w wykonaniu Chóru Farnego "Lutnia". Serdecznie zapraszamy.
 4. W pierwszym i drugim dniu Bożego Narodzenia Msze św. według porządku niedzielnego, z tą tylko różnicą, że w pierwszy dzień świąt nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 rano. Na Mszach św. o godz. 10.30 i 12.00 w pierwszy dzień świąt kolędy będą w wykonaniu artystów Polskiej Sceny Operowo-Koncertowej z Łodzi. Serdecznie zapraszamy.
 5. Przygotowujemy się do Orszaku Trzech Króli, który przejdzie ulicami naszego miasta 6 stycznia. Orszak to nie tylko uliczne jasełka, ale to idea promowania Święta Objawienia Pańskiego. To tworzenie tradycji opartej na staropolskich obyczajach. Chcemy z Dobrą Nowiną dotrzeć do wszystkich ludzi i zaprosić ich do wspólnego świętowania. Jest to propozycja na przekazywanie świadectwa, jak radosne jest chrześcijaństwo. Rozpoczęcie 6 stycznia Mszą św. o godz. 10.30. Następnie Trzej Królowie z kościołów: Farnego, MB Częstochowskiej i św. Bogumiła ze swoimi orszakami przejdą ulicami naszego miasta w poszukiwaniu Świętej Rodziny, aby złożyć pokłon narodzonemu w Betlejem Jezusowi. Każdego, kto chce wziąć udział w tym Orszaku, obowiązuje przebranie. Chłopcy przebierają się za rycerzy, a dziewczynki za panie dworu. Już dzisiaj zapraszamy do udziału w uroczystym i radosnym Orszaku.
 6. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Warto przeczytać o arcybiskupie Marku Jędraszewskim - nowym metropolicie krakowskim Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też jeszcze świece na stół wigilijny rozprowadzane przez Caritas. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc dzieciom z niezamożnych rodzin. Są także do nabycia kalendarze na przyszły rok.
 7. W tym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Stanisław Wąsowski, l. 78, z ul. Broniewskiego
  Śp. Jan Wiesław Łopatka, l. 70, z Gozdowa. Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 8. Wszystkim Parafianom i miłym Gościom na ostatni tydzień adwentu życzymy Szczęść Boże!


dodano: 19 grudnia 2016

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU - 11 grudnia 2016 r.

 1. Przeżywany przez nas Adwent jest czasem naszej wewnętrznej, duchowej mobilizacji i przemiany. Czekamy bowiem na spotkanie z Jezusem i do tego spotkania się przygotowujemy. Wykorzystajmy wielki dar, jaki nam w tym okresie daje Kościół przez rekolekcje. W naszym kościele rozpoczynają się one dzisiaj. Poprowadzi je dla nas Ojciec Damian Kosecki ze Zgromadzenia Braci Pocieszycieli z Getsemani. Ojciec Damian jest proboszczem parafii we Włocławku - budującej sanktuarium ku czci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Plan rekolekcji jest następujący: dzisiaj o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 18.00 - Msze św. z nauką ogólną; o godz. 12.00 - Msza św. z nauką dla młodzieży; o godz. 14.00 - Msza św. z nauką dla dzieci. Rekolekcje będą trwały do wtorku. W poniedziałek i wtorek: o godz. 7.00 - Msza św. roratnia z nauką ogólną; o godz. 9.00 - Msza św. z nauką ogólną; o godz. 15.30 - Msza św. z nauką dla dzieci; o godz. 17.00 - Msza św. z nauką dla młodzieży; o godz. 18.30 - Msza św. z nauką ogólną. Msza św. z nauką dla chorych - we wtorek o godz. 9.00. Okazja do spowiedzi w poniedziałek i wtorek przed każdą Mszą św. Plan rekolekcji wywieszony jest w gablotach. Do chorych, którzy nie będą mogli przybyć do kościoła na rekolekcje, pojedziemy we wtorek, 20 grudnia, w godzinach przedpołudniowych. Prosimy zgłaszać tych chorych w zakrystii albo kancelarii parafialnej.
 2. Jutro i pojutrze Parafialne Koło Charytatywne przeprowadzi tradycyjną zbiórkę artykułów trwałej żywności i środków chemicznych, z których zostaną przygotowane paczki i przekazane przed świętami niezamożnym rodzinom z naszej parafii. Artykuły te prosimy składać do koszów, które będą wystawione w prezbiterium. Trwa też akcja charytatywna związana z serduszkami. Wszystkich, którzy ochotnym sercem włączyli się i włączą w tę akcję serdecznie prosimy, aby paczki dla dzieci dotarły do przyszłej niedzieli, ponieważ przed świętami chcemy je przekazać dzieciom.
 3. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Warto przeczytać o rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, a także o przyszłości polskich firm. Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też do nabycia świece na stół wigilijny rozprowadzane przez Caritas. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc dzieciom z niezamożnych rodzin. Są też jeszcze do nabycia kalendarze na przyszły rok.
 4. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: Śp. Henryka Andrzejczak, l. 84, z ul. Sienkiewicza. Rodzinie tej zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłą polecamy modlitwie Parafian.
 5. Na głębokie przeżywanie rekolekcji adwentowych życzymy wszystkim Szczęść Boże!


dodano: 12 grudnia 2016

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU - 4 grudnia 2016 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prace. Bóg zapłać. Za tydzień druga niedziela miesiąca - taca inwestycyjna. Dziękujemy za każdy gest życzliwości. Bóg zapłać. Dzisiaj - zgodnie z prośbą Episkopatu Polski - zbierane są ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 2. W środę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Hospicjum, Koło Żywego Różańca i Koło Obrońców Życia. Po Mszy św. spotkania w salkach.
 3. W czwartek przypadnie uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystość ta wyraża wiarę Kościoła, że Maryja - wybrana przez Boga na Matkę Syna Bożego - jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.00, 17.30 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 18.00 dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. zostaną poświęcone medaliki. Serdecznie zapraszamy.
 4. Przeżywany przez nas Adwent jest czasem naszej wewnętrznej, duchowej mobilizacji i przemiany. Czekamy bowiem na spotkanie z Jezusem i do tego spotkania się przygotowujemy. Wykorzystajmy wielki dar, jaki nam w tym czasie daje Kościół przez rekolekcje. W naszym kościele rozpoczną się one w przyszłą niedzielę. Plan rekolekcji będzie następujący: w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 18.00 - Msze św. z nauką ogólną; o godz. 12.00 - Msza św. z nauką dla młodzieży; o godz. 14.00 - Msza św. z nauką dla dzieci. Rekolekcje będą trwały do wtorku włącznie. W poniedziałek i wtorek o godz. 7.00 - Msza św. roratnia z nauką ogólną; o godz. 9.00 - Msza św. z nauką ogólną; o godz. 15.30 - Msza św. z nauką dla dzieci; o godz. 17.00 - Msza św. z nauką dla młodzieży; o godz. 18.30 - Msza św. z nauką ogólną. Msza św. z nauką dla chorych - we wtorek o godz. 9.00. Do chorych, którzy nie będą mogli przybyć do kościoła na rekolekcje, pojedziemy we wtorek, 20 grudnia, w godzinach przedpołudniowych.
 5. Przypominamy, że Roraty w naszym kościele są: we wtorki i czwartki z udziałem dzieci o godz. 18.00, a w pozostałe dni tygodnia, a więc poniedziałki, środy, piątki i soboty o godz. 7.00 rano. Codziennie kwadrans przed godz. 7.00 śpiewane są Godzinki.
 6. Przygotowujemy się do Orszaku Trzech Króli, który odbędzie się - tak jak w ubiegłych latach - 6 stycznia. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci z rodzicami, także szkoły, do włączenia się w radosne przeżywanie tej uroczystości. Szczegółowe informacje na ten temat podamy w późniejszym terminie.
 7. W tym tygodniu p. Organista będzie roznosił opłatki na ul. Garncarskiej, Asnyka, Nowym Rynku i przyległych oraz w blokach przy ul. Zawadzkiego.
 8. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Warto przeczytać o Niepokalanym Poczęciu Matki Bożej, a także o sytuacji Kościoła za wschodnią granicą, który wspieramy dzisiaj naszymi ofiarami składanymi do puszek. Są też do nabycia świece na stół wigilijny rozprowadzane przez Caritas. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc dzieciom z ubogich rodzin. Są też jeszcze kalendarze na przyszły rok.
 9. W tym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Włodzimierz Zwierzyński, l. 65, z Domu Pomocy Społecznej. Rodzinie tego zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłego polecamy modlitwie Parafian.
 10. Wszystkim, którzy w tym miesiącu obchodzą imieniny, urodziny i inne rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, a na kolejny tydzień adwentowego oczekiwania życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


dodano: 5 grudnia 2016

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU - 27 listopada 2016 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prace. Dziękujemy także tym, którzy wykonali dekorację adwentową - na czele z ks. Szymonem. Bardzo serdecznie dziękujemy też Panu Ryszardowi Staroście za wykonanie progu granitowego przy nowych drzwiach wejściowych do naszego kościoła. Bóg zapłać! Gdyby ktoś mógł i chciał podarować dla naszego kościoła choinki na Boże Narodzenie, to bylibyśmy bardzo wdzięczni.
 2. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent. Jest to czas naszego przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego na ziemię. Adwent to także czas, który kieruje nas ku oczekiwaniu na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Najpiękniejszym wzorem oczekiwania niech będzie dla nas Matka Najświętsza. Uczestniczenie we Mszy św. roratniej ku czci Matki Bożej i udział w rekolekcjach pomogą nam we właściwym przeżywaniu tego świętego czasu. Roraty odprawiane będą: we wtorki i czwartki z udziałem dzieci - o godz. 18.00, w pozostałe dni tygodnia, a więc poniedziałki, środy, piątki i soboty - o godz. 7.00 rano. Kwadrans przed godz. 7.00 będą śpiewane Godzinki. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będą od III niedzieli Adwentu tj. od 11 grudnia.
 3. W tym tygodniu przypadnie I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek Msza św. o nowe powołania kapłańskie i zakonne o godz. 18.00. W I piątek Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.00, 18.00. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 rano nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Serdecznie na te nabożeństwa zapraszamy.
 4. W przyszłą niedzielę zapraszamy małżeństwa, które w grudniu będą obchodzić rocznicę ślubu. Na Mszy św. o godz. 12.00 będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 5. W środę będzie obchodził imieniny Pan Andrzej Wrąbel - pełniący u nas posługę kościelnego. Dostojnemu Solenizantowi składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i obfitości Bożych darów, a jednocześnie dziękujemy za Jego bardzo gorliwą pracę dla dobra naszej wspólnoty parafialnej.
 6. W tym tygodniu p. Organista będzie roznosił opłatki na ul. Toruńskiej i przyległych oraz w blokach przy ul. Broniewskiego, Ceramicznej i Zawadzkiego.
 7. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Warto przeczytać o uroczystym przyjęciu Chrystusa za Króla i Pana, a także o obchodach Święta Niepodległości w naszym mieście i wizycie Ks. Biskupa Ordynariusza w naszym kościele. Są też do nabycia świece na stół wigilijny rozprowadzane przez Caritas. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc dzieciom z biednych rodzin. Są też jeszcze kalendarze na przyszły rok.
 8. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Zenon Kołodziejczak, l. 78, z ul. Powstańców Wlkp.
  Śp. Anna Majkowska, l. 77, z ul. Broniewskiego
  Śp. Zenobia Bałdyka, l. 87, z ul. Księcia Józefa Poniatowskiego
  Śp. Piotr Oblizajek, l. 32, ostatnio zam. w Holandii.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 9. Na głębokie przeżywanie Adwentu życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


dodano: 28 listopada 2016

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA - 20 listopada 2016 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prace. Bóg zapłać!
 2. Dzisiaj - w ostatnią niedzielę roku liturgicznego - Kościół oddaje cześć Jezusowi Chrystusowi jako Królowi Wszechświata. Rozważamy prawdę, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje spełnienie w Chrystusie. We wszystkich parafiach w Polsce odmawiany jest dzisiaj akt intronizacji Chrystusa na Króla i Pana. Na zakończenie Mszy św. odmówimy tę modlitwę.
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Jest to czas przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia. Równocześnie Adwent kieruje nas ku oczekiwaniu na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów.
 4. We wtorek przypadnie wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy - Patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji wszystkim Chórzystom naszego Chóru Farnego "Lutnia" wraz z jego dyrygentem i farnym organistą - p. Janem Kordylewskim - życzymy wielu osiągnięć i dalszych sukcesów. Jednocześnie dziękujemy za obecność w życiu naszej Parafii i ubogacanie naszej modlitwy śpiewem na chwałę Bożą. W związku z tym w przyszłą niedzielę w naszym kościele odbędzie się Cecyliański Koncert Chórów. Rozpoczęcie o godz. 15.30. Serdecznie wszystkich zapraszamy!
 5. Jutro będzie obchodził imieniny ks. Janusz. Dostojnemu Solenizantowi składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i obfitości Bożych darów, a przy tej okazji dziękujemy za Jego posługę dla dobra naszej parafii.
 6. W tym tygodniu Pan Organista będzie roznosił opłatki na ul. Bogumiła - za obwodnicą, Miłosnej, Zamkowej, Leśnej, Zawadzkiego - domy jednorodzinne i tzw. stara zabudowa, w Dzierawach oraz w blokach przy ul. Wojciechowskiego i Broniewskiego.
 7. Jest do nabycia nowy numer "Przewodnika Katolickiego". Warto przeczytać o przyjęciu Chrystusa za Króla i Pana, a także o wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też jeszcze kalendarze na przyszły rok.
 8. W tym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Bernarda Majtka, l. 78, z Dzieraw
  Śp. Bogdan Poniecki, l. 72, zam. w Drawnie
  Śp. Marianna Pepel, l. 84, z ul. Wojciechowskiego.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 9. Na nowy tydzień życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


dodano: 21 listopada 2016

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 listopada 2016 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prace, a także za ofiary składane dzisiaj na tacę inwestycyjną. Bóg zapłać!
 2. Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlimy się za prześladowanych chrześcijan w różnych krajach świata. Przed kościołem zbierane są ofiary na pomoc prześladowanym chrześcijanom.
 3. Ze względu na zbyt małe zainteresowanie odwołujemy pielgrzymkę do Krakowa-Łagiewnik na uroczystości przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Osoby, które się zapisały i wpłaciły zaliczkę zapraszamy do kancelarii parafialnej.
 4. W czwartek odbędzie się kolejna akcja poboru krwi w domu parafialnym w godz. od 8.00 do 12.00. Zapraszamy pełnoletnie i zdrowe osoby, dla których ważne jest ratowanie ludzkiego życia i zdrowia. Prosimy o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości.
 5. W tym tygodniu Pan Organista będzie roznosił opłatki w blokach przy ul. Powstańców Wlkp. i Włocławskiej oraz na ulicach: Krańcowej, Słonecznej, Harcerskiej, Powstańców 1863, Bogumiła i przyległych.
 6. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". W dzisiejszym numerze znajdziemy bardzo ciekawe artykuły m. in. o świątyni Opatrzności Bożej - wotum za niepodległość, o niepodległości naszej Ojczyzny, a także o pielgrzymce papieża Franciszka do Szwecji. Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też do nabycia kalendarze na przyszły rok.
 7. W tym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Henryk Dzikowski, l. 84, z ul. Włocławskiej
  Śp. Anna Iciek, l. 75, z Nowego Rynku
  Śp. Stanisław Robak, l. 69, z Dzieraw
  Śp. Tadeusz Wdzięczny, l. 80, z ul. Toruńskiej
  Śp. Ryszard Wieczorek, l. 79, z ul. Włocławskiej .
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 8. Na nowy tydzień życzymy naszym Parafianom i zawsze mile widzianym Gościom Szczęść Boże!


dodano: 14 listopada 2016

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA - 6 listopada 2016 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prace. Bóg zapłać. Za tydzień II niedziela miesiąca - taca inwestycyjna przeznaczona na zapłatę za wykonany w ostatnim czasie nowy odcinek chodnika na cmentarzu parafialnym.
 2. Dziękujemy także tym, którzy uczestniczyli w ubiegłym tygodniu w "Nocy Świętych". Szczególne podziękowania należą się tym, którzy przyczynili się do przygotowania i zorganizowania tego przedsięwzięcia na czele z ks. Szymonem.
 3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlić się będziemy za prześladowanych chrześcijan w różnych krajach świata. Przed kościołem zbierane będą ofiary na pomoc prześladowanym chrześcijanom.
 4. W piątek - 11 listopada - przypadnie 98. rocznica odzyskania naszej niepodległości po wielu latach niewoli. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy przelali swoją krew i oddali życie w obronie Ojczyzny. W naszym kościele Msze św. w piątek będą o godz.: 7.00, 17.30 i 18.00. Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych oraz władz powiatu i miasta sprawowana będzie o godz. 10.30 pod przewodnictwem ks. biskupa ordynariusza Wiesława Meringa tym razem w Klasztorze Ojców Bernardynów. Pamiętajmy, aby na ten dzień udekorować domy flagami narodowymi.
 5. Organizujemy pielgrzymkę do Krakowa-Łagiewnik 19 listopada na uroczystości Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Wyjazd sprzed Fary o godz. 4 rano. Zainteresowanych zapraszamy do kancelarii parafialnej.
 6. W tym tygodniu Pan Organista rozpocznie roznoszenie opłatków na stół wigilijny. Wierni chrześcijańskiej tradycji przyjmijmy opłatek i niech to też będzie okazją do wdzięczności dla Pana Jana za jego wieloletnią posługę w naszym kościele. Razem z opłatkiem przekazany będzie Parafianom list od nas - duszpasterzy Parafii. Prosimy o refleksję nad treścią listu. W tym tygodniu opłatki będą roznoszone na ul. Żeromskiego i Łąkowej za obwodnicą, w Gozdowie i Straszkowie, na ul. Szpitalnej, Dąbrowskiego i przyległych oraz w blokach na ul. Sienkiewicza.
 7. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Warto przeczytać w nim o nowym Nuncjuszu Apostolskim w Polsce, a także o naszym lokalnym Patriocie - Czesławie Freudenreichu. Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też do nabycia kalendarze na przyszły rok.
 8. W tym tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Anna Rybak, l. 54, z ul. Wojciechowskiego.
  Rodzinie tej zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłą polecamy modlitwie Parafian.
 9. Na nowy tydzień życzymy wszystkim Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


dodano: 7 listopada 2016

ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA - 30 października 2016 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na kolejny odcinek chodnika na cmentarzu. Bóg zapłać!
 2. Dzisiaj obchodzimy rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Z tej okazji wyrażamy wdzięczność tym, którzy budowali naszą świątynię, troszczyli się i troszczą o jej utrzymanie i piękno.
 3. We wtorek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w Farze o godz. 7.00 i 18.00, a na cmentarzu parafialnym o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 15.00. Główne nabożeństwo na cmentarzu, a więc Msza św. i procesja żałobna - o godz. 12.00. Msza św. na cmentarzu w Leśnicy - o godz. 12.00. Nabożeństwo na cmentarzu ewangelickim - o godz. 14.30. Ofiary zbierane na cmentarzu i w kościele przeznaczone będą na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Policja informuje, że w dniu Wszystkich Świętych do godz. 18.00 na części dróg w okolicach naszego cmentarza obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy. Prosimy o stosowanie się do zaleceń Policji i Straży Miejskiej. Samochody należy parkować w miejscach wyznaczonych, pamiętając o tym, by nie zastawiać drogi innym.
 4. 2 listopada - Dzień Zaduszny. Msze św. w Farze o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Msza św. zbiorowa za zmarłych z wypominkami na cmentarzu parafialnym w Zaduszki - o godz. 16.00, w Leśnicy także o godz. 16.00. Na wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy w kancelarii parafialnej. Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Koła jutro przed naszym cmentarzem parafialnym, a we wtorek przed cmentarzem ewangelickim przeprowadzi kwestę na renowację nagrobków mających wartość historyczną.
 5. Jutro zapraszamy na Noc Świętych. O godz. 18.00 przy bramie cmentarza parafialnego rozpoczniemy nasze przeżywanie uroczystości Wszystkich Świętych - nie jak dzieci ciemności przeżywające pogańskie Halloween, ale jak dzieci światłości przeżywające radość Wszystkich Świętych. Rozświetlona świecami i lampionami procesja do Fary wraz z relikwiami Świętych i Błogosławionych pomoże nam zgłębić tajemnicę świętych obcowania. Na koniec, by radości nie było końca - wspólna eksplozja radości ze świętości przy muzyce z DJ-em i wodzirejem. Dzieci i młodzież zachęcamy do przebrania się za Świętego Patrona, a dorosłych - do ubrania się w jasne stroje. Podczas zabawy rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy strój Świętego. Natomiast 1 listopada zapraszamy na godz. 19.00 na cmentarz na Wieczór ze Świętymi.
 6. W środę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Hospicjum, Koło Żywego Różańca i Koło Obrońców Życia. Po Mszy św. spotkania w salkach.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W I piątek Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.00, 18.00. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W I sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.
 8. W przyszłą niedzielę zapraszamy małżeństwa, które w listopadzie będą obchodzić rocznicę ślubu. Na Mszy św. o godz. 12.00 będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 9. Organizujemy pielgrzymkę do Krakowa-Łagiewnik w dniu 19 listopada na uroczystości Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Wyjazd sprzed Fary o godz. 4.00 rano. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej. Przy zapisach należy podać nr PESEL i wpłacić 20 zł zaliczki.
 10. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Warto przeczytać o Prymasie Tysiąclecia, a także o żałobie rodziców po dziecku. Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też do nabycia kalendarze na przyszły rok.
 11. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Andrzej Strzeliński, l. 60, z ul. Garncarskiej. Rodzinie tego zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłego polecamy modlitwie Parafian.
 12. Na cały nowy tydzień życzymy wszystkim naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


dodano: 31 października 2016

TRZYDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 października 2016 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prowadzone prace. Bóg zapłać! Aktualnie zakładany jest nowy odcinek chodnika na cmentarzu parafialnym.
 2. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Misyjną. Przez cały tydzień kierować będziemy do Boga naszą modlitwę w intencji tych, którzy na misjach głoszą Chrystusową Ewangelię. Wspieramy ich też naszymi ofiarami składanymi dzisiaj na tacę.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane w naszym kościele: w dni powszednie o godz. 17.00, w niedziele o 17.30.
 4. W piątek będzie obchodził imieniny ks. Szymon. Dostojnemu Solenizantowi już dzisiaj składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, a przy tej okazji dziękujemy za jego gorliwą posługę kapłańską dla dobra naszej Parafii.
 5. Organizujemy pielgrzymkę do Krakowa-Łagiewnik w dniu 19 listopada na uroczystości Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Wyjazd sprzed Fary o godz. 4.00 rano. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialne. Przy zapisach należy podać nr PESEL i wpłacić 20 zł zaliczki.
 6. 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św.: w Farze o godz. 7.00 i 18.00, a na cmentarzu parafialnym o godz.: 9.00, 10.30, 12.00 i 15.00. Główne nabożeństwo na cmentarzu, a więc Msza św. i procesja żałobna - o godz. 12.00. Msza św. na cmentarzu w Leśnicy - o godz. 12.00. Ofiary zbierane w tym dniu na cmentarzu i w kościele przeznaczone są na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Policja informuje, że w dniu Wszystkich Świętych, jak co roku, na części dróg w okolicach naszego cmentarza obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy. Prosimy o stosowanie się do zaleceń Policji i Straży Miejskiej. Samochody należy parkować w miejscach wyznaczonych, pamiętając o tym, by nie zastawiać drogi innym.
 7. 2 listopada - Dzień Zaduszny. Msze św. w kościele o godz.: 7.00, 9.00, 18.00. Msza św. zbiorowa za zmarłych z wypominkami na cmentarzu parafialnym w Zaduszki - o godz. 16.00, a na Leśnicy - o godz. 16.00. Na wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy w kancelarii parafialnej.
 8. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Warto w nim przeczytać m. in. o ludobójstwie na Wołyniu, a także o budowaniu szerokiej koalicji dla życia. Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też do nabycia kalendarze na przyszły rok.
 9. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Czesław Kubiak, l. 59, z ul. Starowarszawskiej
  Śp. Kazimierz Adam Iciek, l. 71, z Nowego Rynku
  Śp. Andrzej Konopiński, l. 58, z ul. Grodzkiej
  Śp. Jan Ostrowski, l. 68, z ul. Bogumiła
  Rodzinom tych zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 10. Na nowy tydzień życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


dodano: 24 października 2016

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 października 2016 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prowadzone prace. Bóg zapłać!
 2. W dalszym ciągu zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane w naszym kościele: w dni powszednie o godz. 17.00, w niedziele o godz. 17.30.
 3. Parafia Matki Bożej Częstochowskiej zaprasza w najbliższą sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 na procesję z kościoła do pomnika św. Jana Pawła II, w ramach Wielkiej Pokuty.
 4. 1 listopada przypadnie uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św.: w Farze o godz. 7.00 i 18.00, a na cmentarzu parafialnym o godz.: 9.00, 10.30, 12.00 i 15.00. Główne nabożeństwo na cmentarzu, a więc Msza św. i procesja żałobna - o godz. 12.00. Msza św. na cmentarzu na Leśnicy - o godz. 12.00. Ofiary zbierane w tym dniu na cmentarzu i w kościele przeznaczone będą na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Na wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy w kancelarii parafialnej.
 5. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". W dzisiejszym numerze warto przeczytać o bł. Księdzu Jerzym Popiełuszko, a także o nabożeństwie do Matki Bożej Prymasa Wyszyńskiego. Polecamy lekturę tego tygodnika.
 6. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Zofia Irena Rzanna, l. 88, z ul. Broniewskiego.
  Rodzinie tej zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłą polecamy modlitwie Parafian.
 7. Na nowy tydzień życzymy naszym Parafianom i zawsze mile widzianym Gościom Szczęść Boże!


dodano: 16 października 2016

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA - 9 października 2016 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prace, a szczególnie na kolejny odcinek chodnika na cmentarzu, który będzie zakładany jeszcze w tym miesiącu, a także na zapłatę za nowe drzwi do Fary. Dzisiejsza taca inwestycyjna przeznaczona jest też na ten cel. Bardzo dziękujemy za zrozumienie i życzliwość. Bóg zapłać!
 2. 16 października przypadnie 38. rocznica wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II. W związku z tym dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Dzień Papieski. Dziękujemy Bogu za Ojca Świętego, za Jego pontyfikat i kanonizację. Zgodnie z prośbą Episkopatu Polski, w całej Polsce przeprowadzana jest dzisiaj zbiórka ofiar na stypendia dla młodzieży z biednych rodzin.
 3. W dalszym ciągu zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedziele o 17.30. Dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałki, środy i piątki.
 4. W czwartek 13. dzień miesiąca - kolejne spotkanie z Matką Bożą Fatimską. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00 będzie połączone z procesją ku czci Matki Bożej Fatimskiej.
 5. Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. informujemy, że w czwartek będą brane miary alb w domu parafialnym w godzinach od 17.00 do 18.00.
 6. W sobotę przypada Dzień Dziecka Utraconego. W związku z tym zapraszamy do naszego kościoła rodziców, którzy utracili dziecko. O godz. 17.00 będzie nabożeństwo różańcowe w ich intencji, a o godz. 18.00 Msza św.
 7. Jest do nabycia nowy numer "Przewodnika Katolickiego". W dzisiejszym numerze warto przeczytać o relacjach św. Jana Pawła II z prymasem Wyszyńskim, a także o pielgrzymce papieża Franciszka do Gruzji i Azerbejdżanu. Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też do nabycia kalendarze na przyszły rok.
 8. Na nowy tydzień życzymy naszym Parafianom i zawsze mile widzianym Gościom Szczęść Boże!


dodano: 9 października 2016

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA - 2 października 2016 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prowadzone prace. Dziękujemy także tym, którzy w środę uczestniczyli we wspólnym odmawianiu Koronki do Bożego Miłosierdzia na ulicach naszego miasta. Bóg zapłać! Za tydzień druga niedziela miesiąca - taca inwestycyjna na kolejny odcinek chodnika na cmentarzu parafialnym, który będzie zakładany jeszcze w tym miesiącu, a także na zapłatę za nowe drzwi wejściowe do Fary.
 2. Przeżywamy październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Na nabożeństwach różańcowych spotykamy się: w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałki, środy i piątki. Jutro przed nabożeństwem różańcowym dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii św. zostaną poświęcone różańce.
 3. Dzisiaj przypada w naszej Parafii tradycyjna uroczystość ku czci Matki Bożej Różańcowej. Uroczysta suma o godz. 12.00. Zapraszamy Asystę, Chór, Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz wszystkich Parafian i Gości. Dzisiaj także na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy małżeństwa, które w październiku obchodzą rocznicę ślubu.
 4. W środę na Msze św. o godz. 18.00 zapraszamy Hospicjum, Koło Żywego Różańca i Koło Obrońców Życia. Po Mszy św. spotkania w salkach.
 5. W tym tygodniu przypadnie I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne - także z naszej Parafii. W piątek Msze św. o godz.: 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.
 6. 16 października przypadnie 38. rocznica wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II. W związku z tym przyszła niedziela obchodzona będzie jako Dzień Papieski. Dziękujemy Bogu za Ojca Świętego, za Jego pontyfikat i kanonizację. Zgodnie z prośbą Episkopatu Polski w całej Polsce przeprowadzana będzie zbiórka ofiar na stypendia dla młodzieży z biednych rodzin.
 7. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Polecamy artykuły: o Narodowej Pielgrzymce do Rzymu, która odbędzie się w dniach 20-23 października, a także o Światowym Dniu Modlitw o Pokój przeżywanym w Asyżu pod przewodnictwem papieża Franciszka. Są też do nabycia kalendarze na przyszły rok.
 8. W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Bożena Szczecińska, l. 67, z ul. Żeromskiego
  Śp. Zofia Szcześniak, l. 99, z ul. Powstańców Wlkp.
  Śp. Krystyna Walczak, l.79, z ul. Broniewskiego.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 9. Wszystkim, którzy w tym miesiącu obchodzą imieniny, urodziny i inne rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, a na cały nowy tydzień życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


dodano: 3 października 2016

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 25 września 2016 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prowadzone prace. Bóg zapłać!
 2. W najbliższą środę o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich do omówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia na ulicach naszego miasta. Wychodząc w tym dniu na ulice będziemy prosić o potrzebne łaski i miłosierdzie dla nas, naszych rodzin, naszego miasta, Ojczyzny i całego świata. Wykaz skrzyżowań, na których odbędzie się wspólna modlitwa jest wywieszony w gablocie przy kościele i jest dostępny na naszym parafialnym Facebooku pod adresem fb.com/kolskafara.
 3. W sobotę rozpocznie się październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Bierzmy w tym miesiącu w sposób szczególny do rąk różaniec, aby zanosić pokorną modlitwę przed tron Boga za pośrednictwem Matki Najświętszej. Na nabożeństwach różańcowych spotykać się będziemy w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedziele o 17.30. Dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałki, środy i piątki.
 4. W tym tygodniu będzie I sobota miesiąca. Po Mszy św. o 7.00 rano nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Serdecznie zapraszamy.
 5. W przyszłą niedzielę przypadnie w naszej Parafii tradycyjna uroczystość ku czci Matki Bożej Różańcowej. Uroczysta suma z procesją różańcową o godz. 12.00. Zapraszamy: Asystę, Chór, Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz wszystkich Parafian i Gości.
 6. W przyszłą niedzielę zapraszamy też małżeństwa, które w październiku będą obchodzić rocznicę ślubu. Na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 7. Jest do nabycia nowy numer tygodnika "Idziemy". Warto przeczytać o świętości życia. Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też do nabycia kalendarze na przyszły rok.
 8. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Stanisław Strzeliński, l. 86, ze Starego Rynku
  Śp. Teresa Fraszczyk, l. 70, z ul. Powstańców Wlkp.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 9. Na nowy tydzień życzymy wszystkim Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!


dodano: 25 września 2016