NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY - 27. XII. 2009 r.

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w tym tygodniu złożyli ofiarę na prowadzone prace. W ostatnim czasie zostało wykonane nowe oświetlenia prezbiterium. Po Nowym Roku rozpoczniemy prace przy wykonaniu nowego oświetlenia nawy głównej i naw bocznych.
 2. Dzisiaj, w ostatnią niedzielę roku czcimy Świętą Rodzinę, która jest dla nas wzorem jak mamy żyć w rodzinie i przez rodziny.
 3. W czwartek ostatni dzień Starego Roku. Wkraczamy w Nowy Rok. Podziękujmy Bogu za miniony czas i w Jego imię rozpocznijmy nowy - 2010 r. Chciejmy pamiętać też o zmarłych, którzy odeszli od nas do wieczności w mijającym roku. Dlatego też w czwartek o godz. 9 będzie specjalne nabożeństwo połączone z wypominkami oraz Msza św. w intencji zmarłych. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie tych, którzy w tym roku odprowadzili swoich bliskich na miejsce spoczynku. Natomiast o godz. 18 na zakończenie Starego Roku Msza św. z procesją eucharystyczną. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia Bogu.
 4. W piątek Nowy Rok - jest to Światowy Dzień Modlitw o Pokój w życiu narodów i społeczeństw, o pokój w naszych rodzinach. Prosimy o ten pokój za przyczyną Świętej Bożej Rodzicielki, którą tego dnia czcimy w liturgii Kościoła. Porządek nabożeństw w Nowy Rok jak w każdą niedzielę, z tą tylko różnicą, że nie będzie Mszy św. o godz. 7 rano. Jest to też I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi przed i w czasie każdej Mszy św.
 5. W niedzielę za tydzień o godz. 15.30 spotkanie opłatkowe Ministrantów i Bielanek. Serdecznie zapraszamy.
 6. W tym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  Śp. Zofia Ordutowska, l. 91, z ul. Powstańców 1863,
  Śp. Julian Stanczewski, l. 60, z ul. Sienkiewicza,
  Śp. Marianna Łepkowska, l. 77, z ul. Sienkiewicza,
  Śp. Władysław Karnikowski, l. 56, z ul. Ceramicznej.
  Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
 7. Rozpoczynamy wizytę duszpasterską tzw. ",Kolędę". Duszpasterze udają się do domów, aby we wspólnocie rodzin w imię Chrystusa zanieść błogosławieństwo. Prosimy, aby przygotować: wodę święconą (jest zawsze w kruchcie kościoła), krzyż, zapalone świece, zeszyty z katechizacji. Ofiary składane z racji "Kolędy" będą przeznaczone na dalsze prace na cmentarzu parafialnym.


dodano: 27 grudnia 2009 r.

BOŻE NARODZENIE - 25. XII. 2009 r.

 1. Na święta Bożego Narodzenia: radosne, rodzinne i uroczyste, my - kapłani pracujący w tej Parafii - składamy życzenia wszystkim. Niech Bóg, który stał się Człowiekiem, będzie natchnieniem i pomocą do wszelkiego dobra. Niech będzie umocnieniem dla Małżeństw i Rodzin, niech pokazuje drogę Młodzieży i Dzieciom, niech wspiera Cierpiących i Opuszczonych, niech daje zdrowie i siły Seniorom. Modlimy się o obfite łaski dla wszystkich od Dzieciątka Jezus i Jego Przeczystej Matki. Nadeszło do Parafii wiele świątecznych życzeń. Za wszystkie składamy serdeczne podziękowanie.
 2. W pierwszym i drugim dniu Bożego Narodzenia Msze św. według porządku niedzielnego, z tą tylko różnicą, że w pierwszy dzień świąt nie będzie Mszy św. o 7 rano.
 3. W Parafiach rozpoczną się tradycyjne odwiedziny duszpasterskie, tzw. "Kolęda". Duszpasterze udają się do domów, aby we wspólnocie rodzin w imię Chrystusa zanieść błogosławieństwo. Odwiedziny te chciejmy przeżyć jako akt religijny. Prosimy, aby przygotować: wodę święconą, krzyż, zapalone świece, zeszyty z katechizacji. Postarajmy się, aby atmosfera tego spotkania była podniosła, miła i serdeczna. Zgodnie z tym, co pisaliśmy w liście otrzymanym z opłatkiem ofiary składane z racji "Kolędy" będą przeznaczone na dalsze prace na cmentarzu parafialnym. W naszej Parafii "Kolęda" rozpocznie się w poniedziałek: od godz. 9 - ul. Bogumiła, obie strony - początek od Lecznicy i ul. Bogumiła - za obwodnicą (prosimy o pojazd); a od godz. 15 - ul. Zawadzkiego: 8, 9, 11, 13.
 4. Wszystkim na radosne przeżywanie świąt Narodzenia Pańskiego życzymy Szczęść Boże!


dodano: 25 grudnia 2009 r.

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU - 20. XII. 2009 r.

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prace. Bóg zapłać!
 2. Jutro w godzinach przedpołudniowych udajemy się do chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać nam tych chorych w zakrystii albo kancelarii parafialnej.
 3. W czwartek wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o tradycyjną i chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. To niezwykła okazja do pojednania skłóconych i zwaśnionych. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie Ewangelii o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd. Przy wigilijnym stole wspomnijmy tych, którzy już odeszli od nas do wieczności. Pasterka dla dzieci - o godz. 21, a dla dorosłych o godz. 24. Pamiętajmy, że o godz. 21 jest Pasterka dla dzieci. Dla dorosłych Pasterka jest tradycyjnie o północy. Pół godziny przed północą koncert kolęd w wykonaniu Chóru Farnego "Lutnia". Serdecznie zapraszamy.
 4. W pierwszym i drugim dniu Bożego Narodzenia Msze św. według porządku niedzielnego, z tą tylko różnicą, że w pierwszy dzień świąt nie będzie Mszy św. o godz. 7 rano.
 5. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia świąteczny numer "Przewodnika Katolickiego" ze specjalnym dodatkiem "Wigilijna modlitwa". W dzisiejszym numerze m. in. rozmowa z abp. Henrykiem Muszyńskim - nowym Prymasem Polski o powrocie prymasostwa do Gniezna i jego znaczeniu. Ponadto o rozdźwięku w polityce między deklarowanym katolicyzmem a stosunkiem do aborcji. Są też jeszcze świece na stół wigilijny rozprowadzane przez Caritas.
 6. Wszystkim naszym Parafianom i miłym Gościom na radosne i głębokie przeżywanie świąt Narodzenia Pańskiego życzymy Szczęść Boże.
 7. Na głębokie przeżywanie rekolekcji adwentowych życzymy wszystkim Szczęść Boże!

dodano: 21 grudnia 2009 r.

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU - 13 grudnia 2009

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prace. Bóg zapłać.
 2. Przeżywany przez nas Adwent jest czasem naszej wewnętrznej, duchowej mobilizacji i przemiany. Czekamy bowiem na spotkanie z Jezusem i do tego spotkania się przygotowujemy. Wykorzystajmy wielki dar, jaki nam w tym okresie daje Kościół przez rekolekcje. W naszym kościele rozpoczynają się one dzisiaj. Poprowadzi je dla nas Ks. dr Henryk Witczak - proboszcz z parafii Janiszew. Ofiary składane na tacę w poniedziałek i wtorek przeznaczone są na potrzeby Ojca Rekolekcjonisty. Plan rekolekcji jest następujący: dzisiaj o godz. 7, 9, 1030, 18 - Msze św. z nauką ogólną; o godz. 12 - Msza św. z nauką dla młodzieży; o godz. 14 - Msza św. z nauką dla dzieci. Rekolekcje będą trwały do wtorku. W poniedziałek i wtorek: o godz. 7 - Msza św. roratnia z nauką ogólną; o godz. 9 - Msza św. z nauką ogólną; o godz. 1530 - Msza św. z nauką dla dzieci; o godz. 17 - Msza św. z nauką dla młodzieży; o godz. 1830 - Msza św. z nauką ogólną. Msza św. z nauką dla chorych - we wtorek o godz. 9. Okazja do spowiedzi w poniedziałek i wtorek przed i w czasie każdej Mszy św. Do chorych, którzy nie będą mogli przybyć do kościoła na rekolekcje, pojedziemy w poniedziałek, 21 grudnia, w godzinach przedpołudniowych. Prosimy zgłaszać tych chorych w zakrystii albo kancelarii parafialnej
 3. W tym tygodniu po rekolekcjach p. Organista będzie roznosił opłatki na Starówce.
 4. Jest do nabycia nowy numer "Przewodnika Katolickiego". W dzisiejszym numerze m. in. o rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, o szerokiej działalności Caritas w Polsce oraz wywiad z kard. Józefem Glempem, kończącym posługę prymasowską, a także artykuł o byłym proboszczu naszej parafii - Ks. Stanisławie Piotrowskim. Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też do nabycia świece na stół wigilijny rozprowadzane przez Caritas. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na pomoc ubogim dzieciom.
 5. W tym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: Śp. Janina Plęs, l. 74, z ul. Zawadzkiego, Śp. Ewa Suślik, l. 63, z ul. Sienkiewicza, Śp. Eugeniusz Kaleta, l. 70, z ul. Zawadzkiego. Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu i modlitwie Parafian.
 6. Na głębokie przeżywanie rekolekcji adwentowych życzymy wszystkim Szczęść Boże

 7. dodano: 13 grudnia 2009 r.

  DRUGA NIEDZIELA ADWENTU - 06 grudnia 2009

  1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prace. Bóg zapłać
  2. Przeżywany przez nas Adwent jest czasem naszej wewnętrznej, duchowej mobilizacji i przemiany. Czekamy bowiem na spotkanie z Jezusem i do tego spotkania się przygotowujemy. Wykorzystajmy wielki dar, jaki nam w tym okresie daje Kościół przez rekolekcje. W naszym kościele rozpoczną się one w przyszłą niedzielę. O godz. 7, 9, 1030, 18 - Msze św. z nauką ogólną; o godz. 12 - Msza św. z nauką dla młodzieży; o godz. 14 - Msza św. z nauką dla dzieci. Rekolekcje będą trwały do wtorku. W poniedziałek i wtorek o godz. 7 - Msza św. roratnia z nauką ogólną; o godz. 9 - Msza św. z nauką ogólną; o godz. 1530 - Msza św. z nauką dla dzieci; o godz. 17 - Msza św. z nauką dla młodzieży; o godz. 1830 - Msza św. z nauką ogólną. Msza św. z nauką dla chorych - we wtorek o godz. 9. Do chorych, którzy nie będą mogli przybyć do kościoła na rekolekcje, pojedziemy w poniedziałek, 21 grudnia, w godzinach przedpołudniowych.
  3. Przypominamy, że Roraty w naszym kościele są: w poniedziałki, środy i piątki z udziałem dzieci o godz. 18, w pozostałe dni tygodnia, a więc wtorki, czwartki i soboty o godz. 7 rano. Codziennie kwadrans przed godz. 7 śpiewane są Godzinki.
  4. Dzisiaj - zgodnie z prośbą Episkopatu - w całej Polsce przed kościołami zbierane są do puszek ofiary na pomoc Kościołom na Wschodzie.
  5. We wtorek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystość ta wyraża wiarę Kościoła, że Maryja - wybrana przez Boga na Matkę Syna Bożego - jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Wpatrzeni w Matkę Bożą chcemy przeżywać wraz z Nią święty czas adwentu, aby dobrze przygotować się na przyjście Chrystusa do naszych serc. W naszym kościele Msze św. w tym dniu o godz. 7 i 18. Na Mszy św. o godz. 18 dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. zostaną poświecone medaliki. Można je nabywać w kancelarii parafialnej.
  6. W czwartek, 10 grudnia, odbędzie się kolejna akcja poboru krwi w domu parafialnym na dużej sali w godz. od 8 do 12. Zapraszamy wszystkie pełnoletnie i zdrowe osoby, dla których ważne jest ratowanie ludzkiego życia. Prosimy o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości.
  7. W tym tygodniu p. Organista będzie roznosił opłatki na ul. Garncarskiej, Asnyka, Nowym Rynku i przyległych oraz w blokach na ul. Zawadzkiego.
  8. 11 grudnia - piątek - odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18. Zapraszamy także Rodziców.
  9. Jest do nabycia nowy numer "Przewodnika Katolickiego", a w nim bardzo ciekawe artykuły m. in. o wyzwaniach, przed którymi stają młode małżeństwa. Ponadto o odradzającym się Kościele na Wschodzie, a także o naszym Chórze Farnym "Lutnia" - w związku z przeżywaną w listopadzie uroczystością św. Cecylii. Są też do nabycia świece na stół wigilijny rozprowadzane przez Caritas. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na pomoc ubogim dzieciom.
  10. W tym tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: Śp. Zofia Wojtasik, l. 82, z ul Broniewskiego. Rodzinie tej zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłą polecamy modlitwie Parafian.
  11. Wszystkim, którzy w tym miesiącu obchodzą imieniny, urodziny i inne rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, a na kolejny tydzień adwentowego oczekiwania życzymy Parafianom i Gościom Szczęść Boże.

  12. dodano: 7 grudnia 2009 r.

   PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU - 29. XI. 2009

   1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w tym tygodniu złożyli ofiarę na prace. Bóg zapłać.
   2. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent. Jest to czas naszego przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego na ziemię. Równocześnie Adwent to czas, w którym kierujemy się ku oczekiwaniu na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Najpiękniejszym wzorem oczekiwania niech będzie dla nas Matka Najświętsza. Uczestniczenie we Mszy św. roratniej i udział w rekolekcjach pomogą nam we właściwym przeżywaniu tego świętego czasu. Roraty odprawiane będą: w poniedziałki, środy i piątki z udziałem dzieci o godz. 18, w pozostałe dni tygodnia, a więc wtorki, czwartki i soboty o godz. 7 rano. Kwadrans przed godz. 7 będą śpiewane Godzinki. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będą od III niedzieli Adwentu tj. od 13 grudnia.
   3. W tym tygodniu p. Organista będzie roznosił opłatki na ul. Toruńskiej i przyległych oraz w blokach przy ul. Broniewskiego, Ceramicznej i Zawadzkiego
   4. W środę na Mszę św. o godz. 18 zapraszamy Hospicjum, Koło Żywego Różańca i Koło Obrońców Życia. Po Mszy św. spotkania w salkach
   5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. w tym dniu o godz.: 7, 9, 16 i 18. Okazja do spowiedzi przed i w czasie każdej Mszy św.
   6. Jest do nabycia nowy numer "Przewodnika Katolickiego". W dzisiejszym numerze są artykuły o tym, jak dobrze przeżyć Adwent - czas duchowego przygotowania do narodzin Zbawiciela, ponadto artykuły na temat współczesnej architektury sakralnej oraz o tym, jak postrzegamy Kościół. Są też do nabycia świece na stół wigilijny rozprowadzane przez Caritas. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na pomoc ubogim dzieciom
   7. W tym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Tadeusz Kwapiński, l. 86, z Ceramicznej Śp. Stefania Brzozowska, l. 77, z Domu Pomocy Społecznej Śp. Irena Sokołowska, l. 88, z ul. Szpitalnej Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu i modlitwie Parafian
   8. Na cały Adwent, który jest czasem radosnego oczekiwania życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże

   dodano: 30 listopada 2009 r.

   NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA - 22. XI. 2009

   1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prace. Bóg zapłać.
   2. Dzisiaj - w ostatnią niedzielę roku liturgicznego Kościół oddaje cześć Jezusowi Chrystusowi jako Królowi Wszechświata. Rozważamy prawdę, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje spełnienie w Chrystusie.
   3. Dzisiaj też przypada w kalendarzu liturgicznym wspomnienie św. Cecylii - patronki śpiewu kościelnego, a także chórów. Jest to czas świętowania naszego Chóru Farnego "Lutnia". Życzymy Chórzystom wielu osiągnięć i sukcesów, gratulujemy osiągniętego już poziomu i dziękujemy za obecność w życiu naszej Parafii i ubogacanie naszej modlitwy śpiewem.
   4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Jest to czas przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia. Równocześnie Adwent kieruje nas ku oczekiwaniu na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów.
   5. W tym tygodniu p. Organista będzie roznosił opłatki na ul. Bogumiła, Miłosnej, Zamkowej, Leśnej, Zawadzkiego - domy jednorodzinne i tzw. stara zabudowa, w Dzierawach oraz w blokach przy ul. Wojciechowskiego i Broniewskiego.
   6. Jest do nabycia nowy numer "Przewodnika Katolickiego" z kalendarzem na rok 2010 wzbogaconym pięknymi zdjęciami. W dzisiejszym "Przewodniku" są m. in. artykuły o znanych i lubianych osobowościach mediów, którzy otwarcie mówią o swojej wierze w Chrystusa. Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też kalendarze na przyszły rok, a także książka zatytułowana "Biskup Michał Kozal. Życie - męczeństwo - kult" wydana z okazji przypadającej w tym roku 70. rocznicy uwięzienia Biskupa Kozala wraz z duchowieństwem włocławskim przez hitlerowców. Polecamy lekturę tej książki
   7. W tym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: Śp. Bolesław Jaroszewski, l. 86, z Domu Pomocy Społecznej. Rodzinie tego zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłego polecamy modlitwie Parafian.
   8. Na cały nowy tydzień życzymy wszystkim wielu radosnych chwil wypełnionych miłością Boga i ludzi. Szczęść Boże!

   9. dodano: 23 listopada 2009 r.

    TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA- 15. XI. 2009

    1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prace. Bóg zapłać.
    2. 22 listopada - czyli w przyszłą niedzielę - przypada w kalendarzu liturgicznym wspomnienie św. Cecylii - patronki śpiewu kościelnego, a także chórów. Jest to czas świętowania naszego Chóru Farnego "Lutnia". Życzymy Chórzystom wielu osiągnięć i sukcesów, gratulujemy osiągniętego już poziomu i dziękujemy za obecność w życiu naszej Parafii i ubogacanie naszej modlitwy śpiewem. Z tej okazji zapraszamy Chórzystów i wszystkich Sympatyków Chóru na Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 10:30.
    3. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. informujemy, że w najbliższy wtorek będą brane miary albo na dużej sali w godzinach od 16 do 17.
    4. W tym tygodniu Pan Organista będzie roznosił opłatki w blokach przy ul. Powstańców Wlkp. i Włocławskiej oraz na ulicach: Dąbrowskiego, Krańcowej, Słonecznej, Harcerskiej, Bogumiła i przyległych.
    5. Jest do nabycia nowy numer "Przewodnika Katolickiego". W dzisiejszym numerze m.in. o przygotowaniach do 32. Europejskiego Spotkania Młodych w Poznaniu oraz o uzależnieniu od hazardu. Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też kalendarze na przyszły rok, a także książka zatytułowana "Biskup Michał Kozal. Życie - męczeństwo - kult" wydana z okazji przypadającej w tym roku 70. rocznicy uwięzienia Biskupa Kozala wraz z duchowieństwem włocławskim przez hitlerowców. Polecamy lekturę tej książki.
    6. W tym tygodniu odeszły do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: Śp. Helena Gęda, l. 91, z ul. Sienkiewicza, Śp. Halina Kwiatkowska, l. 77, z ul. Włocławskiej, Śp. Alfreda Sochacka, l. 57, z ul. Krętej. Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a osoby zmarłe polecamy modlitwie Parafian.
    7. Na nowy tydzień wzajemnej życzliwości życzymy wszystkim Szczęść Boże!

    8. dodano: 22 listopada 2009 r.

     UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - 01. XI. 2009

     1. Przeżywamy czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Gromadzimy się na cmentarzach. W geście wdzięczności kładziemy na ich grobach kwiaty i zapalamy znicze. Jednak niech nie zabraknie tego, co najważniejsze - naszej pamięci modlitewnej. Dzisiaj porządek nabożeństw jest następujący: Msze św.: w Farze o godz. 7 i 18, a na cmentarzu parafialnym o godz. 9, 10.30, 12 i 15. Główne nabożeństwo na cmentarzu, a wiec Msza św. i procesja żałobna o godz. 12. Msza św. na cmentarzu na Leśnicy o godz. 12. Nabożeństwo na cmentarzu ewangelickim o godz. 14.30. Ofiary zbierane dzisiaj na cmentarzu i w kościele przeznaczone są na potrzeby Seminarium Duchownego we Włocławku. W poniedziałek - 02 listopada - Dzień Zaduszny. Msze św. w kościele o godz. 7, 9, 18. Msza św. zbiorowa za zmarłych z wypominkami na cmentarzu parafialnym w Zaduszki o godz. 15, a na Leśnicy o godz. 16.
     2. W dniach od 01 do 08 listopada można uzyskać odpust zupełny przez pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej. Odpust należy ofiarować za kogoś ze zmarłych.
     3. W środę na Mszę św. o godz. 18 zapraszamy Hospicjum, Koło Żywego Różańca i Koło Obrońców Życia. Po Mszy św. spotkanie w salkach.
     4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. w tym dniu o godz. 7, 9, 16, 18. Okazja do spowiedzi przed i w czasie każdej Mszy św.
     5. Jest do nabycia nowy numer "Przewodnika Katolickiego". Warto w nim przeczytać o przemijaniu życia oraz ciekawe artykuły o roli kobiet w Kościele. Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też do nabycia kalendarze na przyszły rok.
     6. Wszystkim, którzy w tym miesiącu obchodzą imieniny, urodziny i inne rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa na dalsze przeżywanie dzisiejszej uroczystości i na cały nowy tydzień wzajemnej życzliwości życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!

     dodano: 1 listopada 2009 r.

     DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 18.X.2009

     1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prace. Bóg zapłać.
     2. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Misyjną. Przez cały tydzień kierować będziemy do Boga naszą modlitwę w intencji tych, którzy na misjach głoszą Chrystusową Ewangelię. Wspieramy ich też naszymi ofiarami składanymi dzisiaj na tacę. Dzisiaj też przypada patronalne święto Pracowników Służby Zdrowia. Szczególnie w modlitwie różańcowej będziemy Bogu polecać tych, którzy ratują zdrowie i życie.
     3. W dalszym ciągu zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 17:30.
     4. Przygotowujemy się do uroczystości Wszystkich Świętych. W najbliższych dniach pójdziemy na cmentarze porządkować groby. Niech to będzie wyrazem naszej wiary i łączności z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Niech nie zabraknie jednak tego, co najważniejsze - naszej pamięci modlitewnej. Dlatego też pomyślmy o wypominkach, o przyjęciu Komunii św. ofiarowanej za zmarłych. Na wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy w kancelarii parafialnej. W uroczystość Wszystkich Świętych Msze św.: w Farze o godz. 7 i 18; na cmentarzu parafialnym o godz. 9, 10.30, 12 i 15. Główne nabożeństwo na cmentarzu, a wiec Msza św. i procesja żałobna o godz. 12. Msza św. na cmentarzu na Leśnicy o godz. 12. Ofiary zbierane w tym dniu na cmentarzu i w kościele przeznaczone są na Seminarium Duchowne we Włocławku.
     5. Jest do nabycia nowy numer "Przewodnika Katolickiego" - poświęcony osobie Ks. Jerzego Popiełuszki z dodatkiem specjalnym z okazji 25. rocznicy Jego męczeńskiej śmierci. Polecamy lekturę tego tygodnika. Są też do nabycia kalendarze na przyszły rok.
     6. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
      Śp. Mirosława Romaszewska, l. 74, z Dzieraw
      Śp. Kazimierz Kuźmik, l. 80, z ul. Bema
      Śp. Zbigniew Jaroszewski, l. 56, z Domu Pomocy Społecznej
      Śp. Janina Wawrzyniak, l. 85, z ul. Zawadzkiego
      Śp. Konstanty Bogdański, l. 89, ostatnio zam. w Poznaniu
      Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.
     7. Na cały nowy tydzień życzymy wszystkim wielu radosnych chwil wypełnionych miłością Boga i ludzi. Szczęść Boże!

     8. dodano: 19 października 2009 r.

      DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA - 11. X. 2009

      1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prace. Bóg zapłać
      2. W dalszym ciągu zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane codziennie o godz. 17:30. Dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałki, środy i piątki
      3. We wtorek 13. dzień miesiąca - nabożeństwo różańcowe będzie połączone z procesją ku czci Matki Bożej Fatimskiej
      4. W piątek przypada 31. rocznica wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II. W związku z tym dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Dzień Papieski. Dziękujemy Bogu za Ojca Świętego, za Jego pontyfikat i prosimy o rychłą Jego beatyfikację i kanonizację. Zgodnie z prośbą Episkopatu Polski w całej Polsce przeprowadzana jest dzisiaj zbiórka ofiar na stypendia dla młodzieży z biednych rodzin
      5. W środę przypada Dzień Nauczyciela. Naszą modlitwą i wdzięcznością ogarniamy wszystkich nauczycieli, pedagogów, wychowawców i katechetów. Modlimy się dla nich o Boże błogosławieństwo, a także o to, by ich praca była doceniana. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe odprawione w środę w tej intencji
      6. W przyszłą niedzielę przypada patronalne święto Pracowników Służby Zdrowia. Szczególnie w modlitwie różańcowej będziemy Bogu polecać tych, którzy ratują zdrowie i życie
      7. Jest do nabycia nowy numer "Przewodnika Katolickiego" poświęcony w dużej części osobie papieża Jena Pawła II i obecnego papieża Benedykta XVI. Są też do nabycia kalendarze w formie książkowej zawierające wiele cennych i praktycznych rad, a także kalendarze ścienne
      8. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: Śp. Aurelia Rybczyńska, l. 82, z ul. Zawadzkiego i Śp. Stanisław Sołtysiak, l. 75, z ul. Wschodniej. Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a osoby zmarłe polecamy modlitwie Parafian
      9. Na cały nowy tydzień życzymy wszystkim wielu radosnych chwil wypełnionych miłością Boga i ludzi. Szczęść Boże!


      dodano: 11 października 2009 r.