1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prace. Bóg zapłać!

 

  1. Jutro przypadnie 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Dziękujemy Bogu za każde dobro, które dokonało się w Jego życiu, za wspaniały pontyfikat i za Jego nauczanie, które zostawił nam jako swój testament. Za przyczyną św. Jana Pawła II modlimy się szczególnie za Kościół Święty, za obecnego Papieża i za naszą Ojczyznę. Dziękujemy tym, którzy na tę okazję wykonali dekorację w naszym kościele na czele z ks. Januszem.

 

  1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe. Ich celem jest wyproszenie u Boga obfitych owoców ziemi i błogosławieństwa Bożego dla ciężkiej pracy ludzkiej na roli.

 

  1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane w naszym kościele: od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w soboty i niedziele o godz. 17.30.

 

  1. W związku z nowym rozporządzeniem władz państwowych, według którego w kościele będzie mogła przebywać 1 osoba na 10 m2, po wyliczeniu powierzchni naszej świątyni, w nabożeństwach wewnątrz naszego kościoła mogą uczestniczyć 83 osoby.

 

  1. Przyszła niedziela będzie przeżywana jako uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Ten dzień jest pamiątką odejścia Syna Bożego w chwale do Ojca. W piątek natomiast rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

  1. W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej

Śp. Zofia Ziętek, l. 74, z ul. Grodzkiej

Śp. Marianna Łaszkiewicz Buczkowska, l. 69, z ul. Słonecznej

Śp. Janina Marciniak, l. 81, z ul. Ceramicznej

Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu i modlitwie Parafian.

 

  1. Jest do nabycia nowy numer tygodnika „Idziemy” poświęcony osobie św. Jana Pawła II. Polecamy lekturę tego tygodnika.

 

  1. Na nowy tydzień życzymy naszym Parafianom i miłym Gościom Szczęść Boże!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *