1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiarę na prace. Bóg zapłać!

 

  1. Jutro drugi dzień świąteczny – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 17.30, 18.00. Jutro też rozpocznie się czerwiec – miesiąc czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 18.00.

 

  1. W środę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Hospicjum, Koło Żywego Różańca i Koło Obrońców Życia.

 

  1. W tym tygodniu przypadnie I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Serdecznie zapraszamy. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Okazja do spowiedzi jest u nas przed każdą Mszą św.

 

  1. W przyszłą niedzielę zapraszamy małżeństwa, które w czerwcu obchodzić będą rocznicę ślubu. Na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

 

  1. W najbliższy wtorek ks. Janusz razem ze swoimi kolegami z roku będą w naszym kościele obchodzili 19. rocznicę święceń kapłańskich. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną 2 czerwca o godz. 11.00.

 

  1. W czerwcu odbędą się uroczystości Pierwszej Komunii Świętej dzieci z naszej Parafii. Dzieci podzielone zostały na 4 grupy. Msze św. z I Komunią św. będą w soboty o godz. 11.00, a spowiedź dzieci i ich rodzin będzie w piątki o godz. 18.30.

 

  1. Jest do nabycia nowy numer tygodnika „Idziemy”. Polecamy lekturę tego tygodnika.

 

  1. W tym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

Śp. Sylwester Augustowski, l. 35, z ul. Zawadzkiego

Śp. Tomasz Przybyszewski, l. 56, z ul. Krętej

Śp. Maria Klementowska, l. 89, z ul. Zawadzkiego

Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu i modlitwie Parafian.

 

  1. Na nowy tydzień życzymy naszym Parafianom i zawsze mile widzianym Gościom Szczęść Boże!

 

Dekret Biskupa Włocławskiego

 

W związku ze zniesieniem przez władze państwowe obostrzeń dotyczących limitu uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach, co daje możliwość udziału w liturgii wszystkim wiernym, z dniem 30 maja 2020 r. odwołuję dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii udzieloną dekretem z dnia 13 marca br. (L.dz. 349/2020), przedłużoną dekretem z dnia 25 marca br. (L.dz. 378/2020).

 

Wszystkich ogarniam modlitwą i z serca błogosławię.

+ Wiesław Mering, Biskup Włocławski 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *