1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę na prace. Bóg zapłać!

 

2.       W środę przypadnie uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Święty Jan, który potrafił pokornie odczytać swoje powołanie, niech będzie wzorem odczytywania Bożych planów względem nas.

 

  1. W piątek dobiegnie końca rok szkolny. Z tej okazji wyrażamy nasze uznanie i wdzięczność nauczycielom i katechetom za ich trud. Uczyńmy to przez modlitwę w ich intencji. Okazja do spowiedzi z racji zakończenia roku szkolnego przez cały tydzień o godz. 17.30.

 

  1. Od 2 do 4 października odbędzie się pielgrzymka autokarowa z naszej parafii do Wilna. O drugiej wpłacie i spotkaniu ks. Paweł będzie informował we wrześniu.

 

  1. Zgodnie z decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza z dniem 1 lipca kończymy posługę duszpasterską w naszej parafii. Ksiądz Proboszcz przechodzi na emeryturę, ks. Janusz – na wikariusza parafii św. Maksymiliana w Koninie, a ks. Paweł – na wikariusza parafii Brześć Kujawski. Księża wikariusze odprawią Mszę św. dziękczynną za lata posługi duszpasterskiej w naszej Parafii w przyszłą niedzielę o godz. 12.00. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w tę modlitwę serdecznie zapraszamy.

 

  1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się też rocznicowa Komunia św. dzieci, które przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej w ubiegłym roku. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w piątek o godz. 18.30.

 

  1. Jest do nabycia nowy numer tygodnika „Idziemy”. Polecamy lekturę tego tygodnika.

 

  1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

Śp. Marianna Sochacka, l. 92, z ul. Bogumiła

Śp. Czesław Wilk, l. 77, z ul. Sienkiewicza

Śp. Stanisław Andrzejewski, l. 57, z Nowego Rynku

Śp. Teresa Wieczorkiewicz, l. 71, ze Starego Rynku

Śp. Włodzimierz Piechocki, l. 56, ze Straszkowa

Śp. Jan Kryśkiewicz, l. 91, zam. Głogów

Śp. Agnieszka Janis, z d. Kapusta, l. 51, zam. USA

Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zamarłych polecamy modlitwie Parafian.

 

  1. Wszystkim Parafianom i miłym Gościom na nowy tydzień życzymy Szczęść Boże!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *