Jak się ubrać do Kościoła w naszej Parafii?

Artykuł zawiera linki do. serwisu modowego mybaze.com. Czy to, co na siebie wkładamy, wybierając się na Mszę świętą, czy inne nabożeństwo w kościele ma jakiekolwiek znaczenie? A może strój nie odgrywa zbyt znaczącej roli i liczy się jedynie nasze zaangażowanie, skupienie, aktywne uczestnictwo i sama obecność?

Strojem można okazać szacunek

Różne okazje i okoliczności wymuszają na nas często dobór odpowiedniego stroju, makijażu, czy fryzury. To raczej oczywiste, że inaczej wyszukujemy się do pracy w biurze, na spacer z psem, na rozmowę kwalifikacyjną, czy na uroczyste rodzinne wydarzenie. Dbając o to, aby nasz wygląd był dopasowany do danej sytuacji, okazujemy swój szacunek dla danego miejsca, wydarzenia, osób z którymi się spotykamy. Nie inaczej będzie w kwestii kościoła – jeśli to miejsce jest dla nas ważne, chcemy spotkać się w nim z Bogiem, to dbałość o czysty, schludny i ładny strój nie wydaje się być niczym dziwnym.

Co najlepiej założyć do kościoła?

Oczywiście wybór stroju na coniedzielną mszę, czy wybierając się do kościoła choćby na krótką modlitwę, jest to kwestia indywidualna. Wcale nie trzeba się specjalnie stroić, zakładać strojnych sukienek w przypadku pań, czy też garniturów w przypadku panów. Ważne jednak, aby trzymać się pewnych zasad i stawiać raczej na proste, eleganckie i niezbyt ekstrawaganckie ubrania. O czym konkretnie mowa? Bardzo krótkie spódnice, transparentne tkaniny, buty na bardzo wysokim obcasie, koszulki z kontrowersyjnymi napisami, czy nadrukami, lepiej jednak zostawić na inne okazje. O wiele lepszym wyborem będą stylizacje proste, gustowne i z klasą. Kobiety mogą postawić na długie spodnie, zobacz ciekwe modele różnych marek i sklepów https://mybaze.com/pl/dlugie-spodnice-damskie/, noszone ro rajstop lub gołych nóg, w zależności od aktualnie panującej pory roku. Oczywiście spodni także będą tutaj świetnym wyborem – zarówno te bardziej eleganckie, w kant, jak i codzienne jeansy.

Co latem, a co zimą?

A co zakładać latem, kiedy żar leje się z nieba? Pamiętajmy, że w kościele zazwyczaj jest chłodno i przyjemnie. Nie musimy raczej obawiać się, że zrobi się nam tam przesadnie gorąco. Zatem bardzo roznegliżowane stroje i kuse elementy ubioru lepiej zostawić sobie na plażę, albo na wakacje. Zimą natomiast warto założyć płaszcz bądź kurtkę i cieplejsze buty, jeśli szukasz odpowiednich, zobacz rózne modele Venezia https://mybaze.com/pl/buty-zimowe-damskie/venezia/. Niezależnie od panującej pory roku, warto zwrócić uwagę na to, aby strój był czysty, schludny i wygodny, kolorystyka natomiast nie ma tutaj większego znaczenia. W naszej parafii (https://kolskafara.pl/) nie oceniamy wiernych na podstawie tego, w co są ubrani, warto jednak postawić na skromny strój, który nie będzie odwracał uwagi pozostałych parafian od tego, co dzieje się na ołtarzu.

Jaką stylizację przygotować na ważne uroczystości i sakramenty?

Oprócz coniedzielnych mszy świętych, nabożeństw i chwil, kiedy po prostu wstępujemy do kościoła na krótką modlitwę, mamy także różne ważne wydarzenia typu chrzest, komunia, ślub, czy pogrzeb. Tutaj nasz strój to rzecz, do której powinno się przykładać jeszcze większą wagę. Pamiętajmy o zakrywaniu ramion, nie eksponowania zbyt głębokich dekoltów, czy odkrytych nóg. Wystarczy okryć się szalem, czy włożyć marynarkę. Suknie balowe i wieczorowe bywają odkryte, dlatego ważne jest, aby mieć ze sobą dodatkowe okrycie wierzchnie, dzięki któremu będziemy czuć się komfortowo, nie narażając jednocześnie na nieprzychylne spojrzenia zwłaszcza starszych osób.

Jak ubierać dzieci do kościoła?

Dzieci nie muszą być ubierane w jakiś szczególny sposób. Przede wszystkim podczas mszy świętej powinny czuć się swobodnie, nie przejmować niewygodnym ubraniem, czy cisnącymi butami. Małym dzieciom nie trzeba ściągać czapek, czy innych nakryć głowy. Warto jednak uczyć je od małego, że w tak ważnym miejscu jakim jest kościół, należy okazywać szacunek, zarówno poprzez swoje czyny, modlitwę i śpiew, jak i poprzez swój wygląd i noszony strój.

Współpraca i ciekawe stylizacje


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *